Materazzi volt a megmentő

Vágólapra másolva!
2002.10.27. 23:31
Címkék
"Nyertünk, vezetünk a bajnokságban és ez a fontos, de ne kérjék, hogy dicsérjem a csapatomat. Az ellenfelünk helyenként remekül játszott, mi viszont valahogy ma sem villogtunk. Ismerős mondatok? Nem véletlen. Hector Cúper, az Internazionale edzője két éve ismételgeti őket, változó sikerrel.
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
Materazzi fejjel szerezte meg a vezetést a tabella tetejére visszatérô Internazionalénak
A kék-feketék az előző idény jelentős részében rosszul játszva vezették a táblázatot, és a helyzet most sem változik: a tréner szerint is vasárnap délután a Bologna legalább döntetlent érdemelt volna, ehhez képest az Inter 2–0-ra nyert, és hárompontos előnnyel áll az élen. Ami a 7. forduló (azaz a 6. játéknap) többi eredményét illeti, a Milan váratlan veronai vereségéről már lapunk vasárnapi számában beszámoltunk, a Juve az Interéhez hasonló kínok közepette verte meg az Udinesét, míg a vasárnap késő este véget ért fővárosi rangadón döntetlen született. A többi eredmény közül ki kell emelni az Empoli újabb idegenbeli diadalát, a Cosmi mesterért is harcoló Perugia győzelmét, továbbá a tényt, hogy a Torino és az Atalanta egyre jobban lemarad a mezőnytől.
A vasárnap délután rangadóját Milánóban játszották, ahol a Milan veresége miatt már előre tudni lehetett, hogy az Inter–Bologna csúcstalálkozó végén valamelyik együttes listavezetőként hagyhatja el a stadiont. Ehhez képest az első félidőben gyakorlatilag semmi sem történt a pályán, míg a másodikban a rendkívül tartalékos (Signori, Cipriani, Olive és Falsini nélkül kezdő, majd egy sérülés miatt Locatellit is gyorsan elveszítő) Bologna irányította a játékot. Aztán a 66. percben Sergio Conceicao szabadrúgása után Materazzi fejjel bevette a vendégkaput, majd – miközben a piros-kékek kihagytak néhány egyenlítési lehetőséget, egyszer pedig nem ítéltek meg a javukra egy jogosnak tűnő büntetőt – a 92. percben (lesállást követően…) Vieri állította be a 2–0-s végeredményt. Cúper szavait már idéztük, így most álljon itt Francesco Guidolinnak, a Bologna edzőjének a nyilatkozata: "Végtelenül csalódott vagyok, mert legalább egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, szünet után pedig teljesen beszorítottuk az Intert a kapuja elé.”
Hasonlóan nehéz meccsen nyert a Juventus is, amely szombat este az Udinesét fogadta.
A-liga
7. forduló (6. játéknap): Brescia– Como 1–1 (R. Baggio 87. – 11-esbôl, ill. Padalino 78.), Chievo–Milan 3–2 (Marazzina 22., Bierhoff 49., Cossato 82., ill. Sevcsenko 59., Tomasson 95.), Internazionale–Bologna 2–0 (Materazzi 66., Vieri 92.), Juventus–Udinese 1–0 (Salas 49.), Lazio– Roma 2–2 (Fiore 50., Sztankovics 75., ill. Delvecchio 56., Batistuta 66.), Parma–Atalanta 2–1 (Nakata 13., Mutu 70., ill. Comandini 84.), Perugia–Modena 2–0 (Zé Maria 7. – 11-esbôl, Rezaei 28.), Piacenza–Empoli 1–2 (Cardone 6., ill. Rocchi 31., Vannucchi 81.), Reggina–Torino 2–1 (Bogdani 54., Paredes 80., ill. Conticchio 47)

