Juve–Inter: parázs előhang

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2003.11.24. 21:57
Címkék
Olaszországban még mindig rengeteg vitát kavar a szombat délutáni ModenaJuventus mérkőzés első gólja, amely előtt a "zebrák egyértelműen rossz helyről végezték el a szabadrúgást. Gabriele játékvezető lesújtóan rossz, 3-as osztályzatot kapott a tekintélyes La Gazzetta dello Sporttól (sokak szerint nem lenne szabad őt több A-ligás mérkőzésre küldeni), míg a Modena képviselői azt mérlegelik, hogy miként tudnák "kijavítani a hibát. (Az újrajátszás természetesen nem jött szóba.)
Érdekes folytatása az ügynek, hogy Luciano Moggi, a Juve sportigazgatója nem a legmegfelelőbb hangnemben kommentálta a történteket. Szerinte a Juventus a történtek ellenére megérdemelten nyert (ez idáig rendben is lenne), és különben is – tette hozzá –, a 2000. december 3-án lejátszott Inter–Juventus találkozón Di Biagio is hasonló körülmények között talált a "zebrák” kapujába.Ez a megjegyzés azért érdekes, mert miközben mindenki a szombat esti Juventus–Inter rangadó nyugodt előkészítésével foglalkozik, ez a kijelentés éppen elegendő arra, hogy tovább rontsa a két klub amúgy sem túl jó viszonyát.Szintén a Juventusszal kapcsolatos hír, hogy miután az UEFA elhalasztotta a Galatasaray elleni idegenbeli mérkőzést, a torinóiak kedden játsszák le a Siena elleni Olasz Kupa-nyolcaddöntőjének első összecsapását. Az újonc gárda képviselői szerint nem fair, hogy a liga 48 órával az Udinese elleni bajnoki után újra "pályára kényszeríti” a Sienát, mire Adriano Galliani, a profi-liga elnöke így reagált: "Érdekes módon a Siena akkor nem bírálta a ligát, amikor engedte az A-osztályban játszani, annak ellenére, hogy nincsen erre megfelelő stadionja…”Gabriele Martino sportigazgató és Luigi Mondilla atlétikai edző után lemondott Pasquale Favasuli, a Reggina sportorvosa is, ám ez utóbbit Pasquale Foti klubelnök nem fogadta el. Az Intertől elszenvedett 6–0-s vereség után a szakemberek egymás után hagyják el a süllyedő (?) hajót, ám Franco Colomba mester nem hajlandó elköszönni.Végül pedig egy vélemény a vasárnap esti Chievo–Milan bajnokiról, amelyet Sevcsenko duplájával nyert meg a vendégcsapat: "Nem volt könnyű úgy játszani, hogy tudtuk: minden vetélytársunk nyert. Ráadásul a Chievo is jó formában van, de szerencsére sikerült győznünk. Megszereztem századik és százegyedik gólomat Milan-mezben, ám ennél sokkal fontosabb, hogy nyert a csapat” – fogalmazott az ukrán csatár.Olasz Kupa
Nyolcaddöntő, első mérkőzés. Kedd, 18.30: Siena–Juventus (Tv: RAIDUE)
Legfrissebb hírek

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
1 perce

NB I 2026–2027, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Labdarúgó NB I
13 perce

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
14 perce

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
28 perce

Strandkézi-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott

Kézilabda
42 perce

MotoGP: Marc Márquez szerződést hosszabbított a Ducatival

Egyéb autó-motor
46 perce

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
50 perce

Hat taggal bővül az NHL Hírességek Csarnoka

Amerikai sportok
52 perce
Ezek is érdekelhetik