Vörös Zsuzsanna jobban izgult a megszokottnál

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.04.07. 22:03
Címkék
Nem mondhatni, hogy Fortuna az idén - legalábbis az év elején - kegyeibe fogadta volna a magyar női öttusázás első olimpiai bajnokát, Vörös Zsuzsannát. Az Alba Volán 27 éves klasszisa az idény első nemzetközi versenyét, a februárban rendezett budapesti fedett pályás viadalt lázas betegség miatt két szám után kénytelen volt feladni. Aztán a március eleji, brazíliai Világkupa-fordulón sem vehetett részt - ugyanis a verseny elmaradt.
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
„Nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után” – mondta a visszatérésérôl Vörös Zsuzsanna (Fotó: Meggyesi Bálint)
Szerencsére az "ínséges" időszak nem viselte meg bajnoknőnket, tette a dolgát, ennek bizonyítéka, hogy a hét végén nemcsak befejezte, hanem meg is nyerte a Villányi Zsigmond-emlékversenyt.

- A válogatottak többsége már két nemzetközi versenyen is túl van, hiszen a fedett pálya után a mexikói Világkupán is indult, ön viszont sokáig mindenféle "tesztelés" nélkül volt kénytelen edzeni. Hogyan viselte ezt az időszakot?
- Nem volt egyszerű. Ezért is vártam nagyon az elmúlt hétvégét, mert már nagyon rég versenyeztem. A fedett pályán még tagja voltam az aranyérmes váltócsapatunknak, és csak az egyénit nem tudtam befejezni, de a váltó azért más, az nem ad valós képet az állapotról, a formáról - kezdte Vörös Zsuzsanna.

- Igaz, hogy a hét végi verseny mezőnye nem volt nemzetközi, és a győzelem egy olimpiai bajnoktól ilyen körülmények között szinte "ujjgyakorlat", de bizonyára önnek azért többet jelentett annál.
- Persze! Mint mondtam, nagyon hiányzott már a versenyzés, és arra is kíváncsi voltam, mire vagyok képes ilyen hosszú szünet után. A száznyolcvanöt körös lövészetemnek nagyon örültem, és az ezer pont fölötti vívásommal is elégedett vagyok. A fizikai számokban meghatározott feladatok vártak rám, úszásban a második száz métert, míg futásban a harmadik ezer métert kellett megadott időn belül teljesítenem. Bár tudtam, hogy ezek nem teljesíthetetlen idők, azért meg kellett dolgoznom értük. Szóval kellemes élményeket szereztem a versenyen. Az önbizalmamnak jót tettek az eredmények, no és sikerült felidéznem, hogyan kell leküzdeni a versenydrukkot. Bevallom, a hosszú kihagyás miatt most jobban izgultam a megszokottnál.

- Jól értettem? Ennyi rutinnal a háta mögött még mindig izgul egy-egy versenyen?
- Persze, de egyfajta drukk kell is a jó eredményhez, ugyanis ha izgulok, jobban oda tudok figyelni a mozdulataimra. Azért is van szükségem minél több versenyzésre, hogy kordában tudjam tartani az izgalmat. Bár eredetileg nem szerepelt a programomban, mégis elindulok a hét végi Duna-kupa váltóversenyen, éppen azért, hogy visszaszerezzem a versenyrutinomat. Az idei világversenyek, az Európa- és világbajnokság előtt a hónap végi székesfehérvári Világkupa-viadal lesz az első igazi próbaté-telem, és ott már nagyon jó formában akarok szerepelni.
Legfrissebb hírek

Lionel Messit lehetetlen kiejteni csoportkörben?

Foci vb 2026
1 perce

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
18 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
27 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
31 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
33 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
47 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
47 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
55 perce
Ezek is érdekelhetik