2
Diósgyőri VTK

90+7'
VÉGE

VÉGE! A Diósgyőr 2–1-re nyerte meg a borsodi derbit a Mezőkövesd ellen. Köszönjük figyelmüket!

90+2'
CSERE

Még egyet cseréltek a vendégek, Klimovics érkezett Pozeg Vancas helyére.

90'

Hat perc a hosszabbítás.

88'
CSERE

Cserélt a Diósgyőr, Kampecisz érkezett Bényei helyére.

86'

Ugrai 17 méterről célozta meg a jobb alsó sarkot, Odincov védett.

82'

Jó döntés született a pályán! Érvénytelen a találat.

81'
CSERE

Cseréltek a hazaik, Kállai Kevin érkezett Kojnok Zsolt helyére.

80'
VAR

A VAR azért még nézi az esetet...centiken múlhat.

79'

Pozeg Vancas ívelte a kapu elé a megítélt szabadrúgást, Szabó csúsztatása után Gera fejelt a bal felső sarokba. De mindezt lesről tette, a partjelző azonnal emelte a zászlaját.

77'
Piros lap

PIROS LAP! Szilágyi tartott rá nagyon csúnyán Bényei sípcsontjára, nem volt szép jelenet.

75'
CSERE

Kettős hazai csere: Brtan helyére Babunszki érkezett.

75'
CSERE

Molnárt pedig Ugrai váltotta.

72'

71'
GÓL

GÓÓÓÓL! Ismét betalált a Diósgyőr! Stephen balról érkező beadásánál Bényeiről feledkeztek meg a hazai védők, Bényei köszönte szépen a lehetőséget és 4 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–2!

70'

Kojnok éles szögből, a 16-os jobb oldali sarkától lőtte kapura a labdát, Odincov szögletre tisztázott.

67'

Diósgyőri kontra végén Bényei kapta tisztán a labdát a 16-oson belül, jobb alsóba tartó lövését Piscitelli tolta szögletre bravúrral.

66'

Szatmári adta haza röviden a labdát, de Drazics nem tudott lecsapni rá és végül Odincov tisztázott.

62'
CSERE

Kettőt cserélt a Diósgyőr is, Jurek helyére Franchu állt be.

62'
CSERE

Edomwonyit pedig Szabó Levente váltotta.

61'

Holdampf szerzett labdát a kövesdi térfél közepén, majd Jurek iramodott meg és 22 méterről a léc fölé lőtt.

58'
CSERE

Kettőt cseréltek a hazaik, Szolgai helyére Szilágyi érkezett.

58'
CSERE

Cserit pedig Bőle váltotta.

56'
Sárga lap

Szolgai taposott rá hátulról Bényei lábára, sárga lap.

52'

A megítélt szabadrúgást Cseri lőtte magasan a kapu fölé.

50'
Sárga lap

Gera taposott rá Szolgai bokájára, sárga lap.

49'

Bényei jobb oldali beadására Pozeg Vancas érkezett, de 5 méteres fejese a kapu fölé szállt.

45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek!

45+3'
Drazsics akrobatikus gólja utáni pillanatok (Fotó: Kovács Péter)

45+2'

45+1'

Három perc hosszabbítás következik!

45'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45'
GÓL

GÓÓÓL! Egyenlítettek a hazaiak! Vajda beadása után Stephen fejelte ki a labdát, majd Edomwonyi felszabadítása Szolgai testéről pattant Drazsics elé, aki a kapunak háttal állva, 5 méterről ollózta a jobb alsó sarokba a labdát. 1–1!

41'
Sárga lap

Pozeg Vancas tartott rá Brtan lábára, sárga lap.

37'

Pozeg Vancas ismét szélről cselezte be magát a 16-oson belülre, majd 11 méterről a bal felső sarok fölé lőtte a labdát.

33'

Pozeg Vancas „bőrözte be” védőjét az alapvonalnál, majd éles szögből kapura lőtt, Piscitelli védett.

31'
Sárga lap

Kojnok rántotta le a meglóduló Pozeg Vancast, sárga lap.

29'

27'

Molnár passza után Drazsics vette át jól a labdát a 16-os előterében, majd 12 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, de Odincov nagyot vetődött és szögletre tolta a labdát.

19'

Cseri vezette a labdát, majd 23 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt.

17'
Diósgyőri gólöröm (Fotó: Kovács Péter)

16'
GÓL

GÓÓÓL! Vallejo ívelte kapu elé a labdát, Lund lövése levágódott Vajda lábáról, Piscitelli későn regált, így a kapu előtt ólálkodó Szatmári két lépésről könnyedén lőtt a bal alsó sarokba. 0–1!

15'

Bal oldali szöglet után Gera fejelte vissza középre a labdát, Edomwonyi lőhetett 11 méterről, de a labda elakadt a blokkban.

3'

Formás akciót vezettek a hazaiak, Cseri passza után Cseke passzolt Molnárhoz, aki elcsúszott ígéretes helyzetben, lövése a kapuig sem jutott el.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a tiszta fehérben játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Ez lesz a 20. borsodi rangadó az élvonalban, a diósgyőriek az ebben a bajnokságban aratott két győzelmükkel (4–2 és 2–0) állnak jobban, az örökmérleg 6 kövesdi győzelem, 5 iksz, 8 DVTK-siker.

Az előző 8 összecsapásukból hatot nyertek meg a miskolciak és csak egyet a matyóföldiek: a 2020. novemberi zárt kapus kövesdi találkozót a párharc társgólkirálya, Sztefan Drazsics 90. percben belőtt tizenegyesével húzták be 2–1-re.

A miskolciak nyáron érkezett nigériai támadója, Bright Edomwonyi eddig mindkétszer eredményes tudott lenni a kövesdiek ellen, sőt, a legutóbbi fordulóban a Puskás Akadémia kapujába is betalált.

Mezőkövesden 8 bajnokin mérték össze az erejüket, 4-szer nyertek a hazaiak, és 1 iksz mellett 3-szor a vendég diósgyőriek. 2014 áprilisában és 2019 decemberében is a véghajrában (89., illetve 90. perc) lőtték a meccs egyetlen gólját a piros-fehérek, tavaly augusztusban pedig a 88. percben jegyezték a 4. találatukat.

A szerb Milan Milanovics dirigálta Kövesd legutóbb 1–0-ra nyert a 120 perces kupatalálkozója után keveset pihenni tudó DVSC otthonában. Ezzel véget ért a 9 fordulós bajnoki nyeretlenségi szériája (3 iksz, 6 fiaskó), de mivel a rivális Kisvárda is győzött, így maradt az utolsó helyen.

A Diósgyőr 3 tétmeccs után (2 bajnoki, 1 kupa) még veretlen idénybeli harmadik vezetőedzőjével, a szintén szerb Vladimir Radenkoviccsal (2 diadal, 1 iksz) – igaz, mindannyiszor otthon lépett pályára.

A Mezőkövesd hazai teljesítménye (3 győzelem, 8 vereség) alapján utolsó a mezőnyben, az előző 5 otthoni bajnokiját kivétel nélkül elbukta. Az egyetlen együttes most az NB I-ben, amely vendéglátóként még nem ikszelt.

A DVTK idegenbeli mérlege 3–2–5, ezzel hatodik a vendégtabellán. Idén látogatóként még nyeretlen (2–2 a Loki, 1–2 a KTE otthonában), mind a kétszer még Simon Miklós irányításával.

Köszöntjük Önöket! A labdarúgó NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén két borsodi gárda, a Mezőkövesd és a Diósgyőr csap össze egymással. Tartsanak velünk!