Michael Schumacher tétjei: rekord és a Ferrari elsősége

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2004.07.22. 22:26
Címkék
Michael Schumacher számára kétszeresen is nagy tétje van a hét végi Német Nagydíjnak: ha nyer, beállítja egy idényben aratott győzelmeinek (11) rekordját, emellett a Ferrarit hozzásegítheti 14. konstruktőr-világbajnoki címéhez. A trófeához, amelyet a Scuderia zsinórban hatodszor nyer el, a csapat pilótáinak 13 ponttal kell többet szerezniük, mint a vb második helyén álló Renault-nak.
Gyakorlatilag már mindkét végső elsőség eldőlt, csak idő kérdése, hogy matematikailag mikor válik biztossá Schumi és csapata győzelme. A pilótának jelen állás szerint mindenképpen tovább kell várnia, de Schumachert ez cseppet sem zavarja, a hetedik világbajnoki címe felé vezető úton várhatóan könnyedén megdönti az egy idényben aratott győzelmeinek rekordját.

Michael Schumacher eddig csak kétszer nyert Hockenheimben, ahol az elmúlt nyolc évben nyolc pilóta osztozott a dicsôségben
Michael Schumacher eddig csak kétszer nyert Hockenheimben, ahol az elmúlt nyolc évben nyolc pilóta osztozott a dicsôségben
Michael Schumacher eddig csak kétszer nyert Hockenheimben, ahol az elmúlt nyolc évben nyolc pilóta osztozott a dicsôségben
"Nagyon érdekes lesz a hét végi verseny, a világbajnoki cím miatt cseppet sem érzem feszültebbnek ezt a viadalt, mint bármelyik másikat. A csapaton sem érzek túlzott izgatottságot, ha most nem biztosítjuk be a győzelmünket, majd valamelyik későbbi versenyen megtesszük. A Hockenheimringen is a győzelemért csatázunk majd, ez a harc számításaim szerint roppant kemény lesz" – fogalmazott a hatszoros világbajnok.
Schumi 2000 óta uralja a Formula–1-et, a Ferrari legyőzhetetlensége egy évvel korábban kezdődött el. A kivételes pályafutással büszkélkedő versenyző eddig csak kétszer nyert Hockenheimben (1995, 2002), ahol az elmúlt nyolc évben nyolc különböző győztest ünnepeltek! Ezzel a teljesítményével nem dicsekedhet, ugyanis a Német GP otthonán vannak a legrosszabb mutatói ama ringek közül, amelyeken bemutatkozása óta rendszeresen összeméri tudását a mezőny.
A Ferrari világbajnoki címének biztossá tételében nagy segítséget nyújthat a Williams- és a McLaren-istálló, amelyek pilótái kiszoríthatják az előkelő pozíciókból a Renault versenyzőit. A Williams éppen tavaly aratta máig utolsó győzelmét Hockenheimben, a McLaren pedig a 2003 márciusában tartott Malajziai Nagydíjon szerzett elsősége óta vár az újabb diadalra.

Ranglista

A Formula magazin a legelismertebb magyar autóverseny-szakírók mellett Baumgartner Zsolt véleményét is kikérte, amikor összeállította 35-ös listáját a száguldó cirkusz valaha volt legjobb versenyzőiből. A júliusi számban található rangsorról nem árulunk el részleteket, csak némi érdekességet jegyzünk meg: a magyar szakírók nem a hetedik világbajnoki címe felé száguldó Michael Schumachert tartják minden idők legjobbjának. A Senna-portré sem véletlen…
Legfrissebb hírek

Guzi Blanka: Tökéletlenül lett nekem teljes ez az Eb

Egyéb egyéni
14 perce

András Csaba: Nem számítottam erre a sikerre

Egyéb egyéni
14 perce

Strandröplabda Eb: nagy csatában kikapott a Kun, Villám páros

Röplabda
41 perce

Népsport: Genovai futballszerelmesek

Olasz labdarúgás
44 perce

Kl-selejtező: jó kérdés, hogy a debreceni 0–3 után mi történhet Dániában...

Európa-konferencialiga
51 perce

Az MLSZ kizárta a Dunaújvárost a labdarúgó NB III-ból

Labdarúgó NB II
52 perce

Képek: így mondta ki a boldogító igent Cristiano Ronaldo

Minden más foci
1 órája

Torna: a lányok versenyével indul a zágrábi ifjúsági Eb

Utánpótlássport
1 órája