Mihajlovics szabadon alkot

Vágólapra másolva!
2005.02.14. 20:46
Címkék
Ezen a héten ismét egy embernek szenteljük szokásos sorozatunkat, Szinisa Mihajlovics ugyanis két remekbe szabott szabadrúgásával szinte egymaga döntötte el az Inter-Roma rangadót. Kevéssel a 36. születésnapja előtt, Materazzi eltiltása miatt a cseresorból előlépve.
Még csaknem egy hét van hátra Szinisa Mihajlovics 36. születésnapjáig, de a Vukováron született, félig horvát, félig szerb származású futballista már megajándékozta magát, nem is akárhogyan. A szombat esti Inter-Roma találkozón két szabadrúgásgólt szerzett, a milánói kék-feketék ennek köszönhetően fektették két vállra a "farkasokat", és a 2-0-s siker azt jelentette, hogy a táblázaton visszaszerezték a harmadik helyet az Udinesétől.

Pedig Mihajlovics csak azért játszott a Roma ellen, mert Materazzi eltiltása miatt hiányzott, hiszen az olasz válogatott hátvéd mostanában nem csupán kiszorította Szinisát a kezdőből, de a kiszivárgott hírek szerint a játékostársak kifejezetten kérték Roberto Mancini vezetőedzőtől, hogy ne változtasson a védelem összeállításán - értsd: ne tegye be Mihajlovicsot, akin az idény első felében bizony meccsek, vagy legalábbis pontok mentek el.
Szinisa ugyanis - kár lenne tagadni - Roberto Mancini embere a csapatban, ők ketten több mint egy évtizede, 1994 óta sülve-főve együtt vannak. "Miha" - akit a Roma szerzett meg a Crvena zvezdától, majd az ENSZ által meghirdetett embargóra hivatkozva nem fizette ki érte a súlyos dollármilliókat - 1994 nyarán igazolt a Sampdoriához, és ettől kezdve nem lehetett őt elválasztani "Manciótól": 1998-ban együtt kerültek a Lazióhoz, majd 2004-ben az időközben trénerré vált Mancini az Interhez is vitte magával a középhátvédet. (Aki mellesleg pályafutása elején még középpályás volt.)

Született: 1969. február 20., Vukovár
Nemzetisége: szerb
Magassága/testsúlya: 185 cm/78 kg
Válogatott mérkôzései/góljai száma: 55/8
Klubjai: Vojvodina (1988–91), Crvena zvezda (1991–92), Roma (1992–94), Sampdoria (1994–98), Lazio (1998–2004), Internazionale (2004–)
Sikerei: BEK-gyôztes (1991), KEK-gyôztes (1999), Európai Szuperkupa-gyôztes (1999), Világkupa-gyôztes (1991), 3x jugoszláv bajnok (1989, 1991, 1992), olasz bajnok (2000), 2x Olasz Kupa-gyôztes (2000, 2004), Olasz Szuperkupa-gyôztes (1998)
Mihajlovics mostanára jelentősen lelassult, helyezkedésben sem a régi, ám a bal lába még mindig nagyon tud fájni az ellenfeleknek. Annak idején a Sampdoriában ontotta a szabadrúgásgólokat, ám az elmúlt években a Lazióban már nemigen talált be szabadrúgásból, ezért is jelent meglepetést, hogy most az Interben újra "kivirágzott". A Roma elleni két találattal már négy szabadrúgásgólnál jár, és ebbe nem számít bele a Messina elleni gólja, amikor Szinisa lövését követően a kapus hátáról csapódott a hálóba a labda. A statisztikusok szerint Mihajlovics 27 szabadrúgásgólnál jár a Serie A-ban, ezzel abszolút csúcstartó egy olyan bajnokságban, amelyben megfordult többek között Maradona, Platini, Zico, hogy csak néhány egykori specialistát említsünk.

"Tény, hogy jóban vagyok Mancinivel, de téved, aki azt gondolja, hogy ezért kerülök be az Inter kezdőcsapatába - nyilatkozta vasárnap Mihajlovics. - Roberto mindig a csapat érdekét tartja szem előtt, nekünk játékosoknak pedig az a feladatunk, hogy minél nehezebbé tegyük a dolgát a csapathirdetés előtt. Amúgy pedig hosszú még a bajnokság, mindenkire sor kerül, és a tapasztalatom alapján azt mondom, hogy nincs még lefutva ez a pontvadászat, akár még mi is odaérhetünk az első helyre."
Amihez nyilván jól jönnek majd a folytatásban is a szabadrúgásnak álcázott Szinisa-féle föld-levegő rakéták. ---- Gólvadászok
Ausztria (21 forduló után): Christian Mayrleb (Pasching) 14 gól; Belgium (22): Sambegou Bangoura (Standard Liege) 12; Csehország (16): Tomás Jun (Sparta) 10, Franciaország (25): Mohamed Kallon (Monaco) és Mickael Pagis (Strasbourg) 11-11; Görögország (17): Luciano (Xanthi) és Nikosz Mahlasz (OFI) 10-10; Hollandia (21): Dirk Kuyt (Feyenoord) 19; Horvátország (18): Tomislav Erceg (NK Rijeka) 10, Németország (21): Marek Mintál (Nürnberg) 15; Olaszország (24): Vincenzo Montella (Roma) 18; Portugália (21): Liedson (Sporting) 16; Skócia (24): John Hartson (Celtic) 16; Spanyolország (23): Samuel Eto’o (Barcelona) 17; Törökország (20): Fatih Tekke (Trabzonspor) 16. Angliában (27) a 17 góljával listavezető Thierry Henry (Arsenal) az oldal nyomdába küldése után lépett pályára.

