Még sokba kerülhet a spórolás

K. Z.K. Z.
2002.09.15. 21:06
Címkék
Különösebb megerőltetés nélkül győzött a Győr Fehérvárott, a 41-es eredmény önmagáért beszél. Így ez a cikk szólhatna az utóbbi két hétben bajnokin és edzőmeccsen gólt sem kapott Videoton látványos összezuhanásáról; szólhatna Branko Hucika hasznos vagy éppen Darko Peric gólerős játékáról; szólhatna az utóbbi két fellépését nem túl eredményesen záró ETO feltámadásáról is  fájdalom, mégis egészen másról kell írnunk. Mert ilyen hosszan, majdnem negyedóráig tartó verekedés bizony nem is volt még magyar stadionokban.
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A kerítéshez szorított ETO-szurkolók sokáig hiába várták a rendôrök felmentô seregét
A két rivális már a belvárosban igyekezett megtépázni egymást. Ám az utcán még ott voltak a rendőrök. A stadionban már nem, így az első félidő végén a Videoton fanatikusai szépen, komótosan betörték a vendégszektor egyik kapuját, jól megrúgdosták a győri híveket, leszedtek és elégettek néhány zöld-fehér zászlót, aztán visszavonultak. Ez idáig majdnem forgatókönyv szerint ment minden, hiszen több hasonló ügyről beszámolhattunk már az egyre szaporodó huligánkrónikákban. Ekkor szoktak ugyebár beözönleni a rendőrök és a biztonsági emberek, hogy haragosan a balhézók után nézzenek, majd némi erődemonstrációt követően visszasétáljanak a helyükre. Igen ám, de Fehérvárott csak nem akart megérkezni a karhatalom, így a Videoton-szurkolók több rohamot intézhettek a megszeppent győriek ellen. Előre-hátra hullámzott a tömeg, mert kétpercenként elterjedt a hír a rohamrendőrök érkezéséről, és velük szemben ugyebár illik taktikai visszavonulást (lásd még fejvesztett menekülést) végrehajtani, ám mivel sisak és gumibot csak nem tűnt fel a háttérben, a biztonságiak pedig kedélyesen cseverészve követték az eseményeket, a hazai ultrák végül is kedvükre pofozhatták az ellent.
A spontán díszbemutató eredménye így egy szirénázó mentőben kórházba induló vendégdrukker lett, többeket pedig a helyszínen kellett bekötözni. A második felvonás persze még csak most kezdődik, amikor a fehérvári klubnak a fegyelmi bizottság előtt kell védekeznie a történtek miatt. Gyanítjuk, ez nem lesz olyan könnyű…
"Csak a szünetben érkeztem a meccsre, így a balhéról lemaradtam, de hallomásból természetesen így is tudom, mi történt – mondja Viniczai Tibor, a Videoton ügyvezetője. – Szükség lett volna több biztonsági embert a két tábort elválasztó kerítéshez vezényelni. Sajnálom, hogy a negyven-ötven felelőtlen fehérvári miatt ilyen helyzetbe kerültünk, aligha hitte bárki, hogy ezzel a kevés vendégszurkolóval is össze akarnak majd verekedni.”
De hol volt a rendőrség és a biztonsági szolgálat? Elvégre nem pillanatok alatt történtek az események, hanem majd' fertályórán keresztül acsarkodott a két had.
"A rendőrség díja meccsenként hatszázezer és kétmillió forint között mozog, most a kevesebb vendégdrukker miatt ez az előbbihez közelített volna, ez az összeg éppen megegyezik a bevételünkkel… – tette hozzá az ügyvezető. – Ezért fel sem vetődött, hogy a stadionba is behívjuk a rendőröket, ők csak az Újpest és a Fradi elleni meccseken vannak jelen, a többi csapatot úgy is nagyon kis számú szurkoló kíséri el. Ezek megfékezésére ott a biztonsági szolgálat, amely négy-ötszázezret kér minden mérkőzésre. Zalaegerszegen láttam is, hogy rendőrök nélkül képes egy cég rendet teremteni, nálunk ez még nem nagyon megy… Fogalmazzunk úgy, a társaság nem állt a feladata magaslatán sem most, sem a korábbi, Fradi elleni meccsen. Akkor szorgalmaztam is, hogy váltani kell, de az előző céggel sem voltunk megelégedve, így nem nagyon volt választási lehetőségünk. Pedig, ha jól tudom, egy biztonsági embernek nem a meccsnézés a fő feladatköre…”
A baj mindenesetre megtörtént, most már azért kellene valamit tenni, nehogy megismétlődjön. Felvetjük, hogy Debrecenben kitiltottak két szurkolót, de Viniczai Tibor azt mondja, erre itt nem nagyon van lehetőség, hiszen az épülő stadionba bárki gond nélkül bejuthat. Így a szombat esti erősködők legközelebb is ott lehetnek Sóstón – hacsak a fegyelmi bizottság másként nem dönt. Elvégre nem is oly régen, egy másik MLSZ-vezetés alatt, hasonló akciókért záratta be a ferencvárosi, az újpesti és a diósgyőri stadiont a testület…
"Nagyon remélem, hogy ilyen döntést nem hoz a fegyelmi bizottság. A pénzbüntetés aligha marad el, de belegondolni sem merek, mennyit kell majd fizetnünk. A történtek után persze biztos: ennek a negyven-ötven embernek látogatásáról a jövőben szívesen lemondunk.”
Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
14 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
20 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
31 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
54 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik