A japánok férficsapata új fejezetet nyitott

Vágólapra másolva!
2004.08.17. 21:01
Címkék
Razvan Selariu leesett a nyújtóról. A román csapat tagjai ijedten néztek össze, tudták, ez a hiba végzetes lehet, az aranyérmükbe kerülhet majd. Selariu produkciója az utolsó előtti gyakorlata volt az addig élen álló román válogatottnak a hétfő esti férfi csapatdöntő során, s a végén keserédes mosollyal nyugtázta a csapat, hogy a japán és az amerikai válogatott mögött a harmadik helyen állhat fel a dobogóra.
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
Tomitáék csak a verseny elején éreztek nyomást magukon
S hogy mi történt addig?
Igazi csúcsütközet, amelyet látva a bírók csak úgy szórták a magas pontszámokat. Az már a viadal elején kiderült, hogy a lólengésben hibázó Alekszej Nyemov miatt az oroszok elköszönhetnek érmes álmaiktól, és Teng Haj-pin gyengélkedése (talajon 8.662-őt, míg korláton 8.737-at ért a gyakorlata) a címvédő kínaiakat is nehéz feladat elé állította.
Az élmezőnyben pedig értékes századpontokért harcoltak meg, a verseny felénél, azaz három szer után 51 századpont választotta el az élen álló román és a harmadik helyezett amerikai csapatot egymástól. Aztán a románok hiába érték el ugrásban, az amerikai fiúk pedig korláton a legjobb eredményt, a japán csapat nyújtón megadta a végső csapást. Tomita Hirojuki 9.850-et, Kasima Takehiro 9.825-öt, míg Joneda Iszao 9.787-et kapott a gyakorlatára, vagyis ezen a szeren az egész csapatverseny legerősebb teljesítményét nyújtották. Az utolsó felvonásban, a legkiélezettebb pillanatban tökéletes volt a keleti fegyelem.
A japán válogatott 28 esztendő után ért ismét a csúcsra, és érdekesség, hogy az 1976-os montreali játékokon Cukahara Micuo is csapattag volt, aki a jelenlegi gárda szövetségi kapitánya, s akinek fia, Naoja nagyban hozzájárult a győzelemhez.
"Elképesztő ez a siker - lelkendezett a csapat legjobbja, Tomita Hirojuki. - A verseny elején éreztünk egy pici nyomást magunkon, de a jó gyakorlatok és a nézők buzdítása magabiztossá tett minket. Igazi csapatmunka volt, és azt hiszem, új fejezetet nyitottunk a japán tornasport történetében."

Férficsapat
1. Japán
2. Egyesült Államok
3. Románia
De nemcsak a japán, az amerikai és a román válogatott is sporttörténelmet írt ezen a napon.
"Hetvenkét év után ez az első amerikai csapatérem olyan olimpiáról, amelyet nem bojkottáltak más nemzetek - utalt Paul Hamm arra, hogy Bart Connerék 1984-es Los Angeles-i győzelme azért nem volt az igazi. - Fantasztikus küzdelem volt, már alig várom az egyéni összetett döntőjét."
Amelyben éppen a románok kiválósága, Marian Dragulescu lesz majd az egyik nagy ellenfele.
"Ez a bronzérem a román férficsapat első olimpiai medáliája, és ez hihetetlenül büszkévé tesz minket - magyarázta Dragulescu. - Nehéz verseny volt, nagyon erős ellenfelekkel kellett megküzdenünk. A végén éreztük, hogy a japánokkal már nem tudjuk felvenni a versenyt, de ha én nem hibázom korláton, Selariu pedig nyújtón, akkor mienk lehetett volna az ezüstérem."
A női döntő lapzártánk után ért véget.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik