Súlyemelés: Halil Mutlu doppingolt?

Vágólapra másolva!
2005.05.25. 12:45
Címkék
A doppingolás gyanújának árnyéka vetődött Halil Mutlura, a törökök háromszoros olimpiai bajnok súlyemelőjére.A török sajtóban napvilágot hírt az érintett egyelőre nem kommentálta. Nem úgy egy, a sajtóban meg nem nevezett, Multuhoz közelállóként beállított személy, aki elismerte a pozitív doppingtesztet.
A félinformációkból egyelőre annyi tűnik majdnem biztosnak, hogy Halil Mutlu (képünkön) a szófiai Európa-bajnokságon - ahol hatvankét kilogrammban szakításban, lökésben és összetettben is aranyérmet szerzett - vett minta alapján bukott meg, ám arról, hogy milyen tiltott szert mutattak ki a vizsgálatok, arról már ellentmondó hírek érkeztek.

Az informátor szerint ugyanis Mutlu fájdalomcsillapítókat szedett egy korábbi sérülésére, szerinte minden valószínűség szerint ebben, ennek egyik összetevője lehetett a tiltólistán szereplő szer.
Ennek némileg ellentmond, hogy a Török Súlyemelő-szövetségbe hivatalból kikézbesített küldeményben török sajtóértesülések szerint a vizsgálat egyértelműen a cseppet sem félremagyarázható anabolikus szteroidok használatát mutatta ki.
Legfrissebb hírek

Ez a 36 csapat várja a Bajnokok Ligája csütörtöki sorsolását

Bajnokok Ligája
1 órája

ETO: Mikor, ha nem most?; Kezdődik a férfi és a női kézilabda NB I

E-újság
1 órája

Csütörtöki sportműsor: Rapid–ETO az őszi kupaszereplésért; sorsolnak a Bajnokok Ligájában

Birkózás
1 órája

Naby – Somogyi Zsolt jegyzete

Bajnokok Ligája
1 órája

Tekerjünk tovább! – Jakus Barnabás publicisztikája

Kerékpár
1 órája

Milyen meccs volt ez?! A negyedosztályú Grimsby Town maratoni tizenegyespárbaj végén búcsúztatta a Manchester Unitedet!

Angol labdarúgás
1 órája

Elitligás csapatok jöhetnek az Üllői útra – ez vár a Ferencvárosra az Európa-ligában

Európa-liga
2 órája

Az FC Bruges kivégezte a Rangerst, a Benfica török játékosa okozta a Fenerbahce vesztét

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik