Fehér ismét szereli Farkast, Sasere Kisshez passzol, aki ballal 17-ről nagyon a jobb felső mellé lő. Mészöly nagyokat fúj, közel a siker.

81'
CSERE

A volt DVTK-s Kiss Tamás be, Csobothnak nem ment ma.

81'

Holdampf passzával Kampecisz lefordul Koburitról, ballal az ötös bal sarkáról a kapusba lő... majd ismét. Holdamplf 21-ról a léc fölé talál aztán.

80'

Újabb légiós a pályán, szélső helyett ék, Pernambuco megy át a jobb oldalra, Vancas a balszélső.

80'
CSERE

Argirisz Kampecisz be, Gera le.

78'

Csoboth jobb oldali beadásának melléollóz az ötösön Ljujics.

77'

Az Újpest egyedül a Kisvárdát előzi meg a vendégtabellán, a mérlege 1–2–6, legutóbb december 9-én a ZTE otthonában szerzett pontot (1–1).

77'

A DVTK hazai mérlege 4–2–3, az utóbbi két otthoni mérkőzésén azonban nem tudott nyerni (0–3 a ZTE, 3–3 az MTK ellen).

77'
CSERE

Franklin Sasere be, Simon le. Nagyot harcolt a veterán szélső ma is.

76'
Sárga lap

Branko Pauljevics kap sárga lapot Pernambuco lerántásáért.

76'

Simon leül a kispadra. Nem vidám. Edzősors.

76'

Gera a jobb oldalon egy csel után 13-ról ballal kapura lő, véd a jobbra vetődő Banai.

75'

Derült égből a vendéggól.

73
GÓL

Matija Ljujics jobbról ballal az ötösre emel egy szögletet, HEINZ MÖRSCHEL hat hazai játákos közül középről, hat méterről a bal alsó sarokba fejeli a labdát. 1–2!

70

Az élvonalban legtöbb gólt – 40-et – kapó újpestiek ebben a kiírásban egyetlen bajnokit tudtak hátul 0-ra lehozni – éppen a Diósgyőr elleni hazai találkozójukat (2–0).

70

A lila-fehéreknél a tulajdonváltást követő napon azt a Mészöly Gézát nevezték ki vezetőedzőnek, aki eddig összesen kereken 300 NB I-es mérkőzésen ült a kispadon. Ebből két részletben 119 bajnokin irányította az újpestieket, akikkel kétszer volt ezüstérmes, a mérlege 66 győzelem, 26 döntetlen, 27 vereség. Mészöly korábban mindkét alkalommal győzelemmel mutatkozott be a lila-fehéreknél: 2004-ban Szombathelyen (2–0), 2010-ben Zalaegerszegen (2–1) tudott nyerni.

70

Az Újpest az előző 9 kilenc NB I-es meccséből 8-at elvesztett, egyszer pedig ikszelt. Kilenc bajnokin nyeretlenségi szériája többször előfordult már, például 2022 őszén (4 döntetlen, 5 vereség) és 1986-ban (2 iksz, 7 fiaskó), olyan negatív sorozata azonban még sosem volt a klub történetében mint most, hogy 9 forduló alatt csupán 1 pontot szerezzen.

63
CSERE

Farkas Dániel be, Jurek le. Gera megy egy sorral hátrább.

60

Bokros bal oldali beadását kirúgja becsúszva Andzulasz, Vancas kornerét kiüti Banai.

56'

Pernambuco lő 15-ről, rosszul, Gera jobbal bevetődve a bal alsó mellé tolja a labdát. HELYZET!

56'

Edomwonyi: 20 meccs az idényben, 5 góllal.

55'

55'

Csoboth jobb oldali, lapos beadását Ljujics ballal 14-ről, középről gyatrán a bal alsó mellé vágja.

54'
Sárga lap

Heinz Mörschel kap sárga lapot reklamálásért.

50'

NINCS BENT! Edomwonyi balról remekül ad be, Jurek ballal tízről kapura lő, blokkol a kapu előtt Pauljevics... de les.

50'
GÓL

EGYENLŐ! Vancas kisszöglete után Holdampf jobb oldali beadását kissé balról, három méterről a jobb alsóba fejeli Pauljevics mellől BRIGHT EDOMWONYI. Banai vetődik, de csak belekap a labdába: 1–1!

49'

Pernambuco kicselezi a bal oldalon Pauljevicset, 14-ről jobbal kapura lő, de véd a bal sarok előtt a vetődő Banai.

FOLYTATJUK!

45'

53 százalékban volt a hazaiaknák a labda ma, 6-szor lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 7/2.

45'

A Diósgyőrnek a két februári bajnokin nem sikerült győznie megbízott vezetőedzőjével, Simon Miklóssal (1 iksz, 1 vereség) – igaz, mindkétszer idegenben lépett pályára. A nyeretlensége így már 3 forduló óta tart.

45'

2012 és 2017 között a DVTK hazai pályán zsinórban 7-szer verte meg a lila-fehéreket, azóta 3-szor győztek a fővárosiak és csak 2-szer a miskolciak. Legutóbb, 2021 áprilisában kiesési rangadót játszottak Miskolcon, és a 0–0 akkor az Újpest bennmaradását jelentette.

45'

A DVTK pályaválasztása mellett a miskolciaknak csupán egy győzelem hiányzik ahhoz, hogy kiegyenlített legyen a mérlegük, amely most még 17 diósgyőri sikert, 21 ikszet és 18 újpesti diadalt mutat.

45'

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból:
Rajczi Péter 6
Novothny Soma 6
Kovács Zoltán 5
Foxi Kethevoama 4
Kabát Péter 4

45'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

Popadiuc indítását kiengedi Pauljevics, füttyszó a lelátóról.

44

Jurek megindul a jobb szélen.

44'

Pauljevics indítása rossz.

44'

Ganea jobb oldali kornere Vallejóé. Nem sietett a román ék a beadással.

44'

Két perc a ráadás.

43'

Mörschel balról jobbal, 24-ről kapura tekeri a szabadrúgást, de véd a léc alatt Odincov szép robinzonáddal.

38'
Sárga lap

Jurek Gábor ellöki a bal oldalon meginduló Csobothot.

35'

Jurek: 16 meccs, 3 kanadai pont.

35'

Acolatse: 22 meccs az idényben, 3 góllal.  Abból egy a III. Kerület TVE ellen.

35'

Stephen kap remek passzt Holdampftól, a beadást Acolatse ha nem is sokkal, de a jobb alsó mellé rúgja jobbal, három lépésről, picit balról. MICSODA ZICCER VOLT!

A DVTK két idegenbeli mérkőzéssel kezdte a tavaszt, Debrecenben és Kecskeméten is két gólt kapott, a két meccsen egy pontot szerzett. Pályaválasztóként, az utolsó 2023-as bajnokiján 3–3-ra végzett az MTK-val. A diósgyőriek közvetlenül a tavaszi rajt előtt váltottak edzőt, akkor került az ifjabb Kuznyecov Szergej helyére Simon Miklós. Az Újpest csütörtökön jelentette be, hogy Nebojsa Vignjevics távozik, s a helyére Mészöly Géza kerül (mlsz.hu).

27'

Négy védővel az Újpest, Fehér a balbekk, Pauljevics a jobb oldali védő, Andzulasz megy visszább egy sorral a középpályáról.

27'
CSERE

Matija Ljujics be, Tamás le.

21'

Tamás nem tudja folytatni.

20'

A két tábor keres most egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának.

20'
Fotó: Pusztai Viola

19'

Simon labdát szerez, de szereli őt Vallejo, aki hol a védelemben, hol a középpályán tűnik fel.

17'
GÓL

OGNJEN RADOSEVICS a jobb alsóba fejel kissé balról, négy méterről! Tamás bal oldali, ballábas beadása nem volt jó, de a kivetődő Odincov éppen a középpályás elé ütötte azt: 0–1!

14'

Mörschel passzol Fehér labdaszerzése után balra Tamásnak, de a ballábas beadás a védőké. Stephen majdnem elrontja, Szatmári becsúszva felszabadít.  Radosevics középtávolija pontatlan aztán.

13'

Simon jobbról, 13-ról a bal alsó mellé lő, az oldalhálóba. Odincov vetődve biztosított.

8'

Stephen megindul a balon, a passzát Acolatse jobbal kapura vágja a 16-os bal sarkáról, véd balra vetődve Banai, a kipattanót éppen csak nem éri el Jurek!

7'

9 légiós a vendégeknél.

7'

14 légiós a hazai keretben.

7'

Vancas jobb oldali, jobblábas szabadrúgását az ötös túlsarkáról jobbal a jobb sarok mellé rúgja Vallejo.

6'

Acolatse Fehér által rossz helyre mentett passzával helyzetben Gera, de Banai védi kivetődve a jobblábas, hatméteres, kissé jobbról jövő lövést.

2'

Mellé, Gera jobbról remekül ad be ballal, az ötösről Acolatse a bal alsó mellé fejeli a labdát... amelyért vetődött Holdampf, csuka mozdulattal, de nem érte el azt. HELYZET.

2'

Vancas lesérül.  Folytatja.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

1

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek lila-fehér mezben és fehér nadrágban.