Larsson gólérzékenysége tehát - ezt bízvást eszünkbe véshetjük, különös tekintettel a magyar válogatott szeptemberi vb-selejtezőjére - mit sem kopott azóta, hogy tavaly októberben egy duplával kínálta meg Reykjavíkban az izlandiakat. Legfeljebb az erőnléte hagy maga után némi kívánnivalót (Lars Lagerbäck szövetségi kapitány le is cserélte a hajrában), de ezt maga sem tagadja.
"Normális esetben természetesen nem okoz gondot számomra, hogy végigfussak kilencven percet, most azonban úgy hetven perc után valóban fáradni kezdtem. Ne feledjük, a spanyol szezon csak augusztus végén kezdődik, tehát nem is lehet még tökéletes a kondícióm. Nem játszhatott Fredrik Ljungberg és Zlatan Ibrahimovic, de a fiúk, akik helyettesítették őket, kiválóan helytálltak. Szerintem ez a legerősebb svéd együttes, amelyben valaha játszottam" - dicsérte társait a Barcelona futballistája, külön is kiemelve a fiatal Rosenberget.
"A csehek egyébként nagyon kemény ellenfelek voltak, de annál édesebb a győzelem. Amikor meghallom a közönség hangját, aztán a himnuszt, mindig ugyanazt a lelkesedést érzem" - tette hozzá. Nekünk annyit érdemes hozzáfűzni, hogy a kedvező eredmény dacára a svédek védelme sebezhetőnek tűnt. A második játékrészben a kapusnak, Andreas Isakssonnak egy sor bravúrt kellett produkálnia az egyenlítés elkerüléséhez.
SVÉDORSZÁG-CSEHORSZÁG 2-1 (2-1)Göteborg, 23 117 néző
V: Bennett (angol).
G: H. Larsson (19.), Rosenberg (26.), ill. Koller (22. - 11-esből)
SVÉDORSZÁG: Isaksson - Östlund, Mellberg (Persson, 46.), P. Hansson, Edman (Elmander, 46.) - Alexandersson, Linderoth (D. Andersson, 75.), Källström, Wilhelmsson - H. Larsson (Arneng, 83.), Rosenberg (Allbäck, 66.)
CSEHORSZÁG: Cech - Grygera, Rozehnal (Bolf, 46.), Hübschman (Pospech, 46.), Ujfalusi - Galásek (Zelenka, 68.) - Smicer (Skácel, 46.), Heinz (Jun, 75.), Sionko (Polák, 46.) - Baros, Koller ---- S ---- A