KOMÉTA-KAPOSVÁR–PHOENIX MECANO-KECSKEMÉTI FRC 3:1 (23, –19, 24, 19)

Kaposvár, 150 néző. V: Ujházi, Mocsnik
KAPOSVÁR: Gubik 1, CSÍKOS 18, Gelencsér 10, Kovács 8, MILOSEVICS 17, Pásztor 10. Cs: Zarka (liberó), Geiger, Bánhegyi, MÉSZÁROS P. 2, Pampuch 5. Edző: Marko Jazvic
KECSKEMÉT: Tamás Z. 6, Buday 5, Nagy P. 19, URFI 20, SOMODI 11, Kása 1. Cs: Rácz (liberó), Rapi 2. Edző: Karagics Mátyás
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:4, 9:9, 13:9, 19:14, 21:18, 23:23. 2. játszma: 6:5, 8:10, 15:15, 16:22, 18:23, 19:24. 3. játszma: 6:10, 10:16, 14:17, 20:18, 24:24. 4. játszma: 6:4, 10:10, 14:14, 18:15, 22:17, 24:19
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1:0 a Kométa-Kaposvár javára

Hogy megannyi bajnoki és kupaelsőség után mit jelent a bronzcsata Kaposváron, azt az első mérkőzés látogatottsága is igazolta. Bár Csíkos három gyors pontjával jól kezdett a Kométa, Urfiék hamar magukhoz tértek, és szorossá tették az eredményt. Ám egy újabb hazai sorozat időkérésre késztette a négypontos hátrányba került vendégeket, akiknek ez rövid időre hasznukra is vált, de Milosevics ismét belelendült, és 23:23 után hozta a játszmát a Kométa. A folytatásban Nagy Péterék percei következtek, akik szinte végig vezettek a szett során, és a két hazai időkérés és kettős csere ellenére egyenlített a Kecskemét. Sőt a lendület továbbvitte Urfiékat, hisz a harmadik játszma első technikai szünetét hatpontos előnnyel zárták. Jazvic edző ekkor Mészárost és Pampuchot is pályára küldte, és ez hasznára vált csapatának: előbbi nagyszerűen osztogatott, és 18-nál sikerült is befogniuk a kaposváriaknak a vendégeket, majd meg is nyerték a játékrészt. Nagy küzdelmet és szoros csatát igen, igazán jó játékot viszont nem hozott a negyedik szett. Egészen 14-ig együtt menetelt a két gárda, főleg Milosevics és Gelencsér szerezték a pontokat, aztán a kecskemétiek két egymást követő időkéréssel megpróbálták a lehetetlent, de Csíkos és Gelencsér vezérletével nem engedte ki a kezéből a szett-, és ezáltal a meccsnyerést a Kométa.