Fiatalság, rutintalanság

Vágólapra másolva!
2003.04.02. 21:52
Címkék
Az esztendő egyik legjelentősebb hazai sporteseménye az április 15-én kezdődő divízió1-es jégkorong-vb lesz, amelynek a nemrégiben átadott Budapest Sportaréna ad otthont. Tavaly a magyar válogatott, történetének legjobb eredményét elérve, a második helyen végzett, s reményeink szerint most is legalább ilyen jó eredmény születik. Sorozatunkban állandó szakértőnk, Ancsin János segítségével igyekszünk bemutatni a vb-re készülő csapat játékosait, foglalkozunk az ellenfelekkel, és egy kis múltidéző mellett a legfrissebb hírekről is beszámolunk.
Így látja Ancsin János

Névjegy

SZUNA ROLAND
Született: 1980. január 17.
Klubja: Alba Volán-FeVita
Magassága/testsúlya: 193 cm/86 kg
Posztja: jobbhátvéd
Válogatottság száma: 22
Legjobb eredményei: divízió–1-vb-2. (2002), divízió–1-vb-4. (2001); 3x magyar bajnok (1999, 2001, 2003 – Alba Volán), 2x Magyar Kupa-gyôztes (1998, 2000 – Alba Volán)
"A legfiatalabb és ebből következően a legrutintalanabb hátvéd a válogatottban. Az Alba Volán bekkjéből néhány év múlva jó és agresszív védő válhat, most azonban még vannak bizonytalanságai. Nagy pozitívuma, hogy teljes mértékben alárendeli magát a csapatnak, igyekszik kihasználni az átlagnál talán valamivel jobb ütemérzékét és persze a magas termetéből is igyekszik előnyt kovácsolni. Az edzők olyan szempontból tökéletesen megbízhatnak benne, hogy betartja az utasításokat, a fegyelmezett hokisok közé tartozik. Talán elsősorban arra kellene figyelnie, hogy – miként azt néhányan a válogatottban teszik –, ne akarjon többet csinálni annál, amit tud, amire képes. Időnként álompasszokkal szeretné tömni a társait, de ha ezeket elrontja – sajnos akadt erre is példa –, akkor gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatottá teszi a védőtársát, vagy a kapust. Egyike lehet a jövő embereinek, de még minden területen fejlődnie kell és fontos, hogy minél nagyobb rutint szerezzen.”

Kis magyar hokitörténelem 14. (1978–1979)
Bravúr és búcsú


"Nehéz, küzdelmes sorozat vár ránk, célunk a bennmaradás – vezette fel az 1978-as belgrádi B-vb-t Boróczi Gábor szövetségi kapitány. – Ehhez számításaim szerint öt pont kellene.” Az első kettő már a nyitónapon a mieink ölébe pottyant, ugyanis a Balogh – Hajzer T., Farkas, Kereszthy, Mészöly, Havrán, Hajzer J., Németh, Flóra, Kovács Cs., Szigetvári, Póth, Muhr, Palla, Buzás Gy., Menyhárt összeállítású csapat ragyogó játékkal – Buzás, Havrán, Kovács és Kereszthy góljaival – 4–2-re verte a házigazdákat. Sőt, a következő körben a norvégok is meghajoltak legjobbjaink előtt – 4–3, Kereszthy, Muhr, Buzás és Mészöly talált be –, azaz a terv nyolcvan százaléka már zsebben volt. "Csárdás a jégen” – hirdette öles betűkkel a belgrádi Politika Expressz, ám a japánok ellen megtorpant a gárda (2–1 az ázsiaiaknak, pedig Kiss révén vezettünk), majd a lengyelek (7–2), a románok (8–0) és a svájciak (12–5) is átgázoltak rajtunk. Zárásként ki-ki meccs következett az olaszokkal, s mivel Havrán, Hajzer J., Muhr, Pék és Kereszthy góljaira csak két válasz érkezett, így a mieink az 5. helyen végeztek, azaz simán bennmaradtak. Nem úgy egy év múlva Romániában. Nyitásként a favorit NDK vágott egy tizest, melyre csak Palla és Muhr tudott válaszolni, majd háromgólos előnyről buktunk el az osztrákok ellen ("Nagyszerű kezdés!” írta a Népsport lapzártakor, mikor még csak Muhr, Gogolák és Szajlai neve szerepelt a góllövők között…). Következtek a hazaiak, akik hasonlóan a belgrádi derbihez, ezúttal is nyolcszor köszöntek be (8–4), így a dánok ellen ismét kiesési rangadó várt a mieinkre. Az északiak első góljára Kereszthy még válaszolni tudott, ám az 53. percben Nilsen, majd az utolsó előttiben Thomsen is betalált… Irány a C-csoport!

Ellenfélnéző

2003. április 20., vasárnap 20 óra
Litvánia

Egy évvel ezelőtt még a divízió–2-ben kornyadoztak a baltiak, akik közül a többség a bajnok Energiját erősíti – az elektrenai gárda a Kontinentális Kupa első körében laza ujjgyakorlatnak bizonyult a Volán számára. A kevés kivétel légiósként keresi kenyerét, hárman a fehérorosz Nyeman Grodnóban pallérozódnak, ketten az orosz második vonalban, a Kemerovóban, illetve a Permben edződnek, míg Bauba a skót Ayr játékosa. A csapat legnagyobb ásza, Dainius Zubrus az NHL-ben, a Washington Capitalsban nyomul, de ő úgysem jöhet a playoff miatt…
A litván keret. Kapusok: Arunas Aleinikovas (Nyeman Grodno – fehérorosz), Aleksejus Budvytis (Energija Elektrenai), Nerius Dauksevicius (Energija). Védők: Rolandas Aliukonis (Energija), Vadimas Jakuta (Energija), Andrius Kaminskas (Energija), Arturas Katulis (Nyeman Grodno – fehérorosz), Maindaugas Kieras (Nyeman Grodno – fehérorosz), Dangyras Rimkus (Energija), Tomas Vysniauskas (Energija). Csatárok: Dainius Bauba (Ayr Scottish Eagles – brit), Egidius Bauba (Energija), Dmitrijus Bernatavicius (Energija Kemerovo – orosz), Vladimir Fiscev (Energija), Dovydas Kulevicius (Energija), Sarunas Kuliesius (Energija), Darius Lelenas (Molot Prikamje Perm – orosz), Saulius Limontas (Energija), Darius Pliskauskas (Energija), Martynas Slikas (Energija), Andrej Simankov (Energija), Valdas Skadauskas (Energija), Erikas Steponaitis (Energija), Arturas Svedavicius (Energija), Dainius Zubrus (Washington Capitals – amerikai, NHL)

A palánk mellől

Óra a legjobbaknak. Akárcsak egy esztendővel ezelőtt, a szervezők az idén is megjutalmazzák a mérkőzések legjobbjait. A Tissot cég jóvoltából harminc rendkívül értékes óra talál gazdára az egyes összecsapások után – aki igyekszik, egész kis kollekciót "harácsolhat” össze…
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik