Jó volna tudni, vajon a Chelsea vagy az Arsenal játékosai tépték-e nagyobb vehemenciával a hajukat a saját meccsük után, de nincsenek erre vonatkozó információink. Csak az biztos, hogy mindkét éllovas a hajrában engedte ki a kezéből a győzelmet, így maradt a kétpontos különbség a Chelsea javára.
Gera Zoltán és Patrick Vieira csapatának londoni párbaja döntetlennel zárult
Gera Zoltán és Patrick Vieira csapatának londoni párbaja döntetlennel zárult
Az Arsenalról meg kell jegyeznünk, Király Gábor és Torghelle Sándor együttese, a Crystal Palace után a Gera Zoltánt a soraiban tudó West Bromwich is pontot rabolt tőle. Kezdjük is a címvédővel. Pascal Cygan, Thierry Henry és Patrick Vieira helyzeteit túlélve a West Brom egyre jobban belerázódott az Arsenal pályáján kötelező kontrajátékba, mígnem a második félidő elején kapusa, az addig jól védő Russell Hoult óriási hibát követett el. Robert Pires veszélyesnek nem mondható csavarását tigrisugrással látszott elcsípni a levegőben, de a labda átcsúszott a kesztyűi között, és bevánszorgott a bal alsó sarokba. E kínos epizód híján a vendégszurkolók alighanem a hasukat fogták volna nevettükben, amikor a nagy Henry óriási luftot rúgott a tizenhatoson, így azonban inkább az egyenlítésért szorítottak. S láss csodát, a 79. percben Jonathan Greening meglépett a jobb szélen, remekül centerezett, a berobbanó Robert Earnshaw meg a londoni védők közül a hálóba továbbított. A hátralévő időben José Antonio Reyes és Robin van Persie is beállt, de a legjobb formájától messze járó Arsenal képtelen volt újabb gólt szerezni. A listavezető Chelsea kétgólos előnyt herdált el a Bolton ellen. Félórás késéssel kezdődött az összecsapás egy közlekedési baleset miatt, s Damien Duff már olyan türelmetlen volt, hogy 37 másodperccel később megszerezte a vezetést. Ezután sokáig úgy tűnt, a jól védekező Bolton több gólt nem kap, de rúgni végképp nem fog. Mindkettőre rácáfolt a Wanderers, előbb egy védelmi bakival - Tiago bombázott a hálóba -, majd Kevin Davies szépítésével. Sőt, a tunéziai légiós, Radhi Dzsaidi három perccel a lefújás előtt 2-2-re alakította az eredményt. A Manchester United-Charlton meccset elnézve rejtély, a forduló előtt miképpen lehetett a két csapat között mindössze két hely a tabellán. A vendégeknek szinte momentumaik sem voltak, színét sem látták a manchesteri tizenhatosnak. Igaz, nem védekeztek rosszul, bár ettől Wayne Rooney minimum két gólt rúghatott volna, ha kicsit leszorítja a labdát.
Az első gólhoz kellett némi hazai mázli, Ryan Giggs jobb sarok felé tartó lövése Luke Youngról pattant az ellenkezőbe. A másodiknál már nem volt szükség segítségre, Darren Fletcher beadását Paul Scholes csodaszép mozdulattal, kapásból vágta az esélytelen Dean Kiely kapujába. Ahogy Giggs, úgy Scholes is először volt eredményes bajnokin ebben az idényben.
A drukkerek által Messiásként várt Steven Gerrard nyolc hét után végre visszatért a Liverpoolba, a "vörösök" mégis simán kikaptak Middlesbroughban. Igaz, Gerrard csak az 57. percben állt be, akkor a Boro Chris Riggott révén már vezetett. Később Boudewijn Zenden erősen lesgyanús találattal növelte az előnyt, míg a túloldalon csak a helyzetek elszórakozására futotta, de ebben a műfajban többen (mindenekelőtt Harry Kewell és Florent Sinama-Pongolle) is maradandót alkottak. ---- K ---- A