Egy hét: három lyoni kudarc

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2002.09.22. 21:04
A Nice-nek most hatalmas szerencséje volt, ami – az ismert futballmondást meg- és egy picit kifordítva – egyben azt is jelenti, hogy Gernot Rohrnak jó csapata van. Az újonc "sasfiókák” a Troyes ellen begyűjtött három ponttal megőrizték az első helyet, igaz, továbbra is csak jobb gólkülönbségükkel előzik meg a legutóbbi bronzérmest, az Auxerre-t. A másik két BL-csapat, a Lyon és a Lens vereséget szenvedett, így az őket legyőző Bordeaux és Monaco mellett egy harmadik patinás gárda, a Marseille is elébük vágott.
Lyonban szomorú napokat élnek, már a játékmesterek is durvulnak: itt éppen Carriére (balra) és Juninho gyötri a monacói Zikoszt (Fotó: Reuters /Robert Pratta)
Az évad eddigi legkellemetlenebb meglepetése a Lyon bizonytalan szereplése. A címvédő eddig is sok gólt kapott (mindössze három klubot előz meg ebben az összehasonlításban), de most már képes volt egy hét alatt háromszor is kikapni – szombaton ráadásul hazai pályán, a Monacótól. "Talán néhányan a keddi BL-meccs miatt mozogtak fáradtabban a szokásosnál, de ez nem lehet mentség, egy bajnokcsapatnak bírnia kell a sorozatterhelést. Ez így nem mehet tovább, fel kell forgatnom egy kicsit a csapatot” – mondta Paul Le Guen, az OL edzője, leginkább saját magát győzködve. A Monaco az első negyedóra végén szerezte meg a vezetést, ekkor a rendszerint a kapu előterében portyázgató Shabani Nonda 30 méteres emeléssel lepte meg a kint álló Coupet kapust. Gallardo passzából Giuly szerezte a második vendéggólt, majd Laville fejjel szépített – de mielőtt a hazaiak lendületbe jöttek volna, a gólszerzőt és Gallardót kakaskodás miatt kiállították. Az utolsó pillanatokban Souleymane Camara kétszer is bolondot csinált Edmílsonból – az egyik akcióból gól született, a másik után pedig piros lapot kapott a formáját egyelőre csak keresgélő brazil világbajnok.

Nizzában jól kezdett a Troyes, az első félidőben még büntetőt is rúghatott, ám Grégorini kivédte Linares labdáját. A másik oldalon ellenben nem volt kegyelem, az Everson által kiharcolt tizenegyest Christophe Meslin a kapu közepébe vágta. A szünet előtti pillanatokban Pitau megkapta a második sárga lapját is, ám a listavezető emberhátrányban is képes volt megőrizni előnyét – igaz, az utolsó percben David Régis fejesénél a felső léc segítségére is szüksége volt… Az Auxerre a továbbra is sérült Djibril Cissé nélkül is simán verte a Sedant. Guy Roux tanítványai egyetlenegyszer kerültek bajba, akkor, amikor Ndiéfi kiegyenlített, ám egyszerűen válaszoltak: a középkezdésből Mwaruwari odapaszszolta a labdát Kapóhoz, aki megindult a bal oldalon, minden szembejövőt kicselezett, beadott, középen jött Mwaruwari, és közelről a kapuba pofozta a labdát. A nyáron igazolt zimbabweinek ez már az ötödik gólja volt!

Ligue 1

8. forduló: Lyon–Monaco 1–3 (Laville 54., ill. Nonda 14., Giuly 52., S. Camara 90.), Lille–Guingamp 2–1 (Tapia 49., Sterjovski 89., ill. Éloi 71.), Rennes–Nantes 1–0 (Arribagé 75.), Ajaccio–Sochaux 0–1 (Santos 30.), Auxerre–Sedan 3–1 (Kapo 8., Mwaruwari 75., 81., ill. N'Diefi 74.), Strasbourg–Montpellier 3–2 (Ljuboja 24., 84., Bertin 95. – 11-esbôl, ill. Mézague 55., 68.), Bordeaux–Lens 1–0 (Jemmali 75.), Nice–Troyes 1–0 (Meslin 39. – 11-esbôl), Le Havre–Marseille 1–3 (Fauconnier 65., ill. Sakho 46., Johansen 56., Celestini 89.). A Paris Saint-Germain–Bastia találkozó lapzárta után ért véget.

A következô forduló mérkôzéseit szeptember 27-én és 28-án rendezik.
Röviden a többi mérkőzésről: Marseille-ben kezd beérni Alain Perrin edző munkája, az OM a negyedik idegenbeli meccséből a harmadikat nyerte meg; a Bordeaux David Jemmali szép kapáslövésével gyűrte le a Lenst – kis szépséghiba, hogy a védőt néhány perccel korábban simán ki lehetett volna állítani egy hátulról elkövetett brutális szerelése miatt (megúszta sárgával); a Lille–Guingamp mérkőzésen a játékvezető előbb 11-est ítélt a vendégeknek és piros lapot mutatott fel a hazai Sylvain Ndiaye-nak, majd miután partjelzőjétől megtudta, hogy a szenegáli nem a kezével, hanem a combjával mentett a gólvonalon, "visszacsinált” mindent – a végül vesztes bretonok nagy bánatára; Strasbourgban ellenben hatályban maradt a szándékosnak semmiképpen sem nevezhető kezezésért a 95. percben (!) megadott tizenegyes, amelyet Teddy Bertin belőtt – ezzel lett meg a Racing első hazai győzelme ebben az idényben; a Sochaux az első idegenbeli győzelmét ünnepelte a brazil Santos találatának köszönhetően; a Rennes még mindig utolsó, de a Nantes elleni breton derbin végre elkönyvelhette évadbeli első győzelmét.