Most javíthatnak a mulatozók

2002.11.22. 21:23
Címkék
Komjáti András megbízik a játékosaiban
Komjáti András megbízik a játékosaiban
Komjáti András megbízik a játékosaiban
Komjáti András megbízik a játékosaiban
Komjáti András megbízik a játékosaiban
Komjáti András megbízik a játékosaiban
,,A Sopron elleni meccs most a téma, s nem az Újpesttel kapcsolatos pletyka” – mondta Csank János, a Siófok szakvezetője arra utalva, hogy a fővárosi lila-fehérek klubtulajdonosának állítólag ő az egyik kiszemeltje csapata kispadjára. A siófoki tréner hozzátette: hosszú edzői pályafutása során megszokta már, hogy időről időre hírbe hozzák egyik vagy másik klubbal. Arra a kérdésre, hogy ezúttal mennyi alapja van az Újpesttel kapcsolatos szóbeszédnek, azt felelte: "Nem sok…”
"A mezőnybeli produkciónkkal a Kispest ellen és Békéscsabán sem voltam elégedetlen, csak az ellenfél kapuja előtt voltunk határozatlanok – magyarázta Csank János. – Arra számítok, hogy a soproniak sem állnak be védekezni, próbálnak három pontot zsákmányolni. Így aztán nyíltsisakos csata várható, amiből reményeim szerint mi jövünk ki jobban. Mindenképpen győzni akarunk, hiszen az őszi utolsó két találkozónk közül ez a mostani tűnik nyerhetőnek, az évzárón ugyanis Dunaújvárosba látogatunk.”
Sopronban a múlt heti botrány után néhány napig rossz volt a hangulat a Káposztás utcában, ám mostanra már lecsillapodtak a kedélyek, legalábbis Komjáti András edző szerint.
"Hétfőn és kedden még éreztem a játékosokon a feszültséget, ám a hét közepére már oldódott a hangulat – mondta a Matáv trénere. – A labdarúgók tudomásul vették a büntetéseket, és remélem, a történtek ellenére a Siófok elleni találkozón mindenki tiszta fejjel, a feladatára koncentrálva lép pályára. Nyilván nem lesz könnyű dolgunk, ám úgy vélem, Csank János csapata az utóbbi időben némileg visszafogottabban szerepel, és nekünk ezt kell kihasználnunk. Megpróbáljuk a saját játékunkat játszani, és természetesen ponttal, ha úgy adódik, akkor pedig pontokkal szeretnénk távozni.”
Komjáti András gondjait szaporítja, hogy továbbra sem számíthat a porcsérülés miatt jó ideje harcképtelen Tóth Andrásra, illetve a múlt héten ágyéksérülést szenvedett Tiber Krisztiánra. A támadót hétfőn megműtötték, és várhatóan egy hónapos pihenőre kényszerül, így számára már véget ért az idény. Hasonló a helyzet Komódi Lászlóval is. A fedezet ismét vádliszakadással küszködik; mint a napokban egy vizsgálaton kiderült, sorozatos izomsérüléseit a mandulája okozza, ezért azt a jövő héten mindenképpen kiveszik.
Érdekesség, hogy a siófokiak kérésére az eredetileg 15 órára kiírt mérkőzés kezdését előbb 13 órára módosították (ezt a ligában és az MLSZ-nél is jóváhagyták), majd utóbb ezt is megváltoztatva a felek kiegyeztek a 14 órai kezdésben.

Az első hat között telelne az újonc

Szabó Csaba (Siófok):
– Két dolog miatt fontos számunkra ez a meccs. Egy: ez az őszi hazai búcsúnk. Kettő: mert szeretnénk a legjobb hat között telelni. Így ezúttal csak a győzelem az elfogadható.
Horváth András (Sopron): – Remélem, jó mérkőzést játszunk majd Siófokon, miként abban is bízom, hogy a Kispest után mi is nyerni tudunk az újonc együttes ellen.

Bűnbánat. Elfogadták, mi több, jogosnak tartják a soproni játékosok azt a büntetést, amit a klubvezetés az éjszakázás miatt rótt rájuk. A nyolc érintett jelentős pénzbírságot, illetve írásbeli figyelmeztetést kapott, ám szerencséjükre nem kerültek ki a Matáv keretéből, igaz, erre a szűkös létszám miatt nem is igen volt lehetőség.

Sérülések. A soproniak keretében eleve kevés a védő, így aztán Tóth András kiesése már-már megoldhatatlan problémát jelent Komjáti András számára. A tréner a Fradi elleni mecs-csen Pintér Zoltánra bízta a védelmi vonal bal szárnyának felügyeletét, ám ez a húzás azt jelentette, hogy a középpályáról kiesett a legmozgékonyabb labdarúgója. Nos, Siófokon már a fedezetsorban sem számíthat Komjáti Pintérre: a játékos sárga lapjai miatt a lelátóról szurkolhat társainak.

Legfrissebb hírek

La Liga: kiesett a Mallorca és a Girona

Spanyol labdarúgás
11 perce

Fontos német győzelem a magyar csoportban a hoki vb-n, bajban a svédek

Jégkorong
24 perce

A Mercedes újra kibérelte az első sort: Russell a végén lopta el a show-t

F1
26 perce

Dani Carvajal gólpasszal búcsúzott, a Real Madrid hatgólos meccsen nyert az évadzárón

Spanyol labdarúgás
34 perce

Lewandowski betalált, de az utolsó meccsén kikapott a Barcelona

Spanyol labdarúgás
34 perce

Izgalmas csatában az FTC került előnybe a Honvéd ellen a férfi vízi ob I döntőjében

Vízilabda
40 perce

Niké Liga: kiharcolta a bennmaradást a Komárom

Minden más foci
56 perce

Vívás: Battai Sugár bronzérmes a női kardozók limai világkupaversenyén

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik