Svasznek: egyszerűen, de hasznosan

Vágólapra másolva!
2003.03.20. 20:26
Címkék
Az esztendő egyik legjelentősebb hazai sporteseménye az április 15-én kezdődő divízió1-es jégkorong-vb lesz, amelynek a nemrégiben átadott Budapest Sportaréna ad otthont. Tavaly a magyar válogatott történetének legjobb eredményét elérve a második helyen végzett, s reményeink szerint most is legalább ilyen jó eredmény születik. Sorozatunkban állandó szakértőnk, Ancsin János segítségével igyekszünk bemutatni a vb-re készülő csapat játékosait, foglalkozunk az ellenfelekkel, és egy kis múltidéző mellett a legfrissebb hírekről is beszámolunk.
Névjegy

SVASZNEK BENCE
Született: 1975. július 25.
Klubja: Alba Volán-FeVita
Magasága/testsúlya: 182 cm/88 kg
Posztja: balhátvéd
Válogatottság száma: 37
Legjobb eredményei: divízió-1 vb-2. (2002), divízió-1 vb-4. (2001); 3x magyar bajnok (1997 – FTC; 2001, 2003 – Alba Volán)
Névjegy

SVASZNEK BENCE
Született: 1975. július 25.
Klubja: Alba Volán-FeVita
Magasága/testsúlya: 182 cm/88 kg
Posztja: balhátvéd
Válogatottság száma: 37
Legjobb eredményei: divízió-1 vb-2. (2002), divízió-1 vb-4. (2001); 3x magyar bajnok (1997 – FTC; 2001, 2003 – Alba Volán)
Így látja Ancsin János

"Egy hányatott múltú védő, aki a Ferencváros, az Újpest, majd ismét a Ferencváros után került Székesfehérvárra, vagyis kevésbé meghatározó együttesek után egy igazi nagycsapatban kellett bizonyítania. Dicséretére válik, hogy remekül kihasználta ezt a lehetőséget, igazán megbízható védőnek mondható. Ez annál inkább fontos, mert nem tartozik az istenáldotta tehetségek közé. Lehetne gyorsabb, és az ellenfelek kapujára is csak ritkán jelent veszélyt, de a szorgalmával és az akaratával mégis eljutott a válogatott szintig. Nagyon jól kihasználja a keménységét, és mivel fegyelmezett, hasznos tagja a csapatnak, legyen az az Alba Volán, vagy akár a válogatott. És amit rendkívül fontosnak tartok, tisztában van a képességeivel, és nem akar annál többet csinálni, mint amit valójában tud, nem bonyolódik cselezgetésbe, inkább az egyszerű, de jó megoldásokat választja, ami legalább annyira hasznos, mint amikor a meghatározóbb játékosok valami váratlannal lepik meg az ellenfelet.”

Kis magyar hokitörténelem 2. (1928)

Az első olimpia

A bécsi Eb – előre várható – kudarca nem szegte kedvét a sportág hazai apostolainak, akik gőzerővel készültek második nagy tornájukra, a St. Moritz-i olimpiára. "Hokkizóink kétszer is treníroztak, délelőtt is, délután is, de egyáltalán nem mutattak jó formát” – jelentette egy nappal a torna kezdete előtt Arató Géza, a Nemzeti Sport kiküldött munkatársa. Nos, mint kiderült, a sajtó jeles képviselője sajnos nem tévedett, a mieink ugyanis a nyitómeccsen 2:0-ra kikaptak a franciáktól. A magyar csapat kapuját némi meglepetésre a második számú portás, Heinrich védte, míg a mezőnyben Lator, Barna, Minder, Barcza, Weiner, Krempels és Révay gróf kapott lehetőséget. Az orkánszerű szél hófúvással párosult a derbi idejére, így folyamatos játék nem igazán tudott kialakulni. A második harmadban a gallok kapták hátukba a szelet, s ezt kihasználva előbb de Rauch, majd Simmond is beköszönt Heinrichnek, míg a mieink hiába válaszoltak még ugyanebben a játékrészben, a belga bíró érvénytelenítette a találatot. A második napon Belgium várt a magyarokra, akik remekül kezdték az összecsapást, Weiner már a negyedik percben felavatta J. van Reisschootot. A második felvonásra aztán öszszekapta magát a rivális, és Peltzer duplájával fordított, melyre ugyan Minder még válaszolni tudott, de F. van Reysschoot egy szabálytalan góllal eldöntötte a meccset – a kiugró csatárt Lator ütötte el, de a belga a földön fekve is bekotorta a pakkot, pedig a kor szabályai szerint már nem avatkozhatott volna játékba. Az utolsó fordulóban az angolok ellen már nem maradt tét a mieink számára, akik az erős napsütésben – a találkozó végére bokáig érő víz állt a pályán – ugyan többet támadtak a szigetországiaknál, de a végre lehetőséghez jutó Ordódy elnézte Carruthers lövését, így válogatottunk ismét nulla ponttal zárt.

Ellenfélnéző

2003. április 16., szerda 20 óra Románia

A keleti szomszéddal először 1931 februárjában, a lengyelországi Krynicán, világbajnoki mérkőzésen meccselt a magyar válogatott, s fölényes, nyolcgólos sikert arattak legjobbjaink. A folytatás hasonlóan ígéretesnek bizonyult, a románok először az 1959-es B-vb-n mértek csapást a mieinkre Plzenben. Ettől kezdve aztán nem sok babér termett a magyaroknak, 1984-ig harminc találkozó után mindössze kétszer örülhettek (1973-ban és 1982-ben egy-egy budapesti barátságos összecsapás végén), a kék-sárga-piros alakulat általában legyőzhetetlennek bizonyult számukra. Tétmeccsen még később, csak 1996-ban Jesenicében a C-vb-n sikerült végre megtörni az átkot, igaz egy évvel később, Észtországban az ellen még visszavágott, azóta viszont nem sikerült győznie, legutóbb például, a tavalyi divízió–1-es vb-n 4–1-re győztek Jan Jasko tanítványai.

Összesített mérleg
56 14 4 38 171–224
Tétmérkőzésen
17 6 2 9 53– 68
Barátságos mérkőzésen
39 8 2 29 118–156

A palánk mellől

ÁRULJÁK A BELÉPÔKET. Megkezdték a belépők árusítását az április 15-én kezdődő divízió–1-es világbajnokságra. A napijegyeket három, a bérleteket pedig két kategóriába sorolták, így ha valaki naponta szeretne belépőhöz jutni, akkor az 1500, a 3500 és az 5500 forintos jegyek közül választhat, míg a bérletek, a "négyet fizet ötöt kap” elv alapján 14 ezer és 22 ezer forintért vásárolhatók meg a Pegazus Tours budapesti irodájában (V., Ferenciek tere 5.), valamint a cég vidéki partnerirodáiban.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik