Skócia: Az első kudarc

I. SZ.I. SZ.
2004.04.22. 22:31
Az elsőségét vasárnap biztossá tevő Celtic szerdán az Aberdeen elleni elhalasztott bajnokiját az aranyérem ünneplésére szánta, de megjárta, mert vendége 01-ről fordított a Celtic Parkban, és ezzel megszakította a "zöld fehérek" 77 mérkőzés óta tartó hazai veretlenségi sorozatát. Martin ONeill együttese ráadásul ezzel arról is lemondhat, hogy veretlenül nyeri meg a bajnokságot.
A Celtic legutóbb 2001 augusztusában, az Ajax elleni BL-selejtezőben kapott ki a Celtic Parkban, azóta két idényt is végigjátszott az európai porondon hazai kudarc nélkül. Az Aberdeen 11 éve nem tudott nyerni a glasgow-i klub otthonában, és az "alapszakasz" utolsó meccsére sem utazott nagy reményekkel. A kezdőcsapatban öt ifjúsági játékosa szerepelt, és már a 16. percben hátrányba került Henrik Larsson 36. idénybeli góljával. Steve Paterson fiai azonban a második félidőben megérezték, hogy lehet keresnivalójuk a könnyed Celtic ellen, és az 56. percben Bryan Prunty révén egyenlítettek. Az utolsó (utáni) percben pedig jött az ausztrál David Zdrilic, akinek gólja kiábrándította a Celtic Park közönségét.A Celtic már a Hearts elleni hazai bajnokiján is pengeélen táncolt, de április 3-án a 88. percben még 0–2-re álló meccset döntetlenre tudta menteni. Ezúttal azonban az Aberdeen nevetett a végén. A glasgow-i rivális Rangersnél pedig annak örülhetnek, hogy máig ők az utolsók, akik veretlenül lettek bajnokok Skóciában – igaz, nagyon régen, az 1898–1899-es idényben.Skót Premier League
Elhalasztott mérkőzés: Celtic–Aberdeen 1–2 (Larsson 16., ill. Prunty 56., Zdrilic 91.)
Az élcsoport 33 forduló után: 1. Celtic 90 pont, 2. Rangers 76, 3. Hearts 55, …10. Aberdeen 34