Horváth Péter nem adja fel, a váltóval vb-bronzérmes hátúszó nem tett le arról, hogy ott legyen az athéni olimpián. Nem tett le róla, pedig az utóbbi hetekben előbb az egyesületével szakadt meg a kapcsolata nem hoszszabbított szerződést vele a Sport Plusz SE , majd az edzője, Egressy János közölte vele: a továbbiakban a Spartacus utánpótlásával foglalkozik, magyarán ne számítson rá. Ez volt az a pont, amikor többen azt mondták volna: a legjobb lesz, ha befejezem az egészet. Horváth nem ez a típus. Annak ellenére is folytatja, hogy a Magyar Úszószövetségből szóltak neki, ha netán a sarokba vágja az úszósapkát, örömmel látják az íróasztal mellett. Horváth viszont az öltöny és a nyakkendő helyett a medencét és a tréningeket választotta.
Ha, mondjuk, döntôbe jutok 100 méter háton, elégedett leszek – mondja Horváth Péter, aki mégsem hagy fel az úszással (fotó: Meggyesi Bálint)
Ha, mondjuk, döntôbe jutok 100 méter háton, elégedett leszek – mondja Horváth Péter, aki mégsem hagy fel az úszással (fotó: Meggyesi Bálint)
– Teljes gőzzel készülök az olimpiára, a szintem megvan, tehát elméletileg tagja vagyok az utazó csapatnak – mondja Horváth. – A helyzetem amúgy hamar megoldódott, a Székesfehérvári Delfin-Lászlóvill lett az egyesületem. Úgy érzem, minden tekintetben a fehérvári klub a legjobb megoldás számomra. A felkészülésemről annyit: a Delfin-Lászlóvillben is készülök, a válogatott központi edzőtáborozásán is részt veszek, és ha Budapesten vagyok, a Ferenc- város is lehetőséget ad a tréningek- re. – Mint ismeretes, Güttler Károly elfogadta az úszószövetség állásajánlatát, ön viszont nem. Nem tetszett a munka? – Szó sincs róla, amúgy pedig konkrét tárgyalásokat nem folytattam. Az ok roppant egyszerű: tizenkét éve vagyok tagja az úszóválogatottnak, ezt a pályafutást pedig szeretném méltóképpen lezárni. Azaz, az athéni olimpiáig mindenképpen folytatom. Ez az ajánlat – ami egyébként megtisztelő – tehát ebből a szempontból nem jókor jött. Athén után biztosan más lenne a válaszom. – A júliusi, barcelonai világbajnokságon egyéni számban nem jutott döntőbe, a mezőny pedig az olimpián sem lesz gyengébb… – Nem kerültem döntőbe, elmaradtam az általam elképzeltektől, de azt is látni kell, a tavasszal egyáltalán nem volt zökkenőmentes a felkészülésem. Ennek pedig örültem is, meg nem is. – Megmagyarázná? – Márciusban megszületett a fiam, Botond, az ő érkezése pedig gyökeresen átírta az életemet. Nagy boldogság, viszont az edzésekre így kevesebb időm jutott. Ami viszont kifejezetten hátráltatta az edzéseimet: eltört az egyik ujjam, hat hétig csak gipszben tréningezhettem. Most minden rendben, ennek alapján pedig azt mondom: van esélyem arra, hogy Athénban sikeresen szerepeljek. – Mire gondol a sikeresen szó alatt? – Ha, mondjuk, döntőbe jutok száz méter háton, elégedett leszek.