Az új MLSZ-elnök legyen egyszerűen tökéletes

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2006.02.18. 02:47
Címkék
Csütörtöki számunkban már megírtuk, hogy hivatalosan három jelölt pályázik az MLSZ elnökének tisztségére. Az alábbiakban a futballban járatos szakembereket kérdeztünk arról, hogy Kisteleki István, Genzwein Ferenc és Pellady Péter közül ők kit választanának.
Kezdjük a profi szféra képviselőivel: ők indították el az előző vezetőséget megbuktató folyamatot, és kimondva-kimondatlanul Kisteleki István mellett állnak.Török József, a Csőszer FC-Tatabánya ügyvezető igazgatója a következőket mondta el az elnökválasztással kapcsolatban:
„Óvatosan kell fogalmazni, nehogy az indulatok beszéljenek belőlem. Az elmúlt huszonöt esztendőben semmi sem történt labdarúgásunk felemelkedése érdekében, számtalan önjelölt marketingember próbál nyerészkedni és újabb bőrt lehúzni a magyar futballról. Felháborító, hogy – többek mellett – például Bodnár György még szerepet vállalhat a sportágban. A három jelölt közül Kisteleki Istvánt látnám szívesebben az elnöki székben, hiszen ő indította el azt a folyamatot, amely a sportág megtisztulását célozza meg, bár konkrét programmal egyelőre ő sem jelentkezett.”

Mátyás Tibor, a BKV Előre technikai igazgatója nem bizonyult ilyen bőbeszédűnek: „Mint a liga elnökségének tagja, Kisteleki Istvánt és a vele elinduló folyamatot támogatom.”

Klement Tibor, a Győr klubigazgatója ott volt azon a keddi sajtótájékoztatón, amelyet Bodnár György tartott, és amelyen jogtalan pénzügyi tranzakciókkal vádolta meg Kisteleki Istvánt. Az ETO egyik vezetője talán ezért is mondja azt, ami az említett tájékoztatón elhangzott: „Számomra az lenne a legszimpatikusabb, ha február végén nem választanánk elnököt és elnökséget, hanem megvárnánk az áprilisi parlamenti választást, s utána próbálnánk olyan vezetőséget felállítani, amely élvezi a gazdasági és a politikai szféra bizalmát.”

Félre kell tenni a korábbi sérelmeket

Tepszics Ignác, a Ferencváros sportigazgatója elnökségitag-jelölt, így az ő véleménye különösen érdekes lehet: „Kinevezésem óta azért küzdök, hogy a százhét éves Ferencváros, amely huszonnyolc bajnoki és húsz hazai kupasikert ért el, képviseltethesse magát a magyar labdarúgás legfelső vezetőségében. Sajnos eddig nem jártam sok sikerrel, de most van remény. Egyébként pedig minden klubnak megvan a maga baja, így nekünk is. Éppen ezért olyan elnököt támogatnék, aki félretenné a korábbi sérelmeket, nélkülözné az összefonódásokat, aki rendet és tisztaságot szeretne, aki a labdarúgásunkat ki tudná mozdítani a holtpontról.”

Következzenek az amatőrszféra képviselői.

Véleményük azért fontos, mert a szavazatuk nélkül ebben az országban – jelenleg – senki sem lehet az MLSZ első embere.

Túl fenyegető teher a félmilliárdos adósság

Molnár László, a Zala megyei szövetség elnöke már most tudja, kire voksolna: „A legutóbbi alkalommal, amikor a megyei elnökökkel egyeztettünk, azt mondta az egyik kollégám: ő támogatná Kisteleki Istvánt, ha lenne programja. Ekkor én szót kértem, és úgy fogalmaztam: ma a magyar labdarúgásban egyetlenegy embernek van programja, ő pedig Kisteleki István. Ez a program három szóból áll: rend, fegyelem, törvényesség.”

Horváth Cs. Attila, a Győr-Moson-Sopron megyei szövetség elnöke már hosszabb ideje a magyar labdarúgás egyik fókuszba állított figurája, afféle zászlóvivője az amatőröknek: „Programról beszélni azért nehéz, mert a leendő elnök feje felett ott lesz fenyegető teherként a félmilliárd forintos adósságteher, szóval először válságmenedzselésre van szüksége, és ezzel párhuzamosan szakmai fejlesztésre. Kisteleki Istvánnak nagy szerepe van abban, hogy beszélhetünk magyar futballról, ráadásul ő ismeri az MLSZ és a liga helyzetét, míg az új elnöknek hónapokig ismerkednie kellene a viszonyokkal. Kisteleki Istvánt ismerve, vele biztosan lennének reformok, ugyanakkor nem tartom biztosnak, hogy a másik két jelöltnél nem maradnának meg azok az emberek, akik hozzájárultak a labdarúgás anyagi, szakmai és erkölcsi válságához.”

Nézzük akkor a szakmát: a korábbi szövetségi kapitány, Garami József nem tartja magában a véleményét, ő is, mint sokan mások, Kisteleki Istvánra voksolna, míg a női szakág képviselőjeként megszólaló Telek András nem áll egyik oldalra sem.

Garami József, az MTK Budapest szakmai igazgatója: „Véleményem szerint rendkívül fontos, hogy tiszta viszonyok és rend legyen a labdarúgó-szövetségben. A leendő elnök számára mindenképpen nagy feladat lesz a munka, hiszen sok mindent ki kell alakítania, felépítenie. Ha én ott lennék a választáson, és szavaz-hatnék, Kisteleki István mellett döntenék.”

Telek András, a Ferencváros korábbi hátvédje, a női labdarúgó-válogatott szövetségi edzője: „A legfontosabb, hogy az elnökválasztás után érdemi munkát végezhessünk a válogatottak élén. Tisztában vagyok azzal, hogy a férfifutball a női fölé van rendelve, ezért először az erősebb nemnél kell javítani a helyzeten, ám rólunk sem feledkezhet el az új elnökség. Számunkra kulcskérdés a tárgyi feltételek megléte, sok lány azért nem futballozik, mert nincs a lakóhelyéhez közel egyesület. Szóval elég az ígérgetésekből, most már a tettek ideje következzék!”

Csakis keménykezű vezető következhet

Végül pedig megkérdeztünk egy korábbi MLSZ-elnököt, aki Bozóky Imrében csalódott, s mindenképpen erős kezű vezetőt látna szívesen.

Laczkó Mihály, az MLSZ tiszteletbeli elnöke: „Kissé kényes a téma, ugyanis köztudomású, hogy az előző elnökért, Bozóky Imréért én lobbiztam, így nagy csalódás ért, amikor a most futó ügyek napvilágot láttak. Bozóky Imrének nem voltak vezetői adottságai, ezért az új MLSZ-elnöknek mindenféleképpen erősnek kell lennie e tekintetben. Kisteleki Istvánt és Genzwein Ferencet is szívesen látnám az elnöki székben, hiszen mindkettőnek van a futballban eltöltött múltja, és ami a legfontosabb, értenek is a vezetéshez. Nem pénzéhes emberekre van most szüksége a magyar labdarúgásnak, s bár Pellady Pétert nem ismerem, de azt tudom, hogy eddig a saját számlájára is rendkívül előnyös üzleteket kötött.”
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik