Ragyogó eredményeket ért el Kuttor Csaba Japánban, a Buda-Cash Team sportolója a murakami világranglistapont-szerző versenyen bronzérmes lett, a makuhari Világkupán pedig a hatodik helyen zárt, így a rangsorban is jelentősen előrelépett.
Kuttor sikereihez az is hozzájárult, hogy futásban javítani tudott Japánban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kuttor sikereihez az is hozzájárult, hogy futásban javítani tudott Japánban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kuttor már részt vehetett a sportág első olimpiáján, Sydneyben, s immár zsebében érezheti az athéni kvótát is. Figyelemre méltó az is, hogy a férfiaknál az olimpiai keret valamennyi tagja – Kuttor mellett Ágoston Szabolcs, Lipták Tamás, Varga Szabolcs és Hóbor Péter – az első 88 között található a világranglistán… – Jól alakultak a dolgok. Sokszor elmondtam már, a mai triatlonban ennyin múlik egy-egy jobb eredmény – vélekedett Kuttor Csaba. – Japánban mindkét versenyen volt szökés, amelyben én is benne voltam, ráadásul a futás is jobban ment, mindkétszer négy kilométeren át vezettem a versenyben. – Legközelebb akár a célig is kitart az előny? – Azért a győzelem most még nem volt benne a pakliban, de a Világkupán akár a dobogóra is felállhattam volna, húsz másodpercen múlott. Egy kicsit hátráltatott, hogy a két viadal között megbetegedtem, vírusos torokgyulladás, hőemelkedéssel, még most sem vagyok igazán jól. Ugyanakkor a futásommal történt valami, már Zágrábban sem ment rosszul, de Japánban harminckét perceket futottam, vagyis egy perccel gyorsabb voltam, mint eddig. – Hála a jó eredményeknek, a világranglistán jelentősen előrelépett. – Nyáron, a győri viadal után a huszonkilencedik helyen álltam, de ez a harminckettedik talán értékesebb, mint az volt. Akkor ugyanis a riválisaimnak még nem volt meg a hat versenyük, én viszont hamar összegyűjtöttem annyit, most viszont már mindenki hat versenyből számolja a pontjait. Elégedett vagyok, de úgy érzem, az év végéig még előre tudok lépni, az első huszonöt közé akarok kerülni. Ez a nagy vágyam, remélem sikerülni fog. – A decemberi világbajnokságon milyen eredménnyel lenne hasonlóan elégedett? – Vérmes reményeim nincsenek, legalább a tavalyi teljesítményemet meg kellene ismételnem. Ha a vébén is lesznek szökések és sikerül jól helyezkednem, akkor az első húsz közé be tudok majd kerülni. – Hogyan alakul addig a programja? – Szerencsére az ősszel már nem leszek sokat itthon, nem kell hidegben készülnöm a vébére. Jövő szerdán utazik az olimpiai keret Athénba, az előolimpiára, utána Mexikóban, majd Brazíliában indulok Világkupa-futamon. Rio után lesz egy hét itthon, amit ki kell majd bekkelni, azt követően Ausztráliába utazunk. Geelongban Világkupán indulok, magyaroknál fogunk lakni, így a vébé előtti három hét során lehetőségünk lesz megfelelően átállni és felkészülni. – Miből finanszíroz ennyi utazást? – A világbajnokságra kivívtam az indulási jogot, vagyis a szövetség vállalja a költségeimet, akárcsak az athéni versenyre. Japánt, Mexikót, Brazíliát nekem kell fizetnem, de olimpiai kerettagként ehhez is jelentős támogatást kapok.
Világkupa, 13. futam, Makuhari, Japán A táv: 1.5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás). Férfiak: 1. Courtney Atkinson (ausztrál) 1:47:17, 2. Quirk (ausztrál) 1:47:27, 3. Johns (brit) 1:47:42, …6. Kuttor Csaba (magyar) 1:48:02, …24. Ágoston Szabolcs (magyar) 1:51:28, …27. Varga Szabolcs (magyar) 1:52:08. Hóbor Péter és Lipták Tamás nem ért célba. Nők: 1. Emma Snowsill (ausztrál) 1:56:58, 2. Harrop (ausztrál) 1:58:22, 3. R. Hill (új-zélandi) 1:59:33, …22. Walkó Andrea (magyar) 2:03:42, …28. Szabó Zita (magyar) 2:06:47 Következik: 14. futam, Madeira, október 19.