Ezt a vereséget nem kell szégyellni

A mérkőzésről tudósított:BENKŐ GÁBOR, TÓTH PÉTERA mérkőzésről tudósított:BENKŐ GÁBOR, TÓTH PÉTER
2002.08.20. 21:26
Túlzás lenne azt írni, hogy ünnepi hangulatban készülődtek az utánpótláscsapatok a kedd délutáni találkozóra. Mert bár hazánkban augusztus 20-át jó ideje piros betűvel jelzik a naptárak, az nem tűnt fel, hogy munkaszüneti napon játszották a MagyarországSpanyolország U21-es mérkőzését, merthogy a nemrégiben felújított Megyeri úti stadionban optimista becslések szerint is maximum ötszázan tekintették meg a találkozót, pedig gyanítható, a jövő nagy sztárjai közül néhányan pályára léptek  fájdalom, minden bizonnyal a spanyol válogatott mezében. Igaz, a magyar csapatnak akadnak légiósai (szám szerint három, Bodor Boldizsár, Buzsáky Ákos, Szabics Imre), valamint akad egy "nemzeti hős is, Koplárovics Béla személyében, ám gyanítható néhány év múlva Jose Reyes, Mikel Arteta vagy Julio Alvarez nevét ismerik majd többen a nagyvilágban.
Percrôl percre

34. perc: Julio Alvarez robogott el a jobb oldalon, majd laposan középre adott, és az érkezô Reyes hat méterrôl ballal a bal alsó sarokba helyezett.
0–1
51. perc: David Villa a jobbösszekötô helyén néhány csellel megforgatta Bodort és Pusztait, majd 12 méterrôl jobbal a jobb felsô kapufa mellé lôtte a labdát.
64. perc: Asier bal oldalról adott középre a tizenegyespont magasságában, Tortillo ugrott fel, és látványos mozdulattal a felsô lécre fejelte a labdát.
67. perc: Ezért kár volt becserélni Torghelle Sándort… A Kispest támadója alig két perce volt a pályán, amikor teljesen feleslegesen, méterekrôl becsúszva szó szerint az oldalvonalon túlra tette Tortolerót. A játékvezetô azonnal felmutatta a piros lapot.
71. perc: Makra Czvitkoviccsal végzett el kisszögletet a bal oldalon, ami után az MTK játékosa befelé húzott, majd váratlanul 16 méterrôl nagy erôvel jobbal kapura lôtt, de Viktor bravúrral kiöklözte labdát.

0–1
Kétség nem férhet hozzá, remek futballisták alkotják a spanyol együttest, és a kérdés – sajnos – már a mérkőzés előtt is az volt, hány gólt kap a magyar válogatott. Ehhez képest Róth Antal futballistái remekül tartották magukat, pedig a kezdőcsapatból néhányan még élvonalbeli klubjaikban sem kapnak meghatározó szerepet (szomorú ez, hiszen sokszor bebizonyosodik, hogy az utánpótlás-válogatottban szereplő játékosok is tudnak annyit, mint a kiöregedőfélben lévő, sokadosztályú bajnokságokból hazánkba csábított légiósok).
A magyarok a 34. percig bírták a nyomást, ekkor Reyes (aki miatt az Arsenal megfigyelője is hazánkba érkezett), került ziccerbe, és használta ki a lehetőséget. Ezt követően az amúgy unalmas meccsen voltak magyar lehetőségek is, ám Németh Norbert és Buzsáky Ákos egyaránt elhibázta a kaput.
A szünet után is érződött, hogy a spanyolok nem szívesen játszanak vendégként, még kevésbé szeretik, ha alig néhány száz néző kíváncsi rájuk, így aztán nem is nagyon erőltették magukat. Az egygólos vezetés tudatában nem törekedtek újabb gólszerzésre, ráadásul Juan Santisteban szövetségi edző több játékost kipróbált, a szünetben például öt cserét hajtott végre. No, de mi ne az ellenfelet szapuljuk, inkább mondjuk azt: a magyar csapat remekül helytállt, s jól tartotta magát a kiváló képességű labdarúgókkal teletűzdelt látogatókkal szemben. A második játékrészben például több lehetőségük volt a hazaiaknak, és megkockáztatjuk, a labdát is többet birtokolták, pedig több mint húsz percig tíz emberrel játszottak. Történt, hogy a 65. percben pályára lépő Torghelle Sándor két perccel beállása után csúnyán odalépett Daniel Tortolerónak, amiért a játékvezető kiállította a Kispest támadóját. Ennek ellenére a magyarok nem roppantak össze, Czvitkovics Péternek például akadt két jó lehetősége, ám ezek egyikét sem sikerült kihasználnia, vagyis a végeredmény maradt a 0–1.
Ám ez egy olyan vereség, ami után csak dicsérni lehet a magyarokat – kivéve Torghelle Sándort…

Mestermérleg

Róth Antal a magyarok szövetségi edzője

Örülök, hiszen egyenrangú ellenfelei voltunk a remek spanyol együttesnek, bosszús vagyok viszont azért, mert végül kikaptunk. Az első félidőben akadtak gondok a védekezéssel, míg szünet után a támadójátékunk akadozott.

Juan Santisteban a spanyolok szövetségi edzője

Az első félidőben nagy fölényben futballoztunk, ám szünet után már nem voltam elégedett játékosaim teljesítményével. Elképzelhető, hogy ekkor a gyengébb játéknak a sok csere volt az oka.