B–liga
9. forduló (7. játéknap): Ascoli– Ternana 2–0 (Caracciolo 27., Bonfiglio 82.), Bari–Sampdoria 1–1 (Anaclerio 19., ill. Bazzani 93.), Cosenza–Siena 0–0, Genoa–Lecce 0–0, Livorno–Venezia 2–1 (Fanucci 21., Protti 41., ill. M. Rossi 93.), Messina–Verona 2–1 (Zampagna 16. és 37. – a másodikat 11-esbôl, ill. Yllana 52.), Palermo–Cagliari 1–1 (Maniero 5., ill. Esposito 56.), Triestina–Catania 4–0 (Fava 24. és 52., Gentile 27., Baú 55.). A Salernitana–Ancona és a Vicenza– Napoli mérkôzést hétfôn este rendezik meg.
Az állás: 1. Cagliari 14 pont, 2. Sampdoria 13, 3. Lecce 12 (11–8), 4. Livorno 12 (8–6), 5. Triestina 11 (10–7), 6. Ternana 11 (8–6), 7. Bari 10 (7–4), 8. Siena 10 (4–3), 9. Palermo 10 (10–11), 10. Cosenza 10 (6–7), 11. Genoa 9, 12. Ancona 8 (8–6, 6 mérk.), 13. Messina 8 (9–10), 14. Ascoli 8 (4–5), 15. Catania 8 (8–13), 16. Napoli 6 (7–8, 6), 17. Venezia 6 (7–10), 18. Salernitana 6 (7–12, 6), 19. Verona 5, 20. Vicenza 3 (6)
A "zebraderbin” a négy hivatalos találkozó óta nyeretlen (!) torinói csapatból sérülés miatt hiányzott Del Piero és Trezeguet, míg Di Vaio a kispadon kezdett, ám túlzás lenne azt állítani, hogy a Salas, Zalayeta cseretámadósor erejét megfeszítve küzdött volna azért, hogy feledtesse az ászokat. A két csapat talán még mindig játszana, és a meccsük 0–0-ra állna, ha a második félidő elején Salas nem "botlik bele” véletlenül Zenoni pontos beadásába, megszerezve csapata hárompontos gólját. (A chilei számára persze ez rendkívül fontos találat volt, hiszen súlyos térdsérülése miatt csaknem egy évet ki kellett hagynia.)
A bajnokság első hat fordulójának igazi meglepetéscsapata az Empoli, amely mindössze három ponttal van lemaradva a Milantól. Pedig Piacenzában nem volt könnyű dolguk az újonc kékeknek, hiszen a hazaiak Cardone révén már a 6. percben vezetést szereztek. A vendégek azonban nem estek kétségbe, hanem Rocchi fejesével kiegyenlítettek, majd egy szép akció végén Vannucchi góljával a győzelmet is megszerezték. Érdekes, hogy Olaszországban sokan a Real Madridhoz hasonlítják az Empolit, amely a spanyolokhoz hasonlóan egy középcsatárral (Saudatival) és három "irányítóval”, Vannucchival, Rocchival és Di Nataléval játszik. A statisztikusok szerint különös, hogy az Empoli idegenben három meccsen kilenc pontot szerzett, míg otthon ugyanennyi találkozóból csak egy pontot gyűjtött be. Ami pedig a Piacenzát illeti: a piros-fehérek két győzelemmel kezdték a bajnokságot, azóta viszont négy mérkőzésen egyetlen pontocskát szereztek csupán.
Távirati stílusban a többi mérkőzésről: Bresciában a jól játszó hazaiak végig irányították a meccset, mégis az újonc Como szerzett vezetést, és a kékeknek jókora játékvezetői segítségre volt szükségük ahhoz, hogy a 400. A-ligás találkozóját játszó Roberto Baggio 11-esével ki tudjanak egyenlíteni; Parmában a sárga-kékek nyolcvan percen át remekül futballoztak, de az utolsó tíz percben elvesztették a fonalat és a végén nem sok hiányzott ahhoz, hogy a sereghajtó Atalanta a szépítő gól után az egyenlítőt is megszerezze; Perugiában a Miccoli által irányított hazaiak egyszerűen lejátszották a pályáról az újonc Modenát, megmentve ezzel edzőjüket, Serse Cosmit a (levegőben lógó) elbocsátástól; Reggio Calabriában a hazai bordó mezesek végig jobban játszottak a vezetést is megszerző Torinónál, így a Reggina végre begyűjtötte első idei győzelmét, míg az edzőváltáson átesett "bikák” – elnézést a képzavarért! – továbbra is zuhanórepülésben vannak.

Tv: a Sport1 hétfőn 18.15–kor sugározza a 7. forduló öszszefoglalóját
Legfrissebb hírek

Zambia a ráadás során mentett pontot az ANK-ban; nyert az előző torna bronzérmese

Minden más foci
10 perce

A Mosonmagyaróvár és az MTK is 38 gólt lőve nyert a női kézilabda Magyar Kupában

Kézilabda
1 órája

Változás: az ünnepi televízióműsort a Nemzeti Sport keddi számában olvashatják

Egyéb egyéni
1 órája

Férfi röplabda: a Kazincbarcika is bejutott az MK négyes döntőjébe

Röplabda
1 órája

Superliga: U. Craiova–Csíkszereda

Minden más foci
1 órája

Mégsem Ausztráliában rendezik a Milan–Como olasz bajnokit

Olasz labdarúgás
1 órája

Ismét Dejan Sztankovics a Crvena zvezda vezetőedzője

Minden más foci
2 órája

Kiesett a kenyai közönségkedvenc, Evans nagy meccset nyert meg Wade ellen a darts-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik