Király-siker a magyar derbin

Vágólapra másolva!
2004.10.23. 22:16
Címkék
Király Gábor és a Crystal Palace jött ki győztesen a Premiership első "magyar" mérkőzéséből, a Torghelle Sándort ezúttal sem foglalkoztató londoni csapat 3-0-ra legyőzte a Gera Zoltánnal felálló West Bromwich Albiont.
A szakadó esőben kezdődő mérkőzés sorsa már az első negyedórában eldőlt, Fitz Hall és az idény eleje óta kirobbanó formát mutató Andy Johnson góljával kettővel elhúztak a piros-kékek.
Az Iain Dowie menedzser által az angol válogatottba követelt Johnson a tizenegyesgólja után a második félidőben is betalált, és ezzel a 15. helyre repítette csapatát a tabella aljáról. A hajtós meccset a bal szélen kezdő Gera nem tudott meghatározó szerepet játszani a találkozón, a második félidőben a jobb szélen voltak jó megmozdulásai, és egyszer célba is vette Király kapuját, de a labda pont honfitársa ölében landolt. Királynak nem volt sok dolga a meccsen, és még a szerencse is mellette állt, Robert Earnshaw labdája a második félidő elején a lécen csattant.
"Jól kezdtünk, jókor rúgtuk a gólokat, de az az igazság, hogy kaphattunk is volna egyet-kettőt. Nem rajtam múlott. Úgy érzem, ma bizonytalan voltam, tudok ennél magabiztosabban is védeni. Az első félidő volt a rosszabb, a második már nem volt rossz, de azt mondom, hiába nyertünk három nullára, nem érdemlek túl jó osztályzatot - ismerte el önkritikusan Király Gábor. - Nem nagyon akartam kijárkálni a beadásokra, fújt a szél, esett az eső, ez a két tényező pedig elég sok hülyeséget tud összehozni. Össze is hozott, szerencse, hogy a gól elmaradt. Picit furcsa volt Gera Zoli ellen játszani, egy lövése majdnem megtréfált, külsővel kapta el a labdát, amely meg is csúszott, de azért tudtam hárítani. Ha a hosszú sarkot célozza meg, melegebb lett volna… És hogy miért nem a megszokott szürke nadrágomban védek? Nem kell aggódni, készen áll, csak még nincs olyan idő, hogy fel is vegyem."

Király a második sikerét ünnepelhette a Crystal Palace kapusaként
Király a második sikerét ünnepelhette a Crystal Palace kapusaként
Király a második sikerét ünnepelhette a Crystal Palace kapusaként
Gyászba borult a White Hart Lane szombaton: hosszú betegség után, 85 éves korában elhunyt Bill Nicholson, a Tottenham Hotspur legendás edzője, aki 1958-tól 1974-ig irányította a csapatot, és legnagyobb sikerét az 1960-1961-es idényben aratta, amikor a bajnokságot és az FA-kupát is megnyerte a csapattal. A Spurs 1963-ban az első angol csapat lett, amely európai kupát tudott szerezni, a KEK döntőjében Rotterdamban 5:1-re verte meg az Atlético Madridot.
A Tottenham és a Bolton mérkőzése előtt egyperces csenddel emlékeztek meg a kiváló szakemberről, aki edzői pályafutása után a klub tiszteletbeli elnöke lett, és akiről a pályához vezető egyik utat elnevezték. A Spurs nem tudott győzelemmel tisztelegni Nicholson emléke előtt, a 11. percben Gary Speed szabadrúgása után Radhi Dzsaidi fejes góljával hátrányba került. Robbie Keane a 41. percben még egyenlíteni tudott, de az utolsó szó a Bolton gólfelelőséé, Henrik Pedersené volt.
A nap harmadik londoni meccsén, a Stamford Bridge-en a Chelsea 4-0-ra legyőzte a Blackburn Roverst. A találkozó hőse Eidur Gudjohnsen volt, az izlandi csatár mesterhármassal hallgattatta el azokat, akik a "kékek" gyenge támadójátékát kritizálták. Sikerével a Chelsea visszaelőzte az Evertont, amely a forduló első mérkőzésén, Norwichban folytatta rejtélyes szárnyalását.
Birminghamben az Aston Villa a Fulham ellen véget vetett ötmeccses bajnoki nyeretlenségének, de David O’Leary menedzser nem elsősorban ennek örült. Mindennél fontosabbnak tartotta, hogy a bulvársajtót a pályán kívüli incidenseivel "ellátó" Lee Hendrie újabb remek találattal rukkolt ki. Az Arsenal és a Crystal Palace ellen is bombagólt rúgó Hendrie mellett Nolberto Solano volt még eredményes, a perui szabadrúgásból szerezte csapata első gólját.
A szombati napot a Liverpool- Charlton ütközet zárta, amelyet a hazaiak jobb második félidei produkciójuknak köszönhetően simán megnyertek.

Tv: a Sport2 ma 15 órától élőben közvetíti a Southampton-Birmingham City mérkőzést, míg a 17 órakor kezdődő Manchester United-Arsenal találkozót a Sport1 és a Sport2 is élőben adja ---- Az Arsenal ma délután lehető legnagyobb ellenfele pályáján illesztheti a kollekcióba az ötvenedik veretlen mérkőzését, úgy, hogy egyúttal gyakorlatilag kétcsapatosra (a Chelsea a másik) szűkíti a bajnoki aspiránsok számát (sőt, inkább egyre). Aztán itt van még fűszernek a tavalyi manchesteri összezördülés, amely Angliában mára kiérdemelte az "Old Trafford-i csata" történelmi minősítést. Akkor a londoniakat súlyos büntetésekkel sújtották a futballra sehogyan sem emlékeztető mozzanataikért (legfőképp az utolsó percben büntetőt hibázó és Vieirát kiállíttató Van Nistelrooy üldöztetéséért).
Ami érdekes, hogy Robert Pires szerint az esztendővel ezelőtti hercehurcából az "ágyúsok" olyan pszichológiai előnyt faragtak, ami bőven elegendő volt a bajnoki címhez; mellesleg a mai MU nyomaiban sem emlékeztet például az 1999-esre. A francia azért ügyelt eme idea időzítésére: nagyjából egy hete üzent a vörös seregnek.
A forduló (talán az év) rangadójában sokak nem csak a Premiership két legeredményesebb társulatának összecsapását látják, hanem sokkal távolabbra mutató válaszokra várnak. Az egészet Arséne Wenger indította azzal, hogy megpendítette: Anglia labdarúgóközpontja immár nem az ország közepén, hanem sokkalta inkább délen található. Sir Alex Ferguson persze nem nagyon ért egyet ezzel, de ha most kikap a United, 14 pont lesz a különbség a két elitalakulat között, ergo Manchesterbe bizonyosan nem kerül bajnoki cím, így Wenger állítása fényesen bebizonyosodik. Ráadásul a francia mester alanyi jogon kérhetné magának a sziget legjobb mendzsere címet, amitől a skót legalább annyira ódzkodik, mint a rágózás betiltásától.
De hogy a meccsnél maradjunk: a hazaiaktól egyedül Quinton Fortune a biztos hiányzó, míg a kapitány Roy Keane enyhe influenzáját vélhetően kikúrálja a kezdésig. A túloldalon is gyógyulgat a vezér: Patrick Vieira éppúgy javulóban van, mint Edu, Henry, Pires és Reyes. Csupán Gilberto Silva nem utazik - még jó ideig.
Néhányan azt is felvetették, hogy nem a futómennyiségéről híres Mike Rileynak kellene levezénylenie azt a meccset, amelyen a pálya közepén Vieira és Keane, az egyik végen meg Wayne Rooney és Sol Campbell ütközik. A Premier League kitalálása óta lejátszott 24 bajnokijukon a két csapat játékosai egyébként 85 sárgát (3.5-es átlag meccsenként!) és 5 pirosat hoztak össze. Nem biztos, hogy ezt a termékenységet az áhított Pierluigi Collina mérsékelni tudná. ---- 15. forduló: Burnley-Derby County 0-2, Brighton-Leeds United 1-0, Leicester City-Stoke City 1-1, Millwall-Cardiff City 2-2, Preston North End-Nottingham Forest 3-2, Reading-Crewe Alexandra 4-0, Sheffield United-Plymouth Argyle 2-1, Watford-Ipswich Town 2-2, West Ham United-Gillingham 3-1, Wigan Athletic-Coventry City 4-1, Wolverhampton Wanderers-Queens Park Rangers 2-1. A Rotherham United-Sunderland mérkőzést vasárnap játsszák.
Az élcsoport: 1. Wigan 33 pont, 2. Reading 30, 3. Ipswich Town 27 (28-20), 4. West Ham United 27 (19-14)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik