Schuleket újraválasztották

MÁTAY ANDREAMÁTAY ANDREA
2003.04.12. 21:58
Címkék
Szombaton Athénban tartotta tisztújító kongresszusát az Európai Atlétikai Szövetség (EAA). A rendezvény magyar vonatkozású híre, hogy immár harmadik alkalommal választották a szervezet alelnökévé Schulek Ágostont.
A magyar sportvezető először nyolc éve kapott bizalmat, négy éve a rendkívül sikeres budapesti Európa-bajnokság után a küldöttek megerősítették tisztségében, s munkájának elismerését jelzi, hogy 45 szavazóból 36 most is rá voksolt. Az elnöki posztra egyetlen jelölt pályázott: az EAA-t továbbra is a svájci Hansjörg Wirz vezeti, míg a második alelnöknek ismét az orosz Valentyij Balahnicsevet választották meg. A kongresszus egyik fő témája az volt, hogy a szövetség székhelyét áttegyék-e Németországból Svájcba. A kérdésben döntés nem született, a küldöttek felhatalmazták a tanácsot, hogy kellő időben hozzon határozatot az ügyben. Szintén elnapolták a döntést a spanyoloknak arról az előterjesztéséről, miszerint 2008-tól minden páros évben rendezzenek Európa-bajnokságot.
Legfrissebb hírek

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
29 perce

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
41 perce

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Új-Zéland–Egyiptom 1–2

Foci vb 2026
1 órája

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
1 órája

Itt az újabb meglepetés: Zöld-foki-szigetek Uruguay ellen is pontot szerzett

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik