LÉC! Egy balról jövő Katona-kornert az ötös előteréből a lécre fejel Szerafimov!

87'
CSERE

Ugrai bal oldali beadását Fiola mellel az ötösről lazán hazateszi a kapusának.

84. perc Kócs-Washburn Erik be, Kállai le.

83
GÓL

BERKI MARCELL jobbal kissé balról, 18-ról a bal alsóba lő, Katona passzából. 5–0!

82'

Katona ballal kapura lő kissé balról, 23-ról, védi a szitáló labdát a kapus, magabiztosan.

79

Vajda passzol Szalaihoz, aki jobbal kapura lő 16-ról, középről, Tóth kikapja a labdát a jobb alsó elől. De les.

78'
CSERE

Aljakszandr Karnyicki be, Brtan le.

77'
CSERE

Szalai József váltja Drazsicsot.

76'
CSERE

Ugrai Roland be, Szilágyi le.

76'
CSERE

Kovács Patrik be, Christensen le.

76
CSERE

Berki Marcell be, Schön le.

76'

Fiola indítja Katonát, aki balról ballal laposan középre ad. Kovácsik kivetődik, de éppen a cserecsatár elé tolja a labdát, aki ballal ötről, picit jobbról a léc alá emeli azt. 4–0! Pillár és Kállai közül.

75'
GÓL

MAMOUDOU KARAMOKO IS BETALÁL!

73'

Pedig... A Kövesd idegenben (11) több pontot gyűjtött eddig, mint odahaza (9), 2–5–6-os mutatójával tizedik a vendégtabellán. Érdekesség viszont, hogy a legutóbbi 6 házon kívüli bajnokijából csupán egyet vesztett el, az MTK otthonában (1–3).

72'
CSERE

Pető Milán be, Bese le.

71'
11-es

TOBIAS CHRISTENSEN ballal a bal alsóba lő, Kovácsik jobbra el. 3–0!

70'
VAR

A VAR szerint is 11-es lesz.

68'

BÜNTETŐ! Christensen bal oldali szögletét kézzel érinti meg Lukic az ötösön, majd Bese ballábas lövését is kézzel hárítja.

67'

Schön kapura lő az ötös bal sarka elől ballal, bevetődve blokkol Brtan.

67'

KAPUFA! Schön ballábas, 16 méteres lövését Kovácsik a bal oldali kapufa tövére tolja vetődve!

66'

A felezőtől meginduló, a labdát maga szerző Karamokót szereli az ötös előtt Lukic az ötösön, az utolsó pillanatban.

64'

Vajd jobbról középre emel egy szabadrúgást, Drazsics hétről a léc fölé fejeli a labdát.

63'
CSERE

Mamoudou Karamoko be, Gradisarnak nem ment ma.

62'
CSERE

Stefanellit a házi gólkirály Katona Mátyás váltja.

60'
GÓL

ELDŐLT? Bese indítása után TOBIAS CHRISTENSEN jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbróll, ballal, 19-ről, Pillár és Kállai közül. 2–0!

59'
CSERE

Cseke le, Szolgai Máté be, motorcsere.

57'

Fiola passzával Stefanelli kicselezi Lukicot, de elfogy előle a pálya. Kirúgás.

56'

Lukic ellöki Gradisart, tovább.

53'

A Fehérvár odahaza ebben a pontvadászatban csak a bajnok FTC-től kapott ki, 8–2–2-es mérlegével második a hazai táblázaton, sőt, a  Pakssal egálban a legkevesebb pontot vesztette a mezőnyben.

53'

Az utolsó helyen álló Mezőkövesd az FTC elleni hazai 0–3-mal már 3 forduló óta nyeretlen (1 döntetlen, 2 fiaskó) és egyre közelít a kieséshez. Bár matematikailag még van esélye a bennmaradásra, ehhez 7 forduló alatt 12 pontos hátrányt kellene ledolgoznia a ZTE-vel szemben és közben még a jelenleg szintén 20 ponttal álló Kisvárdát is meg kellene előznie.

53'

Sigér jó passzát Stefanelli balról ballal középre nyesi, de a kapusé. És les is.

52'

Christensen passzát Gradisar nem lövi el a 16-osról, ballal inkább balra passzol, rossz Schön beadása.

51'

Bese jobb oldali beadása a védőké, de les.

50
Fotó: Földi Imre

49'

Drazsicsot megelőzi Fiola a 16-oson Molnár indítása után. Sokkal gyorsabb volt a védő.

48'

Fiola balra passzol Christensennek, a ballábas beadásra nem ér oda Kovácsik, de a Bese és Stefanelli sem.

46
Második félidő

FOLYTATJUK!

45'

A Fehérvár legutóbb kapusa, Tóth Balázs remek védéseinek köszönhetően 0–0-ra végzett Felcsúton – ez már a 10. bajnokija volt kapott gól nélkül ebben az idényben. Az egymás utáni 3 fiaskó után az előző 2 körben már veretlen tudott maradni. Az is igaz viszont, hogy a legutóbbi 5 bajnokiján mindössze egyszer talált be az ellenfeleinek, Christensen gólja három pontot ért neki Kecskeméten.

45'

Az előző 11 bajnoki összecsapásuk során a borsodi kék-sárgák csupán egyszer tudtak diadalmaskodni – 7 vereség és 3 döntetlen mellett. Ebben a bajnokságban mindkétszer úgy nyert 2–0-ra a Vidi, hogy csak a hajrában kerekedett felül: Fehérváron a 82., Mezőkövesden a 95. percben talált be először. Négy gólszerzője közül már egyedül a dán Tobias Christensen van a klubnál.

45

66 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 7-szer lőttek kapura, 1-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 4/1.

45

A FEHÉRVÁR FC ESÉLYESEBB a győzelemre hazai pályán, azonban a Mezőkövesd Zsóry nem adja majd könnyen magát. A Vidi támadóereje kulcsfontosságú
lesz a sikerhez, ugyanakkor a Mezőkövesd kontratámadásai veszélyesek lehetnek. Megérzésem szerint egygólos hazai győzelem születik. BORSOS
László a mérkőzés előtt.

44'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Három másodperc volt a ráadás.

37'

A Mezőkövesd nagyon nehéz helyzetben van, azonos pontszámmal áll a Kisvárdával, tizenkét pontnyira a tizedik ZTE mögött. Idegenben egyébként nem rossz a mérlege, november 11. óta csak egyszer, az MTK ellen szenvedett vereséget az OTP Bank Ligában, de többnyire döntetleneket játszik, s lassan az is kevés (mlsz.hu).

37'

A székesfehérváriak három vereség után a legutóbbi két fordulóban négy pontot gyűjtöttek. A Sóstói Stadionban legutóbb ugyan veszítettek a Ferencváros ellen, de előtte háromszor is nyertek.

35'

Gradisar kivisz a labdát gólhelyzetből, a 16-osról is, Schön ballal 21-ről, kicsit balról a kapu tetejére emeli a labdát. Kovácsik ismét visszahúzta a kezét, nagyot ugrott, most a bal felső saroknál.

34'

Stefanelli a 16-os bal sarkáról jobbal a léc fölé emeli a labdát, Kovácsik biztosított. Egy méterrel fölé.

33'

Christensen bal oldali beadása nagyon rossz.

33'

Gradisar passzát Fiola ballal a léc fölé vágja a 16-oson belülről.

32'

Sigér balról az ötös jobb sarkára ível, Csongvai okosan visszafejeli a labdát középre, Stefanelli jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbról, öt méterről... Lukic lába között. 1–0!

31'
GÓL

NICOLÁS STEFANELLI BETALÁL, VEZET A VIDI!

28'

Kállai jobbról, 10-ről jobbal kapura lő Drazsics passza után, de blokkol a messziről berepülő Spandler.

26'

Christensen bal oldali szabadrúgását kifejeli az ötösről Brtan, Schön passzol Csongvairól, a beadás nagyon rossz. Fütyül a hazai közönség.

25'

Kállai indítása Tóthé.

24'

Sigér ellöki Szilágyit, szabadrúgás.

20'

Azóta kirobbanthatatlan a csapatból, válogatott formában véd, rengeteget tett azért, hogy a Fehérvár a harmadik helyen áll, tíz gól nélküli bajnoki van mögötte, kérdés, meglesz-e a tizenegyedik.

20'

Valamivel több, mint négy esztendeje már, hogy a Puskás Akadémia által kölcsönadott labdarúgó, 2020. március 14-én bemutatkozott az élvonalban, éppen a hétvégi ellenfél, a Mezőkövesd Zsóry ellen. Akkor a megsérülő Hegedüs Lajost váltotta a második játékrész elején, és teljesítményéről sok mindent elárul, hogy kapott gól nélkül hozta le a 0–0-ra végződő meccset. A Covid-járvány miatt akkor félbeszakadt a bajnokság, de amikor májusban folytatódott, a kezdő tizenegyben maradt, és az idényből hátralévő nyolc bajnokit végig is védte. A következő három idényben hatvanhét bajnokin kapott lehetőséget a felcsúti együttesben, augusztusban kölcsönbe Székesfehérvárra került, éppen a Puskás Akadémia ellen (2–2) mutatkozott be.

19'

MÉRFÖLDKŐHÖZ ÉRKEZETT SZOMBATON a Fehérvár FC kapusa, Tóth Balázs: századik NB I-es meccsén lép pályára.

19'

Drazsics kapura lő az ötös bal sarkának előteréből Vajda passza után, Spandler mellől, hatalmasat véd a bal, azaz a túlsó alsó előtt Tóth!

18'

Kovácsik anno 195 meccset játszott a Vidiben.

17'

FÖLÉ! Csongvai jobbról jobbal remekül ad középre, laposan, Schön kissé balról, 12-ről az égbe lő!

16'

Gradisar nem lőtt gólt az előző 7 fordulóban, gólpassza sem volt.

16'

Stefanelli nem lőtt gólt az előző 6 fordulóban, gólpassza sem volt.

16'

Bese jobb oldali beadása Kovácsiké.

15'

Sigér remekül emel a bal sarok és Gradisar elé, de a légiós pocsékul veszi le a labdát. Kirúgás.

12'

Drazsics 10 gólt szerzett ebben az idényben, de előző 14 bajnokiján csak 2 gólt vágott!

11'

HELYZET, a Lukic indította Molnár ballábas, bal oldali beadását Drazsics 11-ről, középről a jobb alsó mellé fejeli.

11'

Schön beadása nem az igazi, Christensen visszapasszol Csongvai elé, aki jobbal 22-ről a léc fölé lő.

9'

Kállai megindul a jobb szélen, felrúgja őt becsúszva Schön.

6'

Hazai tiki-taka ezt követően.

6'

Csongvai 18-ról a sorfalba lő.

4'

Schönt ellöki Brtan a 16-os jobb sarka előtt. Szabadrúgás.

2'

Remek az idő, jó a hangulat. De messze nincs telt ház.

Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Emlékezzünk meg Schumann Péterről is.

Juhász  Péter és Müller Sándor emlékére gyászszünettel kezdődik a mérkőzés.

Egy kis örökmérleg! Huszonöt mérkőzésük volt már az élvonalban, a fehérváriak fölénye jelentős: az örökmérleg 14 Vidi-siker, 7 iksz, 4 kövesdi győzelem.