Éljen a haza, éljen Blazevic!

P. T.P. T.
2002.09.20. 20:13
Címkék
"Főnök, mehet?” – tette fel a kérdést egy öltönyös úr. A sajtószoba sarkában egyik cigarettáról a másikra gyújtó zágrábi tréner, Miroslav Blazevic (a főnök…) bólintott, mehet. Az öltönyös mikrofont ragadott, megvárta, amíg a horvát televízió kamerája öt centire megközelíti az arcát, aztán belekezdett mondandójába."Ezt a győzelmet a délszláv háborúban elhunyt honfitársainknak, a tábornokoknak és a közlegényeknek ajánljuk. Ôk a vérüket, az életüket adták a hazáért, kiharcolták, hogy Horvátország ma független állam legyen, és lehetővé tették, hogy ezen az estén ebben a csodálatos stadionban a Dinamo ilyen fényes diadalt érjen el. Köszönjük nekik, és emlékezzünk rájuk. Éljenek a hősök!” – zárta rövid, ám felettébb hatásos, a vigyázzban álló hazai újságírók vastapsát kiváltó beszédét. Mint később kiderült, a néhány esztendeje még Franjo Tudjman köztársasági elnök által irányított klub leglelkesebb pártolóinak egyikéhez, a horvát hadsereg egyik vezetőjéhez volt szerencsénk. Aligha meglepő: a 6–0-s győzelem okán hosszasan ünnepelt Blazevicnél is nagyobb elismerésben részesült.Holott az sem volt semmi, amit az 1998-ban még a horvát válogatottal a világbajnoki dobogó harmadik fokáig menetelő szakember elért csütörtök este. Egy olyan csapatot állított össze – és tüzelt fel –, amely a Vecernji List című napilap csütörtök reggel megjelent tudósítása szerint megalázta a magyar bajnokot. Az csak természetes, hogy a kissé nagyképűnek tűnő, a Zalaegerszeget már a kezdés előtt lebecsülő tréner maximálisan elégedett volt labdarúgói produkciójával."Amióta őket edzem, még nem játszottak ilyen jól – értékelt az errefelé Csiróként emlegetett szakvezető. – Mondanom sem kell, borzasztóan örülök az eredménynek, nagy szó, hogy hatot rúgtunk annak a Zalaegerszegnek, amely a Manchester Unitedtől ötöt kapott. Ugye, most már elhiszik nekem, hogy riválisunknak esélye sincs a továbblépésre…?”Meglehet, fentiek után hihetetlennek tetszik, de Blazevic később elárulta, a meccs előtt, sőt még a szünetben is kiegyezett volna a kétgólos különbséggel. Azt már mosolyogva tette hozzá, hogy büntetésre azért nem kell számítaniuk Olicéknak a "túltermelés” miatt…Visszatérve a horvátországi lapvéleményekre: az ottani kollégák igencsak "belemártották” tollukat a magyarokba. "A Dinamo futballistái szenzációsan teljesítettek, fél tucat góllal kényszerítették térdre a ZTE-t, így Győrbe már csak kirándulni és vásárolni mennek” – írta az ottani sportlap. A Jutarnji List munkatársa azt pötyögte laptopjába, hogy "…igazi remekművet, csodás labdarúgást láthattak a nézők. A házigazdák felőrölték ellenfelüket, a különbség akár a kétszerese is lehetett volna. Érthetetlen, hogy ez a Zalaegerszeg miként tudta legyőzni a Manchestert”. Abban pedig közös platformot képviseltek a horvátok újságok, hogy Bozsik Péter együttesén az imádság sem segíthet a visszavágó előtt.
Legfrissebb hírek

Édesanyja halála miatt kihagyja a norvégok elleni csoportrangadót Didier Deschamps

Foci vb 2026
1 perce

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
2 perce

Elkezdődött az Anglia–Ghána csoportmeccs

Foci vb 2026
17 perce

Cristiano Ronaldo: Olyan volt, mintha már visszavonultam volna a futballtól

Foci vb 2026
20 perce

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, ezzel harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
23 perce

Magyar játékvezető is lesz az U19-es Eb-n

Minden más foci
24 perce

Vb 2026: Anglia–Ghána 0–0

Foci vb 2026
29 perce

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
41 perce
Ezek is érdekelhetik