Horváth Dóra parádéja döntött

DROPPA GERGELY, OSZVALD GYÖRGYDROPPA GERGELY, OSZVALD GYÖRGY
2003.12.12. 21:49
A közönséget már a meccs elején meglepte Kasziba István, hiszen a kezdő hatosba állította a fiatal, tehetséges Horváth Dórát, aki meg is hálálta a bizalmat: az ő pontjával szerzett vezetést a BSE.
Ezt azonban ledolgozták a vendégek, és az első technikai időnél ők örülhettek. Igaz, nem sokáig: a kétpontos előnyt hamar leadták Ékesék, hiszen Czakó mindent beütött volt csapata ellen. Kasziba mester a második technikai időnél ekképpen próbálta ösztönözni együttesét: "Azt az ejtést, amit gyakoroltunk, lányok!” Az ötlet jónak bizonyult, és Jáka ejtésével már kettővel mentek, majd Horváth ász értékű nyitásával hárommal (21:18). Ekkor Horváth úgy döntött, elég volt a tesze-tosza játékból, ő már be akarja fejezni a szettet. Be is fejezte! Olyan nyitásokkal kínálta meg a riválist, hogy az gyakorlatilag képtelen volt használhatóan fogadni azokat, ennek pedig
1:0-s hazai vezetés lett az eredménye. A második játékrész hárompontos kecskeméti előnnyel kezdődött (2:5), de Várhegyiék rögtön felzárkóztak (7:7). Talán tudták, ha nagyobb előnyhöz jut az alföldi együttes, akkor keresztet vethetnek erre a felvonásra. Ekkor Czakó vitte a hátán a BSE-t, míg a másik oldalon ugyanezt Fekete mondhatta el magáról. Czakó mellé aztán felzárkózott Horváth is, és látva, hogyan játszik ez a tizenhat éves lány, máris megérthettük, miért szavazott neki bizalmat a kezdő hatosban Kasziba István. Ô is kevés volt azonban, hogy megállítsa a vendégeket. A harmadik etap elején az addig pont nélküli Adrianenko unta meg, hogy nem áll még szám a neve mellett, és két jó nyitásával máris a csapata vezetett (8:7). A végjátékban Várhegyi két pontjával előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte a BSE.

Jáka Zsuzsanna (jobbra) és társai nehéz meccsen gyôzték le a kecskemétieket (Fotó: Farkas József)
Horváth védhetetlen ütésével pedig újra a vendéglátó örülhetett. A negyedik játékrészben aztán semmit sem bíztak a véletlenre a fővárosiak, hiszen percek alatt hétpontos előnyre tettek szert. Közben a kecskemétiek időkérése csak látszólag segített, mert a második technikai időnél újra hétegységnyi volt a hazaiak előnye. Ezt pedig már nem tudták ledolgozni a vendégek. Fontos kiemelni Horváth Dóra parádés játékát, amellyel nagyban hozzájárult alakulata sikeréhez.

Mestermérleg
Kasziba István:
– A sorsolás és a keresztbeverések hatalmas tétet adtak a meccsnek. Az idegi terhelést mi bírtuk jobban.
Farkas Mihály: – A harmadik szett végjátékát sajnos egyéni hibák miatt elrontottuk. Gratulálok a BSE-nek, ma jobb volt nálunk.

Vasas Opus-Via Óbuda–Jászberényi RK 3:0 (15, 15, 16)
Folyondár u., 100 néző. V: Mezőffy, Hóbor
VASAS: Akimova 3, Papizsanszkaja 11, NYÁRI 10, JÓZSA 13, Dégi 4, Tormási 5. Cs: Vatai (liberó), Kriegel O. 11, Kovács 1, Kriegel É. 1. Edző: Ratimorszky Károly
JÁSZBERÉNY: GRÓZER 8, Lengyel 6, Fésűs 6, Kiss A. 1, NÉMETH 12, Kiss B. 5. Cs: Selmeczi (liberó), Kiss R. 2. Edző: Botos Ferenc
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:2, 17:11, 24:15. 2. játszma: 2:2, 7:8, 10:14, 14:14, 21:14. 3. játszma: 4:4, 8:6, 12:9, 16:10, 22:14

Ratimorszky Károly:
– Csak az eredménynyel vagyok elégedett. A nagyon lelkes Jászberényt közepes játékkal győztük le.
Botos Ferenc: – Kiss Adrienn sérülése miatt változtatnom kellett, s ez rányomta bélyegét a nyitásfogadásainkra.