Az ördög sem küldene ügyvédet

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2002.06.25. 20:18
Címkék
Csak a Kispest.Kérdezném is a sorstól vagy az illetékes polgároktól: miért csak a Kispest megy a süllyesztőbe? Tudom én, hogy mindenre van logikus magyarázat, precíz érveket felsorakoztató válasz, olyan mint "a múlt dicsőségéből nem lehet megélni…”, meg hogy "ezer nézőnek minek csapat…”, és ami a legfrappánsabb, ,,sok a fővárosi együttes, még szép, hogy az a jövő útja, ha csökken a számuk…”Bevallom, nem érdekel különösebben egyik érv sem, s azt sem vagyok hajlandó tudomásul venni, hogy valóban modern időket élünk. A múlt évszázad egyre inkább ósdinak tűnik, az idősebbekből olykor-olykor előtörő nosztalgikus nyavalygással és fáradt múltidézéssel. Legyünk modernek, pénz- és sikerorientáltak, akárcsak Keanu Reeves, a zseniális Ördög ügyvédje című filmben. Az ember olykor a karrierért, a megélhetésért, a jólétért a lelkét is odaadja. Az a baj, hogy Kispesten már az is elkelt. A klub vezetői milliós adósságokat halmoztak fel, most pedig menekülnének. Pedig nem volt ez mindig így, egykoron végigverte Európát a Honvéd. Az viszont már a közelmúlt történése, hogy 1999. január 7-én 64 éves korában elhunyt Tichy Lajos. Talán akkor halt meg először a Honvéd. Soha nem felejtem el Megyesi Gusztáv akkor megjelent cikkét, aki köztudottan a Fradi miatt szeretett bele a labdarúgásba, de akkor, Tichy halálakor azt írta, hogy valami végérvényesen elmúlt a számára.Értettem én, pontosan értettem mit érezhet.De nemcsak a kitűnő publicista fiatalsága, sőt az élete fonódott össze a futballal, a Népstadionnal, a Megyeri úti, a Fáy utcai vagy a Hungária körúti pályával, hanem némi túlzással az egész országé. Ha most megszűnik a Kispest, vagy valami elképesztő morbid terv szerint az adósságrendezés fejében lemond az élvonalbeli szereplés jogáról, és a tizenháromszoros bajnok helyén elindul mondjuk a jobb anyagi körülmények között éldegélő Boldogtanya, akkor valami végérvényesen véget ér a magyar labdarúgásban. Csak a Kispest.Kérdezném is rögtön, miért nem jönnek most, az utolsó pillanatban azok az egykori Honvéd-játékosok, akik számtalanszor nyilatkozták, hogy szerepet vállalnának kedvenc klubjuknál, csak bízzák rájuk a vezetést. Tessék, most itt az alkalom, jöhet Nagy Antal, Sallai Sándor, Esterházy Márton, Andrusch József, hogy csak néhány sikeres üzletembert említsek. Ha ők sem érzik úgy, hogy valamit tenni kell, segíteni a magára maradt Détári Lajosnak, akkor bevégeztetett.Abban az esetben vége a Honvédnak.Az ördög már az ügyvédjét sem küldené az ódon kispesti pályára.
Legfrissebb hírek

Sajtóhírek szerint az amerikaiak újabb négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
10 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
33 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
41 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
54 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik