A defekt sem volt akadály

MÁRTON SATIS ISTVÁNMÁRTON SATIS ISTVÁN
2005.07.18. 22:32
Vinczeffy Zsolt (középen) minden nehézség ellenére ünnepelhetett
Ahhoz képest, hogy edzője, Pócsföldi Ottó szerint egyetlen sportági olimpikonunk, Vinczeffy Zsolt az utóbbi időben motivációs gondokkal küszködött, a salgótarjáni ob-re (amely egyben Magyar Kupa-viadal is volt) alaposan feltüzelte magát a "Zergeként" emlegetett többszörös bajnok. Úgy tűnik, a feltörekvő ifjak fenyegetése, illetve a maratoni ob kudarca (technikai hibák miatt esett el a győzelemtől) megacélozták Vinczeffyt, és miután a cseh listavezetővel, Bogunyval, valamint a trónkövetelők egyikével, a Magyar Kupában eddig vezető Partival hamar meglépett a bolytól, a hétkörös verseny közepe táján deldöntötte a bajnoki cím sorsát is.

Bár az U23-as Eb-n ezüstérmes Bogunyval - aki diadala ellenére nem értékelhető a magyar bajnokságban - nem tudott lépést tartani, egyetlen hazai riválisával szemben két kör alatt megnyugtató előnyre tett szert, még úgy is, hogy jó két kilométert defektes gumival tett meg.
Nem kerülte el a kerékcserét a nők alig több mint fél tucat résztvevős mezőnyében diadalmaskodó Vajda Márta sem, aki győzelmével tizedszer szerzett magyar bajnoki címet.

Nemcsak az előbb említett elit kategória különböző korosztályaiban, hanem rövid és középtávon is avattak országos bajnokokat, utóbbiban a vendéglátók legnagyobb örömére a hazaiak közül ketten is dobogóra kerültek.

OX országos bajnokság és trek MK, Salgótarján
Elit férfi, abszolút (táv: 6 kör, 40.2 km): Bajnok: Vinczeffy Zsolt (Merida Maraton Team-Durex, edző: Pócsföldi Ottó) 2:07.38, 2. Buruczki (Pilis CCC-Magellán) 2:10.24, 3. Burgermeister (Csömör KSK-Author) 2:14.53
Középtáv, férfi (4 kör, 26.8 km): 1. Vertich Tamás (Salgótarjáni HKE-Spezialized, e: Pócsföldi Ottó 1:24.14, 2. Bakos (SHKE) 1:26.26, 3. Szlobodnyi (Merida Maraton Team Durex) 1:30.06
Nők, elit abszolút: (táv: 4 kör, 26.8 km): 1. Vajda Márta (Merida Maraton Team-Durex, edzők: Dömötör Sándor, Takács Gyula) 1:53.11, 2. Simon (Csömör KSK-Author) 1:55.28, 3. Füzy (Józsefhegyi SE-Trek) 2:00.13

A Sport1 televízió 18.45-től összefoglalót sugároz a versenyről.