Premier League: MU-győzelem a bajnoki nyitányon

Vágólapra másolva!
2005.08.13. 15:45
Címkék
Győzelemmel mutatkozott be a 2005-2006-s angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Manchester United együttese.

A vörös ördögök az Everton vendégeként léphettek pályára és két világklasszis csatáruk egy-egy villanása eldöntötte a mérkőzést.

Az első félidő végén a holland gólvágó, Ruud Van Nistelrooy egy pazar akció végén centerezete a labdát védhetetlenül a hálóba egy bal oldali beadását követően. Majd a volt Everton-játékos, a tavaly nyáron az MU-hoz szerződött Wayne Rooney (képünkön) lőtte ki a kapu bal alsó sarkát a tizenhatos vonalról. A lesipuskás erényeket csillogtató fiatal támadó az ellenfél, a nigériai Yobo figyelmetlenül a szélről középre passzolt labdáját váltotta gólra.

A Debrecen BL-beli ellenfele rászolgált a győzelemre, miként az Everton is megérdemelt volna legalább egy gólt és egy tisztesebb vereséget hazai pályán.

A BL-ben hétközben az Everton a spanyol Villarrealtól is kikapott hazai környezetben, 2-1-re.

Premier League, első forduló:
Everton-Manchester United 0-2 (0-1)
G.: Nistelrooy (43.), Rooney (46.)
Legfrissebb hírek

Fantasztikus feltámadás után a Fradié a női kézilabda Magyar Kupa!; Dobogósok rossz napja, az FTC és a Paks is csak egy pontot szerzett az NB I-ben

E-újság
3 órája

Hétfői sportműsor: Kozármisleny–Kisvárda az NB II-ben; pályán a Juventus és a Nottingham

Egyéb egyéni
3 órája

A magasság mámorában – Csinta Samu publicisztikája

Atlétika
3 órája

Fradi-fóbia – Bobory Balázs jegyzete

Kézilabda
3 órája

Serie A: a Lazio a 98. percben belőtt 11-essel verte meg a Milant

Olasz labdarúgás
3 órája

Lacazette bajba sodorta a Lyont, aztán elkezdte rúgni a gólokat

Francia labdarúgás
3 órája

Luke Littler megállíthatatlan, szenzációs játékkal a UK Opent is megnyerte

Egyéb egyéni
3 órája

Kerkez Milosék a Manchester Cityt kapták az FA-kupa negyeddöntőjében

Angol labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik