Drága fizetség a bakikért

PIETSCH TIBORPIETSCH TIBOR
2005.10.24. 01:47
Címkék
A futballban ritkán tapasztalni teljes egyetértést a mérkőző felek, valamint a játékvezetői hármas (bocsánat négyes) tagjai között. A kezdés előtt "egyhangúlag" állították a vasárnapi matiné résztvevői: jó az idő, jó a talaj, és reménykedve azt is hozzátették, ha már minden ilyen szép és jó, talán a meccs sem lesz rossz.
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye
Unger Tamás
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye
Unger Tamás
A Rodenbücher (balra) és Lambulics között próbálkozó Szpalevics (középen fehérben) megtört arccal vette tudomásul, hogy ezúttal nincs esélye

A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A zalai és a fővárosi kék-fehérek találkozója előtt a négyezer drukker is ebben bizakodott, és nem is alaptalanul, mert két, eddig jól szereplő csapatot hozott össze a sors(olás), ráadásul a fiatalos lendület jegyében összesen hét utánpótlás-válogatott kerettagot neveztek az összecsapásra. (Csupán az érdekesség kedvéért, szerb légiósból eggyel kevesebbet.)

A harciasságot nem hiányoltuk, már az első percben megmutatkozott: Pollák Zoltán 41 másodperc elteltével kapott sárga lapot Radu Sabo buktatásáért. Gyanítható, hogy Hrepka Ádám megmozdulása még jobban fájt a román futballistának (és társainak), merthogy a budapesti támadó már az ötödik percben vezetéshez juttatta az MTK-t. Noha a korai találatot követően vagy 3980 szurkoló a bírót szidalmazta, mondván, nem fújta be a nyilvánvaló lest, kárhoztatni a találkozót ötperces késéssel kezdő, az ominózus helyzetnél több bakit is elkövető hazai védelmet kellett volna. Elkapta a hév a vendégeket, így aztán gyorsan berámolhattak volna még egyet, csakhogy a Kanta József által felkínált "lehetőséggel" Hrepka Ádám másodjára már nem tudott élni.

A pesti előny meg a fölény így is megmaradt, nem meglepő, hogy a játékrész felénél már változtatást követeltek a ZTE hívei. Kérésük meghallgatásra talált: Dajka László vezetőedző még a déli harangszó előtt meghozta a döntést: Balog Csaba helyett Bojan Szpaszojevics folytatta a játékot. Ez a szakvezetői húzás csak erősítette a támadófutballt, hiszen egy védekező középpályás helyére csatár állt be, és gyorsan kiderült az is, hogy a szakember jól nyúlt bele a meccsbe, a házigazdák végre elkezdtek a támadásokkal is törődni, és ennek a 33. percben meg is lett az eredménye: László András akkora gólt lőtt ballal, hogy arra talán még Roberto Carlos is elismerően csettintene.

A második felvonás úgy kezdődött, amiként az első: szabálytalanság, sárga lap (Sebők Vilmos), majd még egy fault, és még egy sárga (Montvai Tibor). Aztán következett szerencsére a játék, s ezen a területen jó darabig nem is volt különbség az együttesek között. Mi több, a 64. és a 66. perc között újfent egyenlő volt az állás, ám a ZTE korán hitte el, hogy most már nem lesz baj, és akárcsak az első félidőben, az egyenlítés után perceken belül hátrányba került. A vendéglátók megpróbáltak harmadszor is felállni a padlóról, és kis túlzással azt mondhatjuk, hogy csak a kapus, Varga Zoltán nem ment előre gólt lőni. Ennek megfelelően benne volt a 3–3 is a mérkőzésben, miként – a kinyíló zalaegerszegi védelemnek "köszönhetően" – a 4–2 is.

Nos, Illés Béla beállt, adott egy mesteri gólpasszt, így 4–2 lett.

A harmadik hazai találat azért megszületett a végére, de az már nem osztott, nem szorzott, mindössze a zalaiak gólkülönbségén javított… Lezárásként így már csak annyi kívánkozik a papírra: jó időben, jó talajon, egész jó meccset, és megérdemelt MTK-győzelmet láttunk. Az persze más kérdés, hogy a házigazdák inkább nyertek volna, minusz három Celsius-fokban, "dagonyában", bűnrossz találkozón… ---- M ---- &
Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
11 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
31 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
43 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
47 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik