76'
CSERE

Pálinkás Gergő be, Leoni le, középpályás helyett támadó.

76'

Idegenbeli szereplése alapján a tabella alsó harmadában található a KTE, 2–1–6 a mutatója, csak Kisvárdán és Mezőkövesden tudott győzni.

76'

A kecskemétieknek van a legszűkebb kerete az NB I-ben – eddig csak 24 játékost szerepeltettek –, viszont ők rúghatták a legtöbb 11-est, 6-ot, és kimagaslóan ők kapták a legtöbb sárga lapot, 57-et.

76'

Otthonában 9 meccsen csak 2 pontot vesztett a Paks – 0–0 az MTK ellen – és  egyedüli veretlen csapatként vezeti a hazai tabellát. Bognár György irányítása mellett az előző idényben kétszer kapott ki a saját stadionjában, legutóbb tavaly május 19-én a Puskás Akadémiától (0–2).

68'

Amely még le is pattant a kapus előtt.

68'

SZAPPANOS! Horváth jobb oldali beadását kapura fejeli az ötösről Vágó, Szappanos jobbra vetődve védi a félmagasan szálló labdát!

67'

A Kecskemét tavasszal viszont egyike azoknak a csapatoknak, amelyek 2 forduló után még nem vesztettek pontot. Mindkét meccsen volt egy duplázó támadója, Mezőkövesden Lukács Dániel, a DVTK ellen Horváth Krisztofer.

67'

A tolnai együttes tavasszal még százszázalékos, két egygólos győzelmével tartja egypontos előnyét a bajnok FTC-vel szemben. Bognár György együttese már 40 pontnál jár, ez 17-tel több mint amennyi egy évvel ezelőtt 19 fordulót követően, Waltner Róberttel volt neki.

67'

Lenzsér ellöki Banó-Szabót a bal oldalon.

67'

Hahn odarúg Szabónak, elnézést kér azonnal.

66'

NAGY VÉDÉS, Osváth és Windecker hoz össze remek passzjátékkal egy ziccert Hahnnak, aki jobbal 10-ről gyengén lő a bal alsó felé, vetődve véd Varga. Balogh ballábas kornere is a kapusé.

65'

Azt sejtettük, hogy harcban áll majd egy paksi a gólkirályi címért, de hogy éppen Windecker legyen az?!

65'

Hahn 15 méteres ollózását blokkolja Májer, de kirúgás.

64'

Szabó a bal szélen kicselezi Banó-Szabót, jobbal középre ad, picit jobbról, öt méterről a bal alsóba fejel a paksi gólzsák, WINDECKER JÓZSEF. 1–0!

64'
GÓL

WINDECKER JÓZSEF BETALÁL. VÁLOGATOTT FORMÁBAN!

64'
CSERE

Lukács Dániel be, Szendrei le. Ékcsere, karmestercsere.

64'
CSERE

Banó-Szabó Bence be, Meszhi le.

59

Böde jobb oldali beadása Vargáé.

56'
CSERE

Osváth Attila váltja Szélpált.

56'
CSERE

Szabó I Bálint be, Haraszti le.

49'

A Pakson rendezett 8 mérkőzésükből 4 hozott hazai győzelmet, 2 döntetlen és 2 KTE-siker mellett. A vendég lila-fehérek 2013 májusában (0–1) és 2014 októberében (2–3) tudták elvinni a három pontot az atomvárosból, ahol legutóbb viharos szélben 0–0-t játszottak.

49'

Miután a kecskemétiek 2022 nyarán visszajutottak az NB I-be, elsőre megverték a tolnaiakat, a legutóbbi 3 bajnokin azonban ezt már nem tudták megismételni (2 iksz, 1 paksi siker).

48'

Horváth következő bal oldali, jobblábas kornere Szappanosé. Válogatott forma.

48'

A Horváth-szögletet a kapu elé fejeli 11-ről Meszhi, Szabó megelőzi Szélpált, ötről a léc alá fejelne, de középre, így véd Szappanos egy gyönyörű robinzonáddal.

47'

SZÉP! Szendrei jobbal a jobb felsőbe lőne egy 21 méteres, kissé balról járó szabadrúgást, Szélpál beleér a labdába, Szappanos így is eléri azt a jobb felső sarok előtt!

47'

Szappanos kiüti Szendrei 17 méteres, jobblábas lövését, majd nem okoz neki gondot Zsótér távolija sem.

46
CSERE

Szabó Alex be, Katona le.

46'
CSERE

Májer Milán be, Szűcs le.

46'

45

54 százalékban volt a hazaiknál a labda, 6-szor lőttek kapura, egyszer sem a kapu felületére, a másik oldalon ez az arány 4/0.

45

NAGYOT TÉVEDETT, aki a tavaszi rajt előtt azt gondolta, hogy a KTE-nek kiesési gondjai lehetnek: az előző idény ezüstérmese két győzelemmel kezdett, nemigen lehet látni, hogy Szalai Gábor és Szuhodovszki Soma személyében meghatározó játékosok távoztak. Az esetleges harmadik siker bravúrral érne fel, hiszen a Paks hazai pályán kilenc bajnokiból nyolcat megnyert, és minden fordulóval közelebb kerül ahhoz, hogy története során másodszor a dobogón végezzen. ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

Sárga lap

Horváth Krisztofer megússza egy sárga lappal.

45'

Ez is megérne egy VAR-vizsgálatot.

45'

Lenzsér kapott egyet az orrára, Horváth hátracsapott nyújtott kézzel...

45'

Könyves bal oldali beadása Vargáé.

44'

42'

Hűha, odakönyökölt sportszerűtlenül Vasnak, amikor már nem volt ott a labda. MEGÚSZTA A KIÁLLÍTÁST.

42'

Újabb dulakodás, Vágó a főszerepben.

41'

Könyvest szereli Belényesi a 16-os előtt, de szabadrúgás.

41'

Windecker bal oldali beadása Vasé... de les. Vas ma a középpályán szerepel, nem a védelemben, de ma sem lehet panasz a játékára.

38'
Sárga lap

... és Windecker József is kap egy-egy sárga lapot.

38'
Sárga lap

Vágó Levente...

38'

Vágó és Windecker összekap egy leshelyzet után. Előtte fellökte a szűrő kollégáját Vágó.

36'
Kihagyott 11-es

HARASZTI ZSOLT jobbal a jobb alsó mellé lő. A vendégtábor tombol örömében.

36'
Sárga lap

Katona Leventének meg egy sárga lap is.

36'

11-ES!

36'
VAR

Megmondja a VAR!

35'

Műesés?

35'

Haraszti jobb oldali beadása után az ötösön Katona nyújtott kézzel ellöki az ötösön Szélpált.

35'

BÜNTETŐ!

29'

Zsótér ballal 21-ről a kapushoz lő.

27'

EZ HELYZET, Szendrei futtatja Meszhit a jobb oldalon, a jobblábas beadás megpattan a becsúszó Szélpálon, Leoni ballal az ötös jobb sarkáról nagyon rosszul találja el a labdát. Kovács és Lenzsér között kibújva.

25'

A KTE is jól kezdte a 2024-es esztendőt, a múlt hétvégén 3-0-ra nyert Mezőkövesden, majd csütörtök este, a hétközi forduló záró mérkőzésén 2–1-re győzött a Diósgyőr ellen.

25'

A Paks mind a két mérkőzését megnyerte eddig tavasszal, hazai pályán pedig még veretlen a 2023–2024-es idényben. A KTE ellen a lila-fehérek 2022 nyári feljutása óta otthon csak egyszer játszottak, az a mérkőzés 0–0-ra végződött, majdnem pontosan egy éve.

25'

Mezőnyharc, izgalom és helyzet nélkül.

21'

Kovács jobb oldali beadását kornerre menti Leoni.

19'
Sárga lap

Szűcs Kornél ellöki a felezőnél Hahnt, sárga lap.

16'

Haraszti ad be jobbról, Papp 12 méteres fejese pontatlan.

13'

Haraszti 24-ről a bal felső mellé lő jobbal, jócskán. Picit balról.

12'

Zsótér bal oldali, ballábas beadása Szélpál mellkasán csattan.

7'

Zsótér ballal a sorfalba lő, majd jócskán a léc fölé. Ápolás, Szélpál fejjel mentett a sorfalban.

7'

Kissé jobbról, 20 méterről. A lelkes vendégtábor előtt.

7'

Szendrei passzol Horváthhoz, akit fellök a 16-os előtt Szélpál. Szabadrúgás.

2'

Haraszti jobb oldali, jobblábas szögletét jócskán a jobb felső mellé fejeli 8 méterről, picit jobbról Windecker.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

1

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! Tizennyolc mérkőzésük volt a legfelső osztályban, a tolnaiak eddig erős fölényben vannak, az örökmérleg ugyanis 8 paksi diadalt, 6 döntetlent és 4 KTE-sikert mutat.