Ha hármat, a Bragában megütköző két gárda nyugodtan csomagolhat, minden más eredménynél viszont máris megnő a jelentősége az összecsapásnak. Ha a Nationalelf nem nyer, a holland–lett meccs nyertese masírozhat be a csehek mellett a legjobb nyolc közé, sőt a hollandok még döntetlennél is reménykedhetnek, feltéve, ha a csehek megőrzik százszázalékos mutatójukat.
Persze, ha az oranje Csehország ellen legalább egyet megtartott volna a kétgólos előnyéből, esetleg a letteknek legalább egy jogos büntetőt befújnak Németország ellen, most minden esélylatolgatás más lenne. Érdekes módon a múlttal csak a hollandoknál foglalkoznak, Dick Advocaat szövetségi kapitány kap hideget-meleget. Csak ízelítőül két "nyílvessző": asszisztense, Wim van Hanegem elárulta, ő nem értett egyet Arjen Robben lecserélésével, és ezt a meccs alatt közölte is felettesével; az egyik politikai párt pedig a hazai parlamentben felvetette annak a lehetőségét, hogy a kapitányt a jövőben népszavazással válasszák meg, hiszen ő is, akárcsak a miniszterelnök, az egész országot érintő döntéseket hoz, márpedig azt mindenki látta, mekkora hiba volt Robbent lecserélni a csehek ellen.
"El kell felejteni a múltat, és csak a jövőre szabad összpontosítani – kérte a kritikusokat a csapat nevében Edgar Davids, a hollandok középpályása. – Először is, nekünk mindenképpen nyernünk kell, addig nem is szabad azzal foglalkozni, mi történik a másik találkozón. Nem lesz könnyű feladat, mert a lettek a csehek és a németek ellen is derekasan odatették magukat. Ettől függetlenül számunkra csak a győzelem elfogadható." A sikert John Heitinga nélkül kell kiharcolnia a csapatnak, az eltiltott védőt Michael Reiziger pótolhatja.
A lettek eddigi szokásaiknak megfelelően csendben, súlyos sérült és eltiltott nélkül készülnek a csatára. "Az első álmunk már valóra vált, bejutottunk a tizenhatos döntőbe, miért ne teljesülhetne a második is? Miért ne kerülhetnénk a legjobb nyolc közé?" – tette fel a kérdést Maris Verpakovskis, a lettek támadója.
Tény, bekerülhetnek, de ehhez a hollandoknak gyatrán kell játszaniuk, nekik pedig sokkal jobban kell sáfárkodniuk a kevés helyzetükkel. És akkor még nem is szóltunk arról, hogy mit csinálnak közben a németek… ----
Hollandia 1 Van der Sar
2 Reiziger
3 Stam
4 Bouma
5 Van Bronckhorst
6 Cocu
7 Van der Meyde
8 Davids
10 Van Nistelrooy
19 Robben
20 Seedorf
Kapitány: Dick Advocaat
Lettország 1 Kolinko
2 Stepanovs
3 Astafjevs
4 Zemlinskis
6 Blagonadezdins
7 Isakovs
8 Bleidelis
9 Verpakovskis
10 Rubins
11 Prohorenkovs
14 Lobanovs
Kapitány: Aleksandrs Starkovs ----
Arjen RobbenA csehek ellen egy órán keresztül már láthattuk, mire képes, a lettek ellen valószínűleg még többet tölt majd a pályán. Ôt tartják a mai holland futball egyik legnagyobb tehetségének, 2000-ben, 16 évesen, a Groningenben debütált az élvonalban, és azonnal győztes gólt lőtt a Feyenoordnak. A PSV az idény végén 3.9 millió euróért vette meg, négy évvel később a Chelsea már 18 milliót fizetett érte.
Adatok RobbenrőlIgors StepanovsA lett védelem egyik oszlopának egyszer már sikerült megfékeznie olyan csatársort, amelyben Robben is szerepelt. A BL 2002–2003-as kiírásában az Arsenal–PSV mérkőzésen nem született gól, ami részben neki köszönhető, hiszen a Rommedahl, Kezsman, Robben csatársorral felálló gárda szinte helyzetig sem jutott. Az más kérdés, hogy azóta ő lassabb, Robben gyorsabb és jobb futballista lett.
Adatok Stepanovsról