Le Mans: A Bentley az új uralkodó

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2003.06.15. 21:56
Címkék
A várakozásoknak megfelelően megdőlt az Audi uralma Le Mans-ban, ahol a Bentley magabiztos kettős győzelemmel került a trónra. A brit márka 73 éves várakozás után került újra a csúcsra, míg Tom Kristensen, a győztes egység dán tagja rekordot döntött azzal, hogy sorozatban negyedszer nyerte meg a megbízhatósági versenyt.
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Tom Kristensen jókor váltott csapatot – az Audi-sikersorozat után a Bentleyvel is nyert
Az összesen öt elsőséget számláló Kristensen az előző három évben az Audinál versenyzett, de jókor váltott, újra a legerősebb négykerekűvel állt rajthoz. Mellette Guy Smith és Rinaldo Capello alkotta a nyerő triót, a brit és az olasz pályafutása során először nyert Le Mans-ban. A második helyen a másik Bentley végzett három egykori Formula–1-es pilótával, David Brabhammel, Johnny Herberttel és Mark Blundell-lel.
A Kristensennel az elmúlt három évben győztes audis egységből Emanuelle Pirro új csapata a harmadik lett ötkörös hátránnyal, míg Frank Biela versenye a rajt után két órával véget ért, miután elfogyott az üzemanyag az autóból. Biela nagyon mérges volt csapatára, amely ezzel az amatőr hibával tette értelmetlenné a hosszú felkészülést. A 49 indulóból 17 egység adta fel a versenyt, a legtöbben műszaki hiba miatt.
A viadal során egy súlyos baleset is történt, Anthony Davidson, az F1-es BAR-csapat tesztpilótája hajnali 3.20-kor bukott Ferrari 500-asával. A tűzoltók csak tízperces küzdelem után tudták kiszabadítani a roncsból, ezután kórházba szállították. A fiatal angol, aki a Minardi-csapat színeiben indult a tavalyi Magyar Nagydíjon, szerencsére súlyosabb sérülés nélkül megúszta a balesetet.

Le Mans-i 24 órásí/b>
A végeredmény élcsoportja: 1. Tom Kristensen, Rinaldo Capello, Guy Smith (dán, olasz, brit, Bentley Speed 8) 377 kör, 2. Brabham, Herbert, Blundell (ausztrál, brit, brit, Bentley Speed 8) 2 kör hátrány, 3. Pirro, Lehto, Johansson (olasz, finn, svéd, Audi R8) 5 k h., 4. Ara, Magnussen, Werner (japán, dán, német, Audi R8) 7 k h., 5. Beretta, Jeanette, Papis (francia, amerikai, olasz, Panoz LPM01) 17 k h., 6. Lammers, Bosch, Wallace (holland, holland, brit, Dome-Judd) 17 k h.
Legfrissebb hírek

Több újonc is debütál a magyar női hokiválogatottban

Jégkorong
16 perce

Nyílt vízi úszás: Mihályvári-Farkas Viktória újabb Eb-ezüstöt nyert Párizsban

Úszás
20 perce

Döntetlennel zárult a milánói derbi Perthben

Olasz labdarúgás
23 perce

Jorge Valdano: Nincs sok edző, aki leülhetne a Real Madrid kispadjára

Foci vb 2026
27 perce

Három meccsen is megemlékezik Kevin Keeganről a Liverpool

Angol labdarúgás
47 perce

Szerdai transzferhíradó: Szalah estére ér Trabzonba – a nyáron még Budapesten is láthatjuk?

Minden más foci
1 órája

Anna Kristensen: Képesek lehetünk az összes trófeát megnyerni

Kézilabda
1 órája

Mányoki Attila második lett a világ egyik legrégebbi úszóversenyén

Úszás
1 órája