Veretlenek a lengyelek

DROPPA GERGELYDROPPA GERGELY
Vágólapra másolva!
2003.09.21. 21:48
Címkék
Az ankarai hatosban a nap első meccsét a címvédő Oroszország játszotta az ellen a Szlovákia ellen, amely a nyitónapon nagyon sima vereséget szenvedett a németektől. Az első szett után még úgy tűnt, a szlovákok tartani tudják a lépést a szbornajával, de hamar kiderült: Gamováéknak nem lesz nehéz az újabb két pont megszerzése.
A torna másik helyszínén, Antalyában pedig két, győzelemmel kezdő válogatott, Ukrajna és Lengyelország feszült egymásnak. Ez meg is látszott a mérkőzésen, hiszen egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni az első játékrész elején. Végül a lengyelek nyugodtak meg előbb, és sikerült hárompontos vezetést összeszehozniuk, igaz, ez nem tartott sokáig: az ukránok 15:15-nél előbb utolérték riválisukat, majd meg is előzték, bár csak egy ponttal. Ekkor azonban felébredt rövid, de mély álmából a lengyel együttes, és néhány jól eleresztett ütésének köszönhetően már biztosan nyerte meg az első játszmát. A következő szett ugyanúgy kezdődött mint az első, vagyis nagy küzdelem, kis előny. Ebből a gödörből ismételten Agatáék másztak ki előbb (8:5). Mielőtt azonban teljesen megnyugodhattak volna, előkerültek a jó ukrán szervák, s ennek a felvonás közepére egyenlítés lett a vége (17:17). Ezután már hiába próbálkoztak Mrozék, ellenfelük nem engedte, hogy egypontosnál nagyobb előnyt szedjenek össze, sőt egy rossz nyitásfogadást követően máris Voronináéknál volt az előny, majd rögtön meg is duplázták azt (21:23). Ezt megőrizték a szett végéig, és egy jó sáncot követően máris 1:1 állt az eredményjelzőn. Következhetett tehát a harmadik felvonás, amelyben 3:3-ig együtt haladtak a csapatok, ekkor azonban jött a menetrendszerű hárompontos lengyel vezetés (6:3), a negyedik játékrészben ugyanígy. A két felvonás egészen a végjátékig megegyezett, akkor azonban az utolsó játszmában meg felkapaszkodtak az ukránok, de ez nem volt elég, a lengyelek meggyőző játékkal újabb két pontot szereztek.Az esti találkozók meghozták az Eb első vaskos meglepetését: a világbajnok olaszok sima vereséget szenvedtek a hollandoktól, míg a másik hatosban tovább menetelnek a házigazdák, akik vasárnap a szerbeket győzték le három szettben.23. női Európa-bajnokság, Törökország
I. csoport. 2. forduló (Ankara). Oroszország–Szlovákia 3:0 (25, 17, 19). Németország–Románia 3:0 (22, 22, 22). Törökország–Szerbia-Montenegró 3:0 (23, 20, 20). Az állás: 1. Törökország és Németország 4–4 pont (6:0), 3. Oroszország 4 (6:1), 4. Szerbia-Montenegró 2 (1:6), 5. Románia és Szlovákia 2–2 (0:6)
II. csoport. 2. forduló (Antalya). Lengyelország–Ukrajna 3:1 (19, –23, 19, 23). Bulgária–Csehország 3:0 (13, 17, 16). Hollandia–Olaszország 3:0 (20, 19, 18). Az állás: 1. Lengyelország 4 (6:3), 2. Hollandia 3 (5:3), 3. Bulgária 3 (4:3), 4. Olaszország 3 (3:3), 5. Ukrajna 3 (4:4), 6. Csehország 2 (0:6)
Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Arsenal–Man. City, Lazio–Roma, Azeri Nagydíj

Minden más foci
1 órája

Igor Bogdanovics a DVSC ellen; Kiss Bence nyerne már a ZTE-vel

E-újság
1 órája

Hungarian Darts Trophy: fél gőzzel is továbbjutott a címvédő Van Gerwen, Van Barneveld régi legjobbját idézte

Egyéb egyéni
1 órája

Mikautadze első bajnoki gólja is kellett a Villarreal sikeréhez; idegenben nyert a Sevilla

Spanyol labdarúgás
1 órája

Esőben, sárban, hóban – Malonyai Péter jegyzete

Légiósok
1 órája

Mezskandalum – anno – Kő András publicisztikája

Labdarúgó NB I
1 órája

Európai kézilabdaligák: Rosta Miklós tíz gólt lőtt a Dinamóban

Kézilabda
1 órája

Pulisic volt a Milan nyerőembere az Udinese otthonában

Olasz labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik