93'

A mezőny legjobbja a vendégek hálóőre, Tóth Balázs volt.

93'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, NEM ESETT GÓL A FEJÉR VÁRMEGYEI RANGADÓN. A PUSKÁS AKADÉMIA HIÁBA TÁMADOTT TÖBBET, NEM TUDTA FELTÖRNI A FEHÉRVÁR VÉDELMÉT.

93'

Nissila 8 méterről fejelt, de Tóth ezt is megfogta.

92'

Christensen 17 -ről szúrta rá, Pécsi a helyén volt.

91'

Komáromi ívelt át a bal oldalra, a csereként beállt Nissila 3 méterről az oldalhálóba fejelt.

90'

Három perc lesz a ráadás.

88'
CSERE

Levi le, Nissila be a hazaiaknál.

87'

Tóth Balázs kifutva szedte fel a labdát Fiola elől, majd még egyszer megismételte ezt a következő hazai akciónál.

85'
CSERE

Colleyt Puljic váltotta a PAFC-ban.

85'
CSERE

Stefanelli le, Katona Mátyás be a vendégeknél.

81'

Egy ellenakcióból Bese centerezett, de Tóth Tamás elől a hazaiak  szögletre tisztáztak.

80'

Szolnoki csúsztatását fogta magabiztosan Tóth Balázs.

77'

Az előző idényben még a Puskás Akadémia alkalmazásában álló, jelenleg fehérvári Tóth Balázs az NB I legtöbb kapott gól nélküli meccset (9) lehozó kapusa ebben az idényben. A mérkőzést megelőzően a Sofascore-nál 10-es skálán elért 7.47-es osztályzatával nemcsak posztján volt a legjobb, hanem a bajnokság harmadik legmagasabb teljesítményindexű labdarúgója volt azok közül, akik a összes játékperc legalább 60 százalékán szerephez jutottak.

76'
CSERE

Gradisar le, Tóth Tamás Vid be a Vidinél.

74'
Fotó: Dömötör Csaba

73'

Levi 21-ről ballal szinte az égbe lőtt.

71'

Komáromi tört be a 16-oson belülre, viaskodott Gergényivel, de nincs tizenegyes, csak szöglet.

69'

Gradisar vezette fel a labdát, majd jó 20-ról fölé bombázott.

66'

65'
Eddig a küzdelem dominál (Fotó: Dömötör Csaba)

64'
CSERE

Slagveer helyére Corbu érkezett a hazaiaknál.

62'

A Fehérvár vendégként ebben a bajnokságban egyedül a Pancho Arénában remizett, emellett 5 győzelmet és 7 vereséget számlál, a 2024-es naptári évben pedig 3 siker és 3 kudarc az egyenlege.

62'

3617 a hivatalos nézőszám.

60'

A PAFC vendéglátóként a legtöbbször maradt gólképtelen (5) és a leggyakrabban ikszelt (6) a mezőnyben, továbbá a ZTE-vel holtversenyben a legkevesebb győzelmet (3) aratta, így mindössze 3 csapatot előz meg a hazai tabellán.

58'

Sigér egy lecsorgót labdát küldött kapura, Leviről szögletre pattant a játékszer.

56'

A Sofascore-nál eddig 7.7-es Tóth Balázs osztályzata.

55'

Colley lépett ki a jobb oldalon, de a hosszú sarok mellé gurított.

53'

Levit Stefanelli borította fel  középen, a 16-os előtt, a kaputól 21 méterre. A szabadrúgással ismét Levi próbálkozott, és Tóth  Balázs ismét szép vetődéssel újra szögletre tenyerelte a félmagas lövést.

51'

Újabb Tóth-bravúr! Levi léc alá tartó szabadrúgását tolta ki szögletre.

50'
Sárga lap

Gergényi küldte földre Komáromit, jogos neki a sárga.

49'

A Vidi legutóbb 1–0-ra nyerni tudott Kecskeméten, és ezzel véget vetett a 3 bajnokin át tartó vereségszériájának, valamint a 363 játékperces góltalansági sorozatának.

47'

Az első félidőben a hazaiak 4-szer találták el a kaput, a vendég fehérváriak egyszer sem.

46'

Csere egyik oldalon sem volt.

46'

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

46'
Második félidő
Fotó: Nagy-Pál Tamás

46'

Szolnoki a 10. sárgáját gyűjtötte be ebben a bajnokságban, így a következő fordulót ki kell hagynia. Pályafutása során pedig már 86-nál tart, amivel feljött holtversenyben az örökranglista 6. helyére.

46'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EGYELŐRE NINCS GÓL.

45'
Sárga lap

Szolnoki becsúszva felborította Schönt, ez is sárga.

43'

Plsek lövését jól blokkolta a 16-sonál Sigér.

42'

Komáromi 20 méteres, életerős, léc alá tartó löketét bokszolta ki Tóth Balázs.

39'

A Nemzeti Labdarúgó Archívum kimutatása szerint Fiolának ez volt a 108. sárga lapja az NB I-ben, ezzel második az élvonal örökranglistáján Molnár Zoltán mögött.

37'

Nagy Zsolt balról ívelt volna a kapu elé, Bese lábáról a háló tetejére pattant a labda.

37'

Gergényi kockázatosan adott haza Tóth Balázsnak, az előre rúgott labdát Slagveer a kapu fölé emelte.

36'
Sárga lap

Fiola kapott sárgát, mert a földön fekve visszahúzta Colleyt.

35'

Stefanelli vezetgette a labdát a hazai 16-oson belül, majd jócskán fölé emelt.

33'

Komáromi jobbról, az alapvonaltól visszagurított, Nagy Zsolt 17 méterről fölé bombázott.

33'

A Puskás Akadémia február 18-án 6–1-re kiütötte az MTK-t, azóta azonban képtelen volt győzni (2 iksz, 2 fiaskó) – az előző fordulóban az Üllői úton 1–1-et játszó felcsútiaké jelenleg a leghosszabb nyeretlenségi sorozat az élvonalban.

31'

Szolnoki akasztotta meg Schön bokáját balra, a 16-os előtt, a szabadrúgást Csongvai magasan az alapvonalon túlra ívelte...

27'

Schön balról veszélyesen centerezett, a berobbanó Stefanelli egy hajszállal maradt le a labdáról.

26'

Szolnoki beívelését Plsek csúsztatta kapura, Tóth Balázs előre vetődve fogta a labdát.

24'

Szolnoki passzából Levi már  a kifutó Tóth Balázs mellett is elvitte a labdát, az alapvonaltól középre gurított, de ott csak fehérvári védők voltak.

20'

Amikor a Puskás Akadémia volt a pályaválasztó, 4-szer nyertek a felcsútiak, 5 döntetlen és 5 fehérvári siker mellett. Az első PAFC-diadal csak a hetedik hazai próbálkozásra, a 2018. szeptemberi, bunyóval véget érő meccsen jött össze (2–1), majd a többi is egygólos volt (1–0, 1–0, 2–1). A Pancho Arénában legutóbb augusztusban úgy végeztek 2–2-re, hogy Katona Mátyás góljával a 95. percben egyenlítettek a fehérváriak.

20'

A fehérvári tábor (Fotó: Nagy-Pál Tamás)

18'

16'

Hazai kapufa! Komáromi jobbról középre fejelte a labdát, Colley kapura csúsztatta, Tóth Balázs a bal kapufára tolta, majd Fiola felszabadított.

15'

Plsek balról ívelt középre, Komáromi 11-méterről előrevetődve alig fejelt a jobb sarok mellé.

10'

Schön balról próbált ceneterezni, de túl mély lett.

8'

Legutóbb, december elején a télen távozott Kenan Kodro duplájával 3–1-re nyertek a házigazda fehérváriak, és ezzel megszakították a Puskás Akadémia elleni 10 tétmeccses (9 bajnoki és 1 kupa) nyeretlenségi sorozatukat (3 iksz, 7 vereség).

6'

Levi jobbról beadott, de senkinek nem volt jó a labdája.

2'

Plsek taszította arrébb a meginduló Christensent, de nincs szabadrúgás.

2'

Már a 28. Fejér vármegyei rangadót játsszák az NB I-ben, és bár a az utóbbi bő három évben a felcsútiak az eredményesebbek, az örökmérleg még mindig a fehérváriak jelentős fölényét mutatja: 6 Puskás Akadémia-győzelem, 10 döntetlen, 11 Vidi-siker.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A PAFC-ban Nagy Zsolt a 150. bajnoki mérkőzését játssza.

A Puskás Akadémia tiszta világos kékben, a Fehérvár tiszta fehérben játszik.

Már jönnek a pályára a csapatok.

A 26. forduló nyitó mérkőzését Felcsúton, a Pancho Arénában rendezik meg.

A fehérváriaknál Fiola Attila október 8. óta először szerepel újra a kezdőben.

A felcsútiaknál Brandon öt sárga lap miatt hiányzik, de Favorov sincs a keretben.

A Puskás Akadémia 36 ponttal az ötödik, a Fehérvár 42 ponttal a harmadik a táblázaton.

A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Puskás Akadémia–Fehérvár mérkőzés élő közvetítésében!