Kikínlódott pécsi győzelem

HORVÁTH LÁSZLÓHORVÁTH LÁSZLÓ
2002.08.24. 22:04
GÓLSZERZÔCsőke a 14. percben Kajli bal oldali beadását az ötösről a bal felső sarokba fejelte (0–1). Máté a 22. percben 17 méterről a kapu jobb oldalába zúdította a labdát (1–1). Pest K. a 77. percben hat méterről, jobbal, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (2–1)SÁRGA LAPHorváth Gy. (műesésért) a 26., Tejnóra (buktatta Kulcsárt) a 38., Zila (Horváth Gy. lerántásáért) a 45., Kajli (buktatásért) a 73. percbenSZÖGLETARÁNY: 12:1 (6:0)Négy lelkes monori szurkoló – egyikük kamerával a kezében – buzdította kedvenceit, ők örömmel vették, hogy a teljesen esélytelen vendégek hamar vezetést szereztek. Viszonylag hamar egyenlített a PMFC, de ez nem villanyozta fel annyira a pécsi csapatot, hogy állandó nyomás alatt tartotta volna a Monor kapuját. Kulcsár Árpád a 60. percben megszerezhette volna a házigazdák vezető gólját, majd röviddel utána Horváth Gyula is hasonlóképpen tehetett volna, de mindketten hibáztak, pedig a lehetőségeket elrontani volt nehéz… Ahogy telt-múlt az idő, egyre idegesebb lett a PMFC, ennek ellenére a higgadt Pest Krisztián eldöntötte a találkozót a sokáig jól védekező Monor ellen. A kapura teljesen passzív vendégek megnehezítették ugyan a pécsiek dolgát, de a hazaiak saját magukat is okolhatják azért, hogy csak a végén tudtak dönteni a három pont sorsáról.MestermérlegRónai István: – Nem játszottunk jól, de a második félidőben nagy nyomás alatt tartottuk és hibára kényszerítettük a Monort. Varga Károly: – Érthetetlen módon ezúttal is "alvósra” vettük a második félidőt, amit sajnos kihasznált a Pécs.