Schumacher nem száll ki

2005.05.31. 20:27
Címkék
A hétszeres világbajnok Michael Schumacher jó néhány parádés év után az idén csak vegetál - a hét versenyből eddig egyet sem sikerült megnyernie. Ezután természetesen sokakban felvetődött a kérdés: vajon nem lett-e elege a német pilótának a száguldó cirkuszból?
"Tisztázzunk valamit, és ezt nyugodtan le is írhatja: nem gondolkodom azon, hogy kiszálljak - jelentette ki a Bild újságírójának a 36 éves Schumi, akinek még sohasem kezdte ennyire rosszul az idényt. - Mindig azt mondtam: akkor vonulok vissza, ha már nem tudom tartani a lépést a fiatalabb pilótákkal. De ami most történik, az egészen más. A pillanatnyi helyzet, a mostani versenyek sokkal nagyobb élvezetet jelentenek számomra, mint azt bárki gondolná."

Talán senkinek sem újdonság, hogy Schumacher a legidősebb versenyző a jelenlegi Formula-1-es mezőnyben, és egyben a szakág történetének legeredményesebb pilótája. A múlt hét végi ötödik helyezéssel azonban tovább csökkentek az esélyei arra, hogy a nyolcadik vb-címét is begyűjtse, hiszen a hátránya immár 43 pont az éllovas Fernando Alonsóval szemben.
"Realista vagyok, és jobban meg tudom ítélni a saját esélyeimet, mint egy kívülálló - folytatta Schumi. - Természetesen mindig megpróbálom a legjobbat kihozni magamból, de néha még ez sem elég, és ezt el kell fogadnom."

A Ferrari klasszis pilótája tavaly 18 versenyből 13-at megnyert, az idén azonban egy második hely a legjobbja, amit San Marinóban szerzett, Alonso mögött célba érve. A német pilóta, akinek a szerződése a jövő évben jár le, nem hiszi, hogy ez a legnehezebb idénye a Ferrarinál. Azt mondja, amikor a csapathoz szerződött, akkor sokkal nehezebb volt minden, mert az autó egyáltalán nem volt versenyképes. Szerinte ez most nem így van, és még nem adta fel a reményt, hogy a világbajnoki címért küzdjön.
És akkor egy Red Bull Racinggel kapcsolatos hír, amely egyelőre nem táplálhat vérmes reményeket a vb-címmel kapcsolatban. A csapat új motorja várhatóan az Egyesült Államok Nagydíjára készül el, és a hírek szerint körülbelül 30 lóerővel lesz erősebb, mint az elődje volt. A csapat technikai igazgatója szerint a Cosworth új erőforrása körülbelül három tizedmásodperces gyorsulást jelent körönként.

Az osztrák csapat egyébként csak az idén használja a Cosworth-motorokat, jövőre megkapja a Ferrari erőforrását, amelyet a félig kész jövő évi modellel az elkövetkező húsz napban kezdenek tesztelni egy szélcsatornában.
Legfrissebb hírek

Kezdődik a bajnoki hajrá! – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
7 órája

Apokalipszis-trilógia – Moncz Attila publicisztikája

Olasz labdarúgás
7 órája

Szombati sportműsor: NB I, Manchester City–Liverpool és Atlético Madrid–Barcelona

Minden más foci
7 órája

Németh Ferenc 90 éves; Varga Zsolt csapata világkupa-selejtezőre készül

E-újság
8 órája

Európai kézilabdaligák: Lukács Péter nyolc gólt rámolt be a Kristiansand kapujába

Kézilabda
8 órája

Férfi kosárlabda Euroliga: élre állt az Olympiakosz; Spanyolországban kapott ki a Real Madrid

Kosárlabda
8 órája

Az Elche legyőzésével hangolt a Vargáék elleni Kl-meccsre a Rayo Vallecano

Spanyol labdarúgás
8 órája

Dembélé „rugós focis” bombagóllal segítette győzelemhez a PSG-t

Francia labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik