Olimpiai bajnokok: célra tarts!

2005.02.15. 20:40
Címkék
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)
Nyolc férfi és egy nô – avagy célra tartanak a klasszisok, akik nemcsak megcélozták, hanem el is érték a legnagyobb eredményt (fotók: Danis Barna)

"Meghatóan szép ez a lőtér, nem is találok szavakat. Sőt ez nem is lőtér, hanem valóságos múzeum. Itt újraélhetem a múltat" - mondogatta legidősebb öttusa-olimpiai bajnokunk, az 1952-ben győztes csapat tagja, Szondy István - aki decemberben ünnepli 80. születésnapját - miközben a falakon lévő fotókat nézegette. Onnan pedig többek között a legendás lovasedző, Tóth Béla, valamint az sportág polihisztora, Mizsér Jenő nézett le rá.

Aztán benépesült a helyiség: sorra érkeztek az olimpiai bajnok utódok, Balczó András, Mizsér Attila, Martinek János, Kovácsi Aladár, Török Ferenc, Nagy Imre, Németh Ferenc és az egyedüli hölgy, Vörös Zsuzsanna. Az aranyérmesek először eleget tettek "kötelességüknek", a lóválasztáshoz hasonlóan kisorsoltak egy-egy lőállást, amely ezentúl az ő nevüket viseli. "Sok minden voltam már életemben, de lőállás még nem " - jegyezte meg viccesen az egykor a legjobb lövőnek nevezett Mizsér Attila, majd nem is húzhatott volna más számot, mint a tízest - versenyzőként ugyanis ritkán lőtt mást. A sorsolás után lőállásba is álltak, hogy aztán átadják helyüket az edzésre érkező mai versenyzőknek.

"Nagy élmény volt együtt lenni a sportág klasszisaival. Bevallom, kicsit fáj, hogy én nem húzhattam magamnak lőállást, de én csak ezüstig jutottam az olimpián - mondta Balogh Gábor. - Az vigasztal, hogy maradt még négy üres lőhely, talán négy év múlva az egyik az enyém lesz…" ---- A ---- A
Legfrissebb hírek

A török kapitány próbált úgy viselkedni a csapatával, mint egy pszichológus

Foci vb 2026
21 perce

Montella: nem kell 24 évet várni az újabb török vb-részvételre

Foci vb 2026
39 perce

Amerikai pite: Már csak 1 fontos kérdés maradt a kieséses szakasz előtt? – vb-kibeszélő, 15. nap

Foci vb 2026
57 perce

Vb 2026: öt párharc biztos, három valószínű, de a legjobb harmadikok helyzete is tisztulni látszik

Foci vb 2026
1 órája

Megdőlt a világbajnoki gólrekord; kikaptak a németek és az amerikaiak is – a 15. játéknap 16 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Tarolnak a Real Madrid játékosai – statisztika

Foci vb 2026
1 órája

Magyar Zsolt a több játéklehetőség reményében írt alá a Csíkszeredához

Labdarúgó NB I
1 órája

Törökország továbbra is hibátlan a házigazdák ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik