VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

92'
GÓL

SAJBÁN MÁTÉ BETALÁL, Vogyicska az ötös bal sarka elől jobbal remekül passzol az ék elé, aki jobbal két méterről, kissé jobbról félmagasan a bal sarokba lő. 5–1!

91'

Jobbal, kissé jobbról.

91'

Németh lő a léc fölé egy labdaszerzés után, 17-ről.

91'

Aki védi Kiss ziccerét is, de les.

91'

Két perc a ráadás.

90'

Vogyicska bal oldali beadása Szatmáriról a jobb alsóba pattanna, de figyel Odincov.

89

A Szatmárit lefutó Németh 12-ről jobbal kapura lő, éles szögből, Odincov jobbra vetődve véd.

83'

Edomwonyi passzát Vancas nagyon rosszul teszi középre balról.

83'
CSERE

Németh Dániel be, Mance le.

82'

Popadiuc jobbal a jobb alsó mellé lő 19-ről, Sajbán is beleért még.

81'

Vancas jobbal a bal felső sarok mellé lő kissé balról, 14-ről.

80
owngoal

ELDŐLT A MECCS, Vogyicska passzával az ötös bal sarka elől kapura lő Sajbán, ballal, a jobbra eldőlő Odincov lábáról a lécre pattan a labda, onnan a jobb sarok előtt Mancével harcoló MARCO LUNDRA... onnan meg a jobb alsó sarokba. 4–1!

76'
Sárga lap

Doru Popadiuc lerántja Sajbánt, sárga lap.

76'
CSERE

Doru Popadiuc be, Vallejo le, védő helyett karmester.

75'

Szatmári elrúgja Mance és a 16-os előtt Vogyicska indítását, akrobatikus mozdulattal.

74'
CSERE

Vogyicska Bálint váltja Medgyest.

74'

Medgyest kell ápolni a gyepen, hosszasan.

74'

A Diósgyőr az utóbbi időben hullámzóan szerepelt látogatóként, az előző 5 vendégfellépésén szerzett és kapott is gólt, 2024-ben 1–1–1 az idegenbeli mutatója.

74'

A ZTE 3–4–5-ös mérlegével utolsó előtti a hazai táblázaton, viszont a legutóbbi 5 otthoni mérkőzésén már nem szenvedett vereséget, felváltva ikszelt, illetve győzött.

73'
CSERE

Argirisz Kampecisz be, Stephen le, balbekk helyett ék.

73'

Perbambuco ellöki Medgyest, sárga lap nincs.

72'
Sárga lap

Godfrey Stephen Bitok kap sárga lapot Mim fellökéséért.

69'

Stephen bal oldali beadása Szafronové.

68'

A Paks elleni 2–1-es győzelemmel 4 bajnoki alatt 10 pontot gyűjtött és még veretlen a DVTK a 20. fordulót követően kinevezett Vladimir Radenkoviccsal (3 győzelem, 1 iksz). A klub történetében legutóbb 9 évvel ezelőtt, 2015 májusában, a Tomiszlav Szivicset megbízott trénerként váltó Vitelki Zoltán rajtolt hasonlóan jó mérleggel, majd utóbbi akkor az 5. bajnokiját is megnyerte a piros-fehérekkel, akik abban az évben a 7. helyen zártak.

68'

A Zalaegerszeg a remek tavaszi rajt – 5 bajnokin 13 pont – után erősen behúzta a féket és az előző 3 fordulóban már csak 1 pontot kapart össze. Legutóbb 5–1-re maradt alul Debrecenben – ez Márton Gábor visszatérése óta a legsúlyosabb veresége.

68'

Február végén a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében is találkoztak, és a házigazda DVTK már az első negyedórában kétgólos előnybe kerülve 4–2-re verte meg az első játékrészben tartalékosan felálló ZTE-t.

68'

Kiss balról jobb külsővel középre passzol, de nem éri el a labdát az ötösön Mim.

67'

Bokros passzát jobbról 32-ről, ballal az oldalhálóba tekeri Pernambuco.

66'
CSERE

Kiss Bence be, Croizet le, karmester helyett szűrő.

63'
GÓL

YOHAN CROIZET a 16-os jobb sarka elől, 22 méterről ballal a túlsó alsóba lő. Odincov nem érte el a labdát, hiába vetődött, talán a menteni akaró, nagyot ugró, de a labdát az ötösön el nem érő Vallejo zavarta meg. 3–1!

Mancéé a gólpassz.

62'

Klimovics passzát Vancas nem lövi el az ötös előtt, jobbra tolja a labdát Pernambucónak, aki hatról a kapu közepébe lő laposan, ballal. A visszafutó védő,  Szafronov még beleér a labdába, de már a gólvonal mögött. Leült a ZTE, meglett az eredménye: 2–1!

60
GÓL

SZÉPÍT A DVTK, PERNAMBUCO, KI MÁS?!

55'

Medgyes anno 11 meccset játszott a DVTK-ban.

55'

Bokros rossz beadásába belekap Mim, szöglet jobbról. Pernambuco adja be ballal a labdát, amelyet kifejel Sztankovics, elrúg jó messzire Medgyes.

54'

Szendrei szereli szép becsúszással a bal szélen meginduló Stephent.

54
CSERE

Vlagyiszlav Klimovics be, Bényei le.

53'

Pernambuco: 20 bajnoki, 5 kanadai pont. Neki megy a legjobban a légiós támadók közül.

53'

Popadiuc: 4 bajnoki, 0 kanadai pont.

52'

Acolatse: 21 bajnoki, 2 gól, 2 gólpassz.

52'

Francu: 8 meccs, 2 gól.

52'
CSERE

Pernambuco be, Jurek le, szélsőcsere.

51'

Kampecisz: 14 bajnoki, 1 kanadai pont.

51'

Edomwonyi: 24 bajnoki, 6 góllal. Az előző 11 meccsén 2 gólt lőtt.

51'

Edomwonyi csel és harc helyett inkább reklamál. Miután megkapta a szabadrúgást.

50'

Mezőnyharc. Nem a legjobb fajtából.

48'

Bokros főleg a védelem bal szélén szokott szerepelni, de középen és a jobb oldalon is bevethető.

47'
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

Védőcsere.

46'
CSERE

Bokros Szilárd be, Gera le a vendégeknél.

46'

A DVTK eddig 26 élvonalbeli bajnokit játszott Zalaegerszegen, és csak hármat tudott megnyerni – először 1975-ben (1–2), majd 2020 januárjában (1–3) és tavaly augusztusban (1–3). 2005 óta a 11 zalai bajnoki fellépéséről mindössze 4-szer tudott ponttal távozni (2 siker, 2 iksz).

46'

A legutóbbi 5 bajnoki összecsapásukból 4 az egerszegiek sikerével zárult, és csak egy a diósgyőriekével. Márton Gábor vezetőedző második kinevezése óta az első győzelmét épp a borsodiak ellen aratta, Miskolcon (3–0).

46'

35 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 12-szer lőttek kapura, 6-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 2/0.

46'

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Waltner Róbert  4
Artjoms Rudnevs 3
Tisza Tibor 3
Egressy Gábor 3
Cornel Casoltan 3

46'

FOGADKOZNAK a zalaegerszegiek, hiszen a DVTK elleni kupakiesés fájó pont a csapatnál, ugyanakkor a Diósgyőr mostanság rendkívül stabil teljesítményt nyújt. Az egerszegi becsvágy azonban sokat érhet – akár győzelmet is. Bóbics László a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Sajbán bal oldali beadása Vallejóé.

44

Támad, támad a DVTK, de nagyon erőtlenül.

44

Egy perc a ráadás.

41'

Mim balról jobbal az ötös elé ível, Lund elől Mance tízről a jobb alsó mellé fejeli a labdát.

40'

Lőtt egyet a Puskás Akadémia színeiben... és egyet a Puskás Akadémiának is.

39'

Mance karrierje során 5 büntetőt lőtt, mind bement.

39'

Mance két jó csel után becsúszva középre ad jobbról, Sajbán két méterről jobbal kapura lő, véd azonnal a kivetődő Odincov.

38'

Mance: 26 meccs az idényben, 12 góllal és 5 gólpasszal.

37'
11-es

ANTONIO MANCE jobbal a bal alsóba lő, Odincov jobbra el. 2–0!

36'

BÜNTETŐ! Gera fölöslegesen meglöki a 16-os bal sarkára betörő Sajbánt, aki nem esik el, továbbmegy, az ötös bal sarkán oldalról felrúgja őt Gera.

36'

A Diósgyőr eredményei javultak az edzőváltás óta, a legutóbbi négy fordulóban egyetlen csapat sem szerzett nála több pontot, tízet. Idegenben november 4. óta minden meccsén szerzett gólt (mlsz.hu).

35

A ZTE kilenc ponttal előzi meg a Kisvárdát és a Mezőkövesdet, a tizedik helyen áll. A legutóbbi három fordulóban csak egy pontot szerzett, így a mögötte álló két csapat (nagyon) picit közelebb lépett. Pályaválasztóként november 25. óta veretlen.

33'

Vancas bal oldali szögletét rosszul éri el a rövid sarok előtt Gera, Edomwonyi 22 méteres lövése is rossz.

32'

Vallejo legurítja a labdát Vancasnak, aki jobbal 22-ről, középről a sorfalba lő. Evangelu mentett, fejjel, hősiesen.

32'
Sárga lap

Bojan Szankovics meg az eset után odalépett Holdampfnak, sárga lap ez is.

31'
Sárga lap

Medgyes Sinan hátulról odarúg Jureknek, sárga lap.

30'

Bedi passzát Sajbán jobbról jobbal laposan középre teszi, Mim a kapu torkában jobbal nem találja el a labdát.

26

Croizet balra passzol Mimnek, aki ballal laposan középre ad, Mance ballal hétről kapura lő, bal lábbal nagyot véd Odincov, de a kipattanó SAJBÁN MÁTÉÉ, aki ballal a bal kapufa elől, egy méterről a rövid alsó sarokba vágja a labdát. 0–1!

26
GÓL

ÉS MOST VEZET A ZETE!

26'

KILENC PONT – a ZTE FC abban a tudatban tölthette a válogatott felkészülési mérkőzései miatt elrendelt szünetet, hogy ekkora az előnye a már kieső helyen lévő, egyformán húszpontos Kisvárda és Mezőkövesd előtt. Az egerszegieket is az foglalkoztatja, ez elég lesz-e, de az előny annak tudatában tetemesnek mondható, hogy 2024 úgy kezdődött: a ZTE 15 pontjával, rosszabb gólkülönbségével a 11. helyen állt, egy ponttal a Kisvárda előtt, ám a kék-fehérek hat bajnokin csaknem annyi pontot gyűjtöttek (tizennégyet), mint a 17 őszi fordulóban.

26'

Croizet első passza a rossz, a második megtalálja Mimet, aki Mance elé fejelne az ötösön... éppen csak hosszan!

20

Edomwonyit szereli Evangelu, a csatár letalpalja a bekket. Sárga lap nincs.

17'

Mim passzol balról szépen Sajbán elé, de közbelép az utolsó pillanatban Szatmári.

16'

FÖLÉ! Croizet jobbról az ötös elé ível, Odincov nagyon rosszul jön ki most, de megússza, mert Sajbán középről, hat méterről a kapu tetejére fejeli a labdát.

15'

Sajbán jobb oldali beadását elvéti Vallejo... de jön Odoncov.

13'

HELYZET! Mim remekül passzol az ötös jobb sarkára Croizet elé, aki jobbal a kivetődő Odincovba pazarolja a ziccerét.

12'

Mim bal oldali beadása Geráé.

4'

Úgy tudjuk, itthonról a Fehérvár is érdeklődött iránta, amit a menedzser nem cáfolt. Bedi Bence ebben az idényben is alapember a ZTE-ben, 22 NB I-es találkozón egy gólt szerzett és négy gólpasszt adott.

4'

Bedi Bence  szerződése a nyáron lejár, és valószínűleg távozik a zalaegerszegi klubtól. A 27 éves középpályás a ZTE-ben nevelkedett, csak itt futballozott, éppen tíz éve került az első csapathoz. A több poszton bevethető játékos 133 NB I-es meccsen lépett pályára a kék-fehérek mezében, hat gólt szerzett és egyszer megnyerte a Magyar Kupát. „Tíz éve futballozik Zalaegerszegen az első csapatban, szeretné magát máshol is kipróbálni – erősítette meg értesülésünket megkeresésünkre Dragan Szekulics, a játékos menedzsere. – Bízom benne, hogy sikerül neki külföldön csapatot találni, ez az elsődleges cél.”

3'

Stephen balról ballal középre ad laposan, bevetődve blokkol Evangelu, szögletre.

3'

Croizeté dettó.

3'

Szatmári ívelése a kapusé.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben s kék nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

"A válogatott szünetben volt egy kis idő kikapcsolódni. Mentálisan és fizikálisan is volt lehetőségünk feltöltődni az edzőmérkőzés után. Bízom benne, hogy hasonló formában vágunk neki a folytatásnak mint, ahogy a tavaszi szezont kezdtük. Minden mérkőzésen teljes koncentrációra van szükség a kezdő sípszótól egészen a lefújásig. Nem szerencsés, ha már az elején hátrányba kerül a csapat és igen, szeretnénk elkerülni ezt a folytatásban. Az pedig, hogy a korai hátrány ellenére számos alkalommal sikerült felállni, mindenképp a csapat kiváló mentalitását tükrözi... mi leszünk hazai pályán és egyértelműen szeretnénk itthon tartani a három pontot. Bízom benne, hogy sikerrel vesszük az akadályt, még egy lépést teszünk a célunk felé és ez plusz erőt adhat a bajnokság hátralévő részére" – így Bedi Bence a ZTE honlapján.

Egy kis örökmérleg!
Ötvenkétszer mérkőztek eddig a legfelső osztályban, ebben a bajnokságban rendre az aktuális vendégcsapat nyert, így az örökmérleg teljesen kiegyenlített: mindkét csapat 18 győzelmet aratott, a döntetlenek száma 16. A gólkülönbség 75–72 a DVTK javára.