Kapálódzás

Pajor-Gyulai LászlóPajor-Gyulai László
2002.07.19. 21:25
Címkék
Kezdjük azzal, ami mindennél fontosabb. A Vasas kiesett az élvonalból.Ettől fogva nem is lenne miről beszélni, ha nálunk létezne tiszta viszonyok között zajló labdarúgás, és az egyes osztályok mezőnyét nem a pillanatnyi pénzügyi bűvészkedés alakítaná ki. Sőt, továbbmegyek: ha nálunk létezne az, amit a világon színvonalával, szervezettségével, hátterével és morális tartásával labdarúgásnak neveznek, akkor meg sem jelenhetne, mi több, el sem hangozhatna mindaz, amit mostanában a Vasas vezetői – élükön a tulajdonossal – nyilatkoznak.Nálunk azonban nem magától értetődő, hogy a jobbak játszanak az élvonalban, a gyengébbek pedig valamivel lejjebb. Jobb helyeken, aki kiesett, az búcsúzik, nem pedig prüszköl, és nem valamilyen általa feltételezett erkölcsi fensőbbrendűség alapján gyaláz mindenkit, aki szerinte megakadályozza azt, hogy ott találjon magának helyet, ahol semmi keresnivalója.A jelenlegi tulajdonos az ősszel azzal a határozott kijelentéssel vette meg a Vasast, hogy rendet tesz és bent tartja az élvonalban. A cél érdekében két vezetőedzőt is menesztett – ezzel nyilván szolgálni szándékozta a rendet és a bennmaradást is… Másutt már alaposan levitézlett vezetők adták mindehhez a nevüket (vagy még azt sem), vállalkoztak a súgásra a háttérből, lépten-nyomon azt hallhattuk, hogy ez a csapat nem eshet ki, ilyen múlttal nem süllyedhet alább egyetlen osztálynyit sem. Csupán azt felejtették el, hogy a labdarúgás a pályán mindig jelen idejű műfaj. Lehet Angyalföldön Illovszky, Mészöly, Farkas, Bundzsák és Ihász mítosza mögé bújni, csak éppen értelmetlen és nem tisztességes. Az üzletben és a sportban mindig az aktuális kihívásnak kell megfelelni, és ez a legutóbb arra volt elég, hogy a Vasas az utolsó helyen végezzen. És bár a sírt a korábbi vezetés ásta meg, azt a jelenlegi fedte be. A Vasasban történtek komoly elemzést igényelnének, az igazi bűnösök nagy része már nincs is a klubnál, és gátlástalanul elhárítja magától a felelősséget, aki pedig ott maradt a régi időkből, az bölcsen lapul. Igaz, erre létezik más jelző is, de most ne értekezzünk gerinctelenségről és gyávaságról. Maradjunk csupán a tényeknél.A történet egyszerű: a legutóbbi bajnokságban a Vasas szerezte a legkevesebb pontot, és kiesett. A nevezések ügye egészen más kérdés, ami ott zajlik vagy zajlott, az az egész magyar futballra nézve – udvariasan fogalmazzunk csak így – nem hízelgő.A Vasas vezetőinek vergődése és álszent moralizálása viszont legalább ennyire elszomorító. Elsősorban azért, mert a veszteseket olykor lehet sajnálni. Kivéve a szánalmasakat.
Legfrissebb hírek

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
13 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
28 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
28 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
35 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
35 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
38 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
42 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik