Gyorsasági autó: Loeb a leggyengébb láncszem?

2005.06.17. 23:30
Címkék
Taroltak a franciák a Le Mans-i 24 órás viadal hivatalos időmérő edzésein, az első sorból két, kizárólag hazaiakból álló egység vághat neki a száguldásnak. Ráadásul mindkettőt a versenyzőként négy Le Mans-t nyerő Henri Pescarolo gardírozza, és most csapatvezetőként is kiváló esélye van arra, hogy diadalmaskodjon.Nem kétséges, hogy az ő Judd C60-asainál nincs gyorsabb a mezőnyben, egyedül az autók megbízhatatlanságával bukhatja el a viadalt a gárda. Pescarolo hatosából a laikusok számára bizonyára Sebastien Loeb a legismertebb, ugyanakkor a rali-világbajnokság címvédője és jelenlegi éllovasa a leggyengébb pont is egyben - saját bevallása szerint kicsit tart attól, hogy rajta úszik el hármasának sikere.A sportautózásban már sokat bizonyított társak azonban rengeteget tehetnek azért, hogy a ralis ebben a szakágban is bekerüljön a történelemkönyvekbe.73. Le Mans-i 24 órás verseny
A rajtsorrend élcsoportja: 1. Emmanuel Collard, Jean-Christophe Boullion, Erik Comas (francia, Pescarolo Judd) 3:34.715, 2. Loeb, Ayari, Helary (francia, Pescarolo Judd) 0.840 mp h., 3. Biela, Pirro, McNish (német, olasz, brit, Champion Audi R8) 3.080 mp h., 4. Micsigami, Ara, Kaneisi (japán, Gainer Dome-Mugen) 3.379 mp h., 5. Montagny, Gougnon, Ortelli (francia, Oreca Audi R8) 3.566 mp h., 6. Cochet, Nakano, Jouanny (francia, japán, francia, Courage Judd) 4.020 mp h.

Tv: az Eurosport ma 9 órától élőben közvetíti a bemelegítő edzést, a 16 órakor rajtoló versenyről ma 15.30-tól és 21 órától, holnap 8.30-tól, 12 órától és 14.45-től számol be élőben.
Legfrissebb hírek

Scaloni üzent az argentin szurkolóknak: „Ha iszol, ne vezess, de érzed jól magad!”

Foci vb 2026
4 perce

A béke kerékpáros nagykövete – Hosszú Kávé Zelei Józseffel

Képes Sport
42 perce

Amerikai pite: Bellingham-dupla, buta kiállítás, Álvarez-csodagól és két álomelődöntő – vb-kibeszélő, 31. nap

Foci vb 2026
55 perce

„Ez tette tönkre a meccsünket” – Yakin az új VAR-szabályról

Foci vb 2026
1 órája

Videó: így jutott tovább Anglia és Argentína – a két negyeddöntő kulcspillanatai egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

„Tudtuk, ha összefogunk, jön a gól is” – Julián Álvarez

Foci vb 2026
2 órája

McGregor megsérült, így 1 perc alatt kikapott Hollowaytől visszatérésén

Egyéb egyéni
2 órája

Vége Messi nagy szériájának

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik