Még veretlen a Kaposvár

JUTASI RÓBERTJUTASI RÓBERT
2003.12.14. 22:57
Férfiak

Urfi három pontjával kezdett a Kecskemét, de elég sokat rontottak a hazaiak, így maradt is a vendégelőny. A második technikai szünetet is négy pontos hátránnyal töltötte el a vendéglátó. Meglehetősen szétesett volt a hazaiak játéka, a sorozatos hibáikat a lendületben lévő vendégek könyörtelenül kihasználták, és végig vezetve nyerték a játszmát. Szokatlanul idegesen folytatta a Kométa, három súlyos hibával segítette ismét ellenfelét. Jazvic edző Milosevics helyére Kovács Balázst küldte be, s mint később kiderült, ez nagyszerű húzás volt. Egyenlített a hazai együttes, ám Urfiék ettől sem ijedtek meg, ismét előnyt csikartak ki, bár a becserélt Kovács két bombája hatásos volt, Csíkossal együtt kiharcolták az egyenlítést, de a vezetést nem tudták átvenni. Csíkost előbb a bal, majd a jobb oldalon is eredményesen sáncolták, és bár 17:18-nál kéz a kézben menetelt a két csapat, jött ismét a tévedhetetlen ifj. Nagy, majd egy Urfi villanás és megszületett a második játszmagyőzelem is. Biztatóan folytatódott a somogyiak szempontjából a mérkőzés, három egységnyi vezetésük után azonban ismét feljavult a Kecskemét. Ezután a Kométa percei következtek, s amikor négypontos előnyénél Gelencsér nyitása a hálón átcsorogva újabb ponttá érett, megszületett a kupagyőztes szépítése. A folytatásban hatig meneteltek együtt a csapatok, aztán Gelencsér ászt nyitott hárompontos vezetésnél, majd Kovács Balázs is meg-megvillant, s bár a szívós vendégek igyekeztek felzárkózni – húsznál egyenlítettek is, majd huszonkettőig tartották a lépést –, ám a visszacserélt Pampuch a hazaiak javára tett pontot a játszma végére, s ezzel egyenlített a Jazvic-legénység. Következett a döntő szett. Csíkos nyitott, s a rendkívül ideges és kissé elfáradt kecskemétiek négy hibát is összehoztak egymás után, s ez időkérésre sarkalta edzőjüket. Kovács kritikus labdamenetet fejezett be ponttal, így 8:2-vel cseréltek térfelet a szemben állók. Pampuch bombájával, és egy foghatatlan Gubik-nyitással folytatódott a mérkőzés. 14:6-nál már megnyerhette volna a meccset a somogyi alakulat, ám ez csak később sikerült.

Mestermérleg
Marko Jazvic:
– Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert otthon is feladta a leckét ellenfelünk. Fontos, hogy nyertünk, bár játékunk ezúttal nem volt meggyőző.
Karagics Mátyás: – Nagyon küzdöttünk, az első két szettel elégedett voltam, ám a folytatásban kiderült, hogy játékosaim nincsenek hozzászokva az ilyen magas hőfokú mérkőzéshez.

Dági SE–Szolnoki Titász RK-SI 3:0
(20, 20, 22)

Dág, 300 néző. V: ifj. Juhász Z., Mezőffy
DÁG: OSZUSKA II Z. 10, SZAUTER 16, ZIRIGH B. 11, Oszuska I Z. 7, HALTRICH 14, OSZUSKA G. 1. Cs: Koch N. (liberó), Torda, Horváth G. 1. Edző: Bognár Ellák
SZOLNOK: SURÁNYI 10, Juhász Gy., TÓTH G. 11, Szegedi, GULYÁS 16, Melicher 5. Cs: Illés (liberó), Pénzes. Edző: Surányi Márton

A gyenge napot kifogó szolnokiak ellen, a kitűnő feladóteljesítménynek köszönhetően, remekül muzsikáltak a dágiak.

Bognár Ellák:
– A fiatalok lelkes és energikus játéka bizonyítja, hogy van eredménye a befektetett munkánknak.
Surányi Márton: – Ilyen idegesen és gyengén régen nem láttam játszani csapatomat.

Vegyész RC-Kazincbarcika–Papiron SC-Szeged 3:0
(14, 17, 13)

Kazincbarcika, 200 néző. V: Bodrogi, Csizmarik
KAZINCBARCIKA: Schildkraut 2, Szalai 2, Szekeres 7, Tomanóczy 3, JÁNOSI 7, SZAFRONOV 9. Cs: Bencsik (liberó), Toronyai 3, CSALA 11, Morozov 7, Kárpáti 5, Kovács Z. 3. Edző: Daniel Oravec
SZEGED: Maksa 4, NACSA 9, Nusser 2, Ézsiás 1, Bojti 2, Bába 2. Cs: Péter. Játékos-edző: Bába László

Daniel Oravec:
– Kényelmes tempóban hoztuk a kötelező győzelmet.
Bába László: – Rendkívül tartalékosan álltunk ki, és ez meg is látszott az eredményen. Ettől a csapattól nem lehetett többet várni.

1. MCM RC–Kaposvár–Dunaferr 0:3
(–14, –19, –12)

Kaposvár, 50 néző. V: Tomanóczy, Kisházi
KAPOSVÁR: PUSPÁN 1, Horváth I. 2, Wirth 4, Farkas L. 4, HORVÁTH D. 8, Selega 1. Cs: Szabó Gy. (liberó), Nyári 6. Edző: Bíró Lajos
DUNAFERR: Tóth G. 2, BOKOR 6, PAJOR 6, Németh Sz. 7, MÓZER 10, Forgó 6. Cs: Németh G. (liberó), Kovács Z. 13, Kecskeméti 1, Tóth T. 4, Szabó G., Lukács 1. Edző: Ruffing Péter

Bíró Lajos:
– Ellenfelünket is fiatal játékosok alkották, akikkel szemben úgy érzem nem vallottunk szégyent, bár szerválásban, nyitásfogadásban és sáncmunkában van mit tanulni tőlük.
Ruffing Péter: – Arra törekedtem, hogy fiataljaink közül mindenkinek játéklehetőséget biztosítsak.

Nyíregyháza, 300 néző. V: Szabó F., ifj. Berekszászi
NYÍREGYHÁZA: Kovács B. 2, SCHLÉGL 15, Erdősné 17, Lengyel 3, Botos 15, Mátrai V. 15. Cs: Kapuvári 2, MERKÓSZKI 10, Sipos T. Edző: Ludvig Zsolt
MISKOLC: TÍMÁR 8, Szűcs 10, SZAJKÓ 15, MÁTRAI B. 15, ORSZÁGH 17, Sike 13. Cs: NÉMETH A. (liberó), Juhos. Edző: Kerekes Attila
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 13:5, 17:8, 17:13, 20:16, 21:19. 2. játszma: 2:5, 3:12, 8:16, 10:21, 14:21. 3. játszma: 4:2, 8:4, 11:8, 12:11, 17:14, 19:19, 21:22, 25:24. 4. játszma: 2:6, 6:6, 6:9, 10:11, 19:11, 23:14, 23:19, 24:19. 5. játszma: 3:1, 5:6, 7:9, 10:9, 10:11, 14:11

Ludvig Zsolt:
– Ha lehet ilyet mondani, nem örülök a győzelemnek. Gratulálok a Miskolc harcos játékához.
Kerekes Attila: – Nehéz bármit mondani, hiszen kezünkben volt a nem várt nagy siker lehetősége.