Nem volt veszítenivalója

2002.07.04. 20:23
Címkék
"Elegem van a Balkánból!” – mondta néhány héttel ezelőtt Sztipánovics Barnabás. Ami igaz, az igaz, az egyszeres válogatott támadó két évig a horvát Rijeka, majd újabb kettőig a szlovén Maribor játékosaként kereste kenyerét, így a déli szomszédoknál tapasztalható futballviszonyok avatott szakértőjeként tette a fenti kijelentést. Igaz, legutóbbi egyesülete a BL-ben indulhat, így kínálja magát a kérdés, jól tette-e a csatár, hogy egy ilyen lehetőség előtt mondta az a sörgyár által patronált csapat vezetőinek: "Köszönöm uraim, ennyi elég volt!”"Valóban én akartam eljönni, és mivel a szerződésem is lejárt, a szóba kerülő új klubomnak csak velem kellett megállapodnia – mondta érdeklődésünkre Sztipánovics Barnabás. – Szerettem volna hazajönni Magyarországra, hiszen évek óta külföldön élek, ám megfelelő ajánlatot sehonnan nem kaptam. Nem meglepő, hogy amint komoly érdeklődő akadt, hiába volt külföldi klub, megegyeztem az elöljárókkal. Ôk számítottak rám, csak egy rövid közös játékra kellett beszállnom, és már ültünk is le tárgyalni. Horváth Ferenc is járt itt előttem, ám neki, sajnos, nem kínáltak szerződést. Igaz, ha őt leigazolják, akkor valószínűleg most én nem vagyok itt. Az elmondottak után már biztosan kiderült: a ciprusi Apoel Nicosiához szerződtem egy plusz egy évre. Idővel kiderül, jól döntöttem-e. Most egyelőre annak örülök, hogy minden különösebb zökkenő nélkül megállapodtam a legutóbbi ciprusi bajnok vezetőivel. Amit kértem, azt azonnal megadták, ráadásul a Mariborhoz hasonlóan új csapatom is indul a Bajnokok Ligájában, így ezen a téren sem veszítek. Ha az első körben túljutunk az észt Flora gárdáján, akkor éppen volt csapatommal találkozunk a második selejtezőben.”Adódik a kérdés, az ilyenkor szokásos dupla bizonyítási vágy nem hajtja-e, hiszen megmutathatná a szlovéneknek, mennyit is ér ő valójában."Nekem nem a szlovéneknek kell bizonyítanom, hanem az Apoelnek. A holland edzőnek, aki bízik bennem, a közönségnek, a vezetőknek. Annyit kijelenthetek: rajtam semmi sem múllik majd…”Azt már csak mi tesszük hozzá, hogy ha egy magyar labdarúgó az Apoelhez szerződik, akkor talán a szokásosnál is komolyabb kihívásoknak kell eleget tennie. Az Apoel legutóbbit megelőző bajnoki címét kutatva hat évet kell visszalapozni az annalesekben, amikor is egy ott az antik istenek szintjén tisztelt, mágikus hármas "K”-nak köszönhetően a csúcsra ért a gárda, és azt a hármast bizonyos Kiprich József, Kovács Kálmán és Kozma István alkotta…
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Ecuadorban nemzeti ünnepet rendeltek el a továbbjutás másnapjára

Foci vb 2026
1 perce

Hivatalos: Szántó Dávid helyettes államtitkár lett

Egyéb egyéni
12 perce

Vb 2026: Kanada az első rendező, amely nem otthon játszik

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: A németek védelmükbe vették Manuel Neuert, a kapus sem hibáztatja magát

Foci vb 2026
44 perce

Ibra listázta a vb legjobban teljesítő játékosait – óriási meglepetés az élen

Foci vb 2026
53 perce

Közös világbajnoki meccsnézés Budapesten a német válogatott és Gulácsi Péter főszereplésével

Foci vb 2026
54 perce

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
59 perce

Pongó Marcell: A finnek vissza akarnak vágni, a belgák az életükért küzdhetnek majd

Kosárlabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik