Elnökségi ülés: nem indulunk a Világligában

Sz. G.Sz. G.
2005.09.30. 03:39
Címkék
Fontos kérdésekben hozott határozatot a Magyar Vízilabda-szövetség elnöksége a csütörtök este megtartott ülésén. A lényegesebb napirendi pont a versenyidény programjának megtárgyalása volt. Nos, miután a FINA nem járult hozzá a magyarországi férfi Világkupa időpontjának a megváltoztatásához, maradt dátumnak a 2006. június 13-18. közötti időszak. Azért lett volna jó a módosítás, hogy a bajnokság után legyen idő a felkészülésre, meg aztán az éppen akkor zajló labdarúgó-vb nagy konkurenciát jelent, minden bizonnyal hatalmas bevételkieséssel. Ha már így alakult, az október 29-én induló férfibajnokság rájátszását eltolták, és a Vk után, június 24-én rajtol. Éppen akkor, amikor a női válogatott kezdi meg szereplését a pekingi Világkupán. A Világliga lebonyolítása nem aratott tetszést. A férfi- és a női kapitány, azaz Kemény Dénes és Faragó Tamás is ellene érvelt, így az elnökség úgy határozott: egyik csapatunk sem nevez! Tény, a VL hosszú és költséges (senki sem vállalkozott selejtezőtorna megrendezésére), ám a távolmaradás miatt más módját kell megtalálni, hogy válogatottaink formába kerüljenek a szeptember 1. és 10. között rendezendő belgrádi Eb-re.
Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
17 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
41 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
50 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
58 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik