1
Diósgyőri VTK

90+6'
VÉGE

Vége a találkozónak, egy pontot hazavitt magával a Diósgyőr a Hungária körútról. 1–1

90+5'

Demjén óriási védéssel mentett! Gera passzából Klimovics lőtt 5 méterről, az MTK kapusa lábbal védett.

90+3'

Franchu jól kerül helyzetbe, de a lövései elég gyengék voltak ma. Ez is, 16 méterről fölélőtt.

90'

Öt perc a hosszabbítás.

87'

Hibázott az MTK védelme, így kerülhetett lövőhelyzetbe Franchu, a lövése viszont erőtlen volt, Demjén könnyen védett.

86'
GÓL

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DIÓSGYŐR! Nem tudta kihozni az MTK a labdát a tizenhatosa közeléből, Edomwonyi megszerezte, középre adott, ott egyedül hagyták Pernambucót, aki 6 méterről a léc alá fejelt. 1–1

84'

Klimovics csavart veszélyesen középre jobbról, Franchu fejelt 7 méterről, de jócskán fölé.

83'
CSERE

Az ötödik vendégcsere: Pozeg Vancas helyére Bényei állt.

81'
CSERE

81'
CSERE

Bognár István is leballagott a pályáról, Spalek váltotta.

80'

Franchu tört be szép csellel az MTK tizenhatosán belül, de végül a védők szépen szerelték.

79'

Átadja a kezdeményezés lehetőségét az MTK a Diósgyőrnek, hátha egy kontrából növelheti az előnyét.

78'

Pernambuco rázta le magáról Varjut, majd 16 méterről, ballal Demjén kezébe emelt.

76'
CSERE

A kapufa után lejött Németh Krisztián, Jurina folytatja helyette.

76'

KAPUFA! Németh Krisztián óriási cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, végül egyedül maradt, lövése pedig a lécről jött ki.

74'
Sárga lap

Franchu lökte el a kontrával meginduló Varjut, sárga lap.

70'
CSERE

Cserélt az MTK is, Varju jött Kovács Patrik helyére.

68'
CSERE

Megint változtatott a Diósgyőr, Jurek helyére jött Pernambuco.

66'

A második félidőben sem lett hűvösebb, jött az ivószünet.

65'

Jurek lövése találta el Kádárt a gyomorszája körül, némi ápolás után folytatni tudta a játékot.

60'
CSERE

Már a harmadik cseréje jön a DVTK-nak, Szabó Levente helyett Edomwonyi a pályán.

56'

A DVTK szerdán elvesztette a februárról elhalasztott Ferencváros elleni idegenbeli bajnokiját (1–2), így 3 találkozó óta nyeretlen (1 iksz, 2 vereség). Legutóbb március 16-án a Paksot győzte le (2–1).

56'

Kosznovszky imitálta a vendégek tizenhatosán belül, hogy passzol, de inkább mindig továbbment, és csak az utolsó pillanatban tudtak bevetődni a passzába.

54'

Szabadrúgáshoz jutott az MTK a diósgyőri tizenhatos bal sarka közeléből. Bognár a hosszú sarok felé ívelődött, és Némethről pattant mellé.

51'

Bognár vette észre remekül, hogy Kata egyedül maradt 18 méterre a vendégek kapujától, Kata lőtt is, egy védő lába azonban beleért a labdába.

49'

Hosszú ideig passzolgatott az MTK a vendégek tizenhatosának előterében, de végül nem találták meg a lövőhelyzetet.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+2'
Szünet

Vége az első félidőnek, valamivel jobb az MTK, és vezet is. 1–0

45+2'
Sárga lap

Kovács Patrik rántotta le Gerát, kapott is egy sárgát.

45'
CSERE

...Holdampf helyére Klimovics érkezett.

45'
CSERE

A szünetben kettőt cserélt a DVTK, Acolatse helyett Fanchu...

45'

Két perc a hosszabbítás.

43'
Sárga lap

Kocsis Gergő kapott sárga lapot, mert labdavesztése után felrúgta Acolatsét.

41'

Már 4 bajnoki óta nem kapott ki az MTK (2 győzelem, 2 iksz) – ez a második leghosszabb aktív veretlenség sorozat az NB I-ben. Bár a kék-fehérek közben egyszer sem úszták meg kapott gól nélkül, ugyanakkor mindegyik ellenfelüknek kétszer betaláltak.

39'

Kosznovszky kapott vissza egy labdát Bognártól, majd 12 méterről, jobbról a bal felsőt vette célba, és csak centiméterekkel ment el a lövés a pipa mellett.

32'

Bal oldali diósgyőri szöglet után Gera fejelhetett, csakhogy jócskán mellé.

31'
GÓL

GÓÓÓÓL! GYÖNYÖRŰ GÓLLAL VEZET AZ MTK! Bognár vette át a labdát a kezdőkörben, indította Némethet, aki kitette Hejnek jobbra, visszakapta, majd azonnal, bokából passzolt az érkező Bognár Istvánhoz, aki 8 méterről, kissé jobbról a hosszú sarokba lőtt. 1–0

29'

Stephen indult meg előre nagy lendülettel, az MTK tizenhatosának a közelébe érve passzolt volna, csakhogy rosszul.

27'

Az MTK pályaválasztásával ez lesz az 50. találkozójuk, az eddigi 49-ből 11 döntetlen mellett csak 4-szer (1980-ban 1–4, 1992-ben 1–2, 1997-ben 0–1 és 2014-ben 0–2) tudott győzni a DVTK. Az előző 4 alkalommal egy góllal maradt alul a borsodi együttes, legutóbb 2–1-re.

22'

Ivószünet következik a nagy meleg miatt.

20'

Bognár István kellemetlen lövése jött ki Odincovról, a kipattanót is az MTK játékosa szerezte meg, de ebből már nem lett lövés.

18'

A legutóbbi 14 élvonalbeli találkozójukból – 7 MTK-győzelem és 6 iksz mellett – csak egyet tudtak megnyerni a miskolciak: 2018 novemberében Fernando Fernández irányításával 3–2-re győztek. Az előző 5 évben lejátszott 6 találkozójukon felváltva követték egymást az egygólos fővárosi sikerek és a döntetlenek. Decemberben 3–3-at játszottak Miskolcon.

18'

Horváth indulhatott meg középen egy jó índítással, de kicsit hosszan szöktette magát, így a védők szerelték a diósgyőri tizenhatoson belül.

17'

Acolatse ívelt az MTK tizenhatosára, Gera el is tudta fejelni a labdát, de elég rosszul, messze a kapu mellett ment el a labda.

7'

Ezt viszont szépen védte az MTK kapusa! Pozeg Vancas fejére jött egy szép ívelés, a fejes a bal alsóra tartott, Demjén gyors vetődéssel kapta el a labdát.

5'

Megúszta az MTK! Demjén próbálta kirúgni a labdát a saját tizenhatosán belülről, nem vette észre azonban, hogy közbeugrott Szabó, akinek a lábáról alig ment mellé a labda.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, az MTK tiszta kékben, a Diósgyőr tiszta pirosban játszik.

A két újonc 96-szor meccselt már az NB I-ben, és eddig a fővárosiak lényegesen eredményesebbek, hiszen az örökmérleg 50 MTK-győzelmet, 25 döntetlent és 21 DVTK-sikert mutat.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Hungária körúton az MTK–DVTK találkozó a labdarúgó NB I 28. fordulójából. Tartsanak velünk!