Bronz a Gardazzurrával

Cs. B.Cs. B.
2002.06.03. 21:56
Címkék
Jól sikerült a bemutatkozása a most vásárolt olasz liberának, a Gardazzurrának. A Bodeni-tavon megtartott nemzetközi versenyen a Litkey Farkas irányította csapat ugyanis az első két futamban egyaránt megverte az esélyesnek kikiáltott Principessát. Az osztrák színekben induló hajó azonban egy vitatott bójakerülés miatt óvást nyújtott be, amelyet a versenybíróság elfogadott, így a magyar egységet a második futamból kizárták. S noha az utolsó viadalon még második tudott lenni, végül összesítésben meg kellett elégednie a bronzos pozícióval.– A kizárás után tudtuk, elúszott a győzelmi esélyünk, de azért a harmadik hely miatt sem szomorkodunk, elvégre most versenyeztünk először az új vitorlással. A Gardazzurra nagyon jó hajó, hiszen tavaly második lett a Centomiglián, és a Garda-tó kerülőverseny rekordját is ez az 1993-ban épült carbonhajó tartja hat óra öt perccel. Remélem, a pénteken ugyancsak a Bodeni-tavon rajtoló Kékszalag-versenyen be tudjuk majd bizonyítani, valójában mire is képes – mondta a kormányos.A német Kékszalagra egyébként már egy héttel a verseny előtt 490 hajó jelezte a részvételi szándékát. A tavaly még a Pleasure-rel hajózó legénységet – ezúttal az említett liberát Brencsán Ábel együttese a negyedik helyig vezényelte – még egy megtiszteltetés érte, hiszen a helyszínen vehette át a legutóbbi szezon Ek-sorozatában elért második helyéért járó trófeát.
Legfrissebb hírek

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
1 perce

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
1 perce

Keddi sportműsor: Portugália–Üzbegisztán, Anglia–Ghána, Panama–Horvátország a vb-n

Birkózás
6 perce

Vihar miatt félbeszakadt a franciák meccse

Foci vb 2026
10 perce

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
18 perce

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
38 perce

Az eredmény nem változott a szünetig, de leszakadt az ég

Foci vb 2026
39 perce

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
54 perce
Ezek is érdekelhetik