Már elnézést, de ez egy vicc&Mégpedig olyan, amin talán senkinek sincs kedve nevetni: az asztaliteniszezők 86. alkalommal kiírt országos bajnokságán a nőknél most tessék megkapaszkodni negyvenketten indultak.
Fazekas Mária remek játékkal került be a legjobb négy közé az országos bajnokságon (Fotó: Meggyesi Bálint)
Fazekas Mária remek játékkal került be a legjobb négy közé az országos bajnokságon (Fotó: Meggyesi Bálint)
Egyszerűen hihetetlen, hogy már egy 64-es főtáblát sem tudtak megtölteni a sorsolásnál. A legszomorúbb az egészben, hogy ez a szám hűen tükrözi a Magyarországnak amúgy több mint 70 világbajnoki címet szerzett s két évtizeddel ezelőtt még a sikerei csúcsán lévő sportág beszűkülését. Sorra szűnnek meg az egyesületek, de a még talpon lévők is gondokkal küszködnek. Szerencsére ez legalább az országos bajnokságon nem látszott, hiszen a verseny nyitónapján az asztaloknál jó meccseket vívtak a honi női élmezőny tagjai. Amint arra számítani lehetett, az ob alapvetően a Statisztika és a Postás-Matáv SE párharcára épült, amelybe itt-ott azért a BSE is bele tudott szólni. Ráadásul a sorsolás szeszélye folytán egyesben a két honi élklub legjobbjai külön ágra kerültek, azaz már a rajt pillanatában borítékolni lehetett, hogy a vasárnapi döntőt minden bizonnyal egy statisztikás és egy postásos asztaliteniszező vívja majd.
COURMAYEUR. Elkészítették a március 29. és április 6. között esedékes olaszországi Európa-bajnokság csapatversenyeinek sorsolását. A kiemelés alapjául a nemrégiben befejezôdött Szuper-, illetve az Európa-liga végeredménye szolgált, így a magyar nôi válogatottat a 2., a férficsapatot pedig a 19. helyen rangsorolták. Ezek alapján a hölgyeknél a mieink csak a negyeddöntôben kapcsolódnak be a küzdelmekbe, ott az Oroszország–Szlovénia összecsapás gyôztesével találkoznak majd, s a remélt siker után az elôdöntôben várhatóan a német válogatott lesz az ellenfél, míg a horvátok és a címvédô románok a másik ágra kerültek. A férfiaknál viszont már az elsô fordulóban, a 9–24. helyért lejátszandó mérkôzésen asztalhoz állnak a mieink, mégpedig a vb-ezüstérmes belgák ellen, s gyôzelem esetén a 9–16., vereség esetén pedig a 17–24. helyért folytathatják.
A nyolcaddöntőig semmiféle izgalmat nem hozott a verseny a Marczibányi téren, s csak a negyeddöntőktől vált igazán érdekessé a küzdelem. Már csak azért is, mert itt a Fazekas–Póta összecsapás igazi csemegét ígért, s a látottak még az ínyencek igényeit is kielégíthették: a két statisztikás válogatott szenzációs meccset játszott, s végül az első helyen kiemelt Fazekas Mária fogadhatta a gratulációkat. Sikerével egyébként nemcsak a legjobb négy közé jutott, hanem megszakította a mostanában bombaformában versenyző, s a honi és a nemzetközi élmezőnybe fénysebességgel berobbant Póta fantasztikus sorozatát: a még mindig csak ifjúsági korú játékos az idén ahol csak asztalhoz állt (ifjúsági Európa Top 12, felnőtt Budapest-bajnokság, svéd nemzetközi ifjúsági bajnokság és ugyanitt az elit női verseny, valamint a magyar–horvát Szuperliga-mérkőzés), mindenhol győzött. Az már biztos, hogy az országos bajnokságot nem nyeri meg, de nem kell nagy merészség azon jóslathoz, miszerint áll majd ő még a dobogó legfelső fokán. Ugyancsak színvonalas csatát hozott a Molnár–Braun derbi: a címvédő BSE-s Braun Éva a tőle megszokott módon küzdött, s bár időnként egészen varázslatos dolgokat produkált, ezen a délutánon a statisztikás Molnár Zita még nála is jobb volt. Így a Marczibányi tériek vélhetően nem kis megelégedésére "összejött” a házi elődöntő, ugyanis a felső ágon Molnár és Fazekas küzd majd az egyik finalista helyért. A mezőny másik felét a várakozásnak megfelelően a zuglói játékosok uralták, és itt a negyeddöntők sem hoztak igazán nagy küzdelmet: azok után, hogy Lovas egy rendkívül kiélezett nyolcaddöntőben "kiszenvedte” a továbbjutást klubtársa, Simon ellenében, a folytatásban meglehetősen simán, hat szettben intézte el a BSE-s Kókait, míg Éllőnek öt játszma is elegendő volt az ugyancsak zuglói Kertaival szemben. Ezzel igazolódott a papírforma, hiszen az első négy helyen kiemeltek kerültek be az elődöntőbe, s ez a tendencia a párosoknál is csak egyetlen helyen tört meg: a harmadik helyen rangsorolt Éllő, Kertai duó a negyeddöntőben kikapott a Csernyik, Szvitán kettőstől, így a Statisztika és az Orosháza közös vállalkozása csatlakozhatott a négy közé jutott (Fazekas, Molnár; Braun, Iszajeva; Lovas, Póta) egységekhez.