Ha nincs Eto’o, ő is jó

CSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTERCSILLAG IMRE, GALAMBOS PÉTER
2006.01.30. 01:54
Zsinórban 14. bajnoki diadalát aratta a Barcelona, s mivel a másik két dobogós nem nyert, már tucatnyi pontra nőtt a katalánok előnye. Új edzőjével feltámadni látszik az Atlético Madrid.
A szombat késő este lejátszott Atlético Madrid–Deportivo öszszecsapáson a hazaiak határozott jeleit mutatták annak, hogy az új edző, Pepe Murcia munkálkodása jó hatással van a teljesítményükre. Noha a szívós rivális kétszer is egyenlített, az Atlético végül Maxi Rodríguez akrobatikus mozdulattal elért találatával otthon tartotta a három pontot. A Depor-játékosok súlyos térdsérüléssel küszködő társukat, Juan Carlos Valerónt biztató felirattal ellátott felsőben vonultak ki a meccsre, de a peches középpályásnak a továbbiakban nem sok öröme telhetett a látottakban – legfeljebb a szép gólokban gyönyörködhetett.A Barcelona vasárnapi, mallorcai fellépésén is csupán efféle, esztétikai élmény jutott a sziget futballszerető közönségének. A listavezető egyébként nem játszott kimondottan jól, bár a találkozó végén így is megszórta ellenfelét.Eleinte erősen érződött a Barcán az afrikai kontinensbajnokságon szereplő Samuel Eto’o hiánya, Henrik Larsson legalábbis nem volt képes megfelelően pótolni a kameruni gólzsákot. Pedig megvolt rá a lehetősége, az első félidőben megesett, hogy rávezethette a kapusra a labdát, aztán csúnyán mellérúgta. Ludovic Giuly viszont a 39. percben nagyszerűen levett a levegőből egy indítást, majd habozás nélkül a rövid sarokba lőtt.A szünet után valamelyest magához tért a Mallorca, egy időre beszorította a katalán csapatot, mígnem Lionel Messi becserélése eldöntötte a meccset. A fiatal argentin alig egy perce volt a pályán, amikor ügyes testcsel után begurította első gólját, hat perccel később beemelte a másodikat, s a kettő között még egy ziccer kihagyására is volt ideje.PRIMERA DIVISIÓN, 21. forduló

Atlético Madrid–Deportivo 3–2 (Maxi Rodríguez 33., 81., Antonio López 54., , ill. Castro 47., Capdevila 58.)
Mallorca–Barcelona 0–3 (Giuly 39., Messi 76., 82.)
Valencia–Zaragoza 2–2 (Kluivert 82., Aimar 88., ill. Sergio García 45., Ewerthon 63.)
Sevilla–Villarreal 2–0 (Luis Fabiano 29., Kanouté 57.)
Osasuna–Betis 0–2 (Luis Fernández 33., Edú 59.)
Alavés–Real Sociedad 3–1 (Carpintero 33., Aloisi 57., 85., ill. Stevanovic)
Espanyol–Málaga 3–1 (Tamudo 9., 20., Luis García 31., ill. Alexis 39.)

Következő forduló. Február 4–5.: Barcelona–Atlético Madrid, Deportivo–Valencia, Santander–Celta, Real Madrid–Espanyol, Real Sociedad–Mallorca, Sevilla–Osasuna, Zaragoza–Betis, Getafe–Alavés, Villarreal–Cádiz, Málaga–Bilbao