A 12. ember - Júlio Baptista (brazil, Sevilla)
A Sevilla vezetősége nem nézte jó szemmel, hogy a csapat leggólerősebb játékosa, Júlio Baptista a múlt héten elutazott Hongkongba, ahol a brazil válogatottban a helyiek ellen játszott, finoman szólva sem fontos mérkőzésen. Visszatérése után a dél-amerikai csatár még hergelte kicsit a klub elnökségét, kijelentve, bármikor, bárhova elmegy, ha hazája nemzeti csapatába hívják, hogy aztán a pályán nyugtasson meg mindenkit. Történt, hogy a csatár a Sánchez Pizjuán-stadionba zsinórban öt bajnoki győzelemmel érkező Villarreal ellen magára vállalta a Sevilla mindkét gólját, és tekintve, hogy a vendégek csak egyszer voltak eredményesek, csapatát a tabella harmadik helyére juttatta.
Mutatja az eredetileg középpályásnak szerződtetett játékos erejét, hogy a Sevillában 11 találattal jelenleg ő a házi gólkirály a bajnokságban, a rangsorban őt követő Carlitosnak és Renatónak pedig mindössze három-három gól szerepel a neve mellett.

A hétvége felfedezettje
Bár a Feyenoord csak 2005 nyarán szerette volna leigazolni, az őszi jó teljesítménye (16 mérkőzés, 6 gól) meggyőzte a rotterdamiakat, hogy a középpályást már fél évvel korábban el kell hozniuk a Vitesse-től. Hofs eddig három meccsen lépett pályára a Feyenoordban, ezeken összesen négy gólt hozott össze, hármat legutóbb, a Willem II ellen. Már biztos, hogy a 2004-2005-ös idénye lesz a legtermékenyebb, hiszen már most kilenc gólnál jár, miközben a korábbi három teljes szezonjában egyszer sem jutott ötnél tovább (és összesen is csak kilencet szerzett). Ahhoz képest, hogy pályafutása elején a kis termete miatt el akarták tanácsolni a játéktól, nem rossz teljesítmény egy 21 éves középpályástól. ---- Mark Schwarzer (ausztrál, Middlesbrough)
A Boro csakis a 32 éves, bravúrt bravúrra halmozó kapusának köszönhette, hogy pontot szerzett Boltonban.

Gary Neville (angol, Manchester United)
A 2-0-ra megnyert manchesteri derbin magabiztos teljesítményt nyújtott a pénteken a 30. születésnapját ünneplő védő.

Szinisa Mihajlovics (szerb, Internazionale)
A Gazzettától 7.5-es osztályzatot kapó 36 éves védő két szabadrúgásával eldöntötte a Roma elleni rangadót.

Daniel Van Buyten (belga, Hamburg)
A 27 éves belga védő a mezőny legjobbja volt a Stuttgart ellen, ráadásul ő fejelte a győztes gólt.

Cory Gibbs (amerikai, Feyenoord)
A 25 éves amerikai védő negyedszer lépett pályára a Feyenoordban, és a Willem II ellen megszerezte az első gólját.

Yeste (spanyol, Athletic Bilbao)
A 25 éves futballista egy gólt szerzett, hármat pedig előkészített a Betis elleni, 4-4-gyel záruló meccsen.

Thomas Hitzlsperger (német, Aston Villa)
A 22 éves német csereként állt be a Portsmouth ellen, majd 23 méteres bombagóljával eldöntötte a meccset.

Morten Gamst Pedersen (norvég, Blackburn)
A 23 éves balszélső lassan feledteti Damien Duffot a Roversnél: a Norwich ellen káprázatos megoldás után talált be.

Fabrizio Miccoli (olasz, Fiorentina)
A Gazzetta szokatlanul magas, 8-as osztályzattal jutalmazta a gólt is szerző 25 éves csatár produkcióját.

Ricardo Oliveira (brazil, Betis)
A 24 éves brazil támadó mesterhármassal vétette észre magát a Bilbao ellen, és üldözőbe vette Eto’ót a góllövőlistán.

Pauleta (portugál, PSG)
A 31 éves csatár a Bordeaux ellen a hosszabbításban elért duplájával segítette a kupa nyolcaddöntőjébe a PSG-t.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik