Az első kis csatát a bankok nyerték meg, az ő akaratuk érvényesül ugyanis azzal, hogy Londonban, és nem Genfben ül össze a bíróság, hogy kiderüljön, kié a döntő szó az F1 gazdasági oldalát irányító SLEC vállalatban.
Az Ecclestone által létrehozott, feleségéről, Slavica Ecclestone-ról elnevezett cég felügyeli a Formula-1 anyagi oldalát, többek között a tévéközvetítéseket és reklámokat. Az angol üzletember a cég 75 százalékát évekkel ezelőtt eladta a Kirch médiacsoportnak, amely azonban rövidesen csődbe ment, így a részesedés a kölcsönt adó bankoké lett. A pénzintézeteknek azonban a döntő többségük ellenére nincsen beleszólásuk a cég működésébe és irányításába, mindenben Ecclestone határoz. A perrel a bankok azt szeretnék elérni, hogy ez megszűnjön, és az ő kezükbe kerüljön a hatalom.
A Formula-1 ellensorozatán dolgozó autógyárak akkor fogtak össze, amikor Leo Kirch fizetős tévécsatornákra akarta vinni az F1-et, de a médiaguru eltűnése után is megmaradt a gyárak egysége. Most azonban már mást akarnak, több pénzre vágynak a bevételből, és ezt meg is kaphatják, ha a bankok nyerik meg a pert, és eladják 75 százalékukat a gyáraknak. Ha viszont Ecclestone marad az úr, a gyárak csak abban az esetben folytatják az F1-ben, ha minden kívánságuk teljesül, ebben az esetben viszont Ecclestone hiába harcolna…
A Jordan-istálló közben bejelentette, hogy elindul a jövő évi világbajnokságon. Az ír csapat hivatalosan még nem nyújtotta be a nevezését, de ígérete szerint hétfőig ez is megtörténik. A Jordan a Toyotával egyezkedik motorszállítási szerződésről, de még azon a fronton sincs konkrétum. A Jaguar az egyetlen, amely még nem döntött a jövőjéről, az istállót várhatóan a Red Bull vásárolja meg. A Sauber viszont már ott tart, hogy az új autó leleplezésének dátumát is bejelentette: január 11-én Kuala Lumpurban mutatják be a C24-